Maske Takmayanlara Nasıl Cezalar Verilsin?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   netflikss
   Sakarya Valisinin sosyal medyadan açıkladığı ceza sistemini çok beğendim. Para cezası + 3 gün evden çıkmama + 10 kitap okuma. Nasıl ceza ama? Buradan yola çıkarak size soruyorum siz olsanız nasıl cezalar verirdiniz?
    benita
    Covid yoğun bakımda 3 gün boyunca getir götür yapsınlar, hem yardımları dokunur hem de nefes almanın önemini öyle anlarlar, belki.
     cinayetvaraga
     Her maske takmayışlarında onlara elektroşok verelim. caydırıcı olur. Hemde entübe ve yoğun bakım hastalarının çektiği acıya bir nebze ortak olurlar. Ayrıca ceza diye kitap okumak neymiş lan! Zihinsizler.
      _umut_
      Maske takmak hiçbir şeye çözüm değil. O aptal maskeleri taktıktan sonra dip dibe birbiriyle konuşup, sarılıp, oraya buraya elledikten sonra maskeyi çıkarıp ağzına burnuna götüren bir insan maske taksa ne yazar. Maske ile hiçbir alakası yok bunun. Baştan aşağı bilinçli davranış ile alakası var. O aptal maskeyi bende çok takmıyorum fakat ne çevreme ne de evdeki 60 yaşındaki babam ve 55 yaşındaki anneme virüs bulaştırmadım. Mesafeye dikkat etmek ve bu virüs diye dillerden düşmeyen varlığın vücuda nasıl ve hangi yollar ile girebileceği tamamen unutuldu ve sadece karşıdaki maske takıyor ve takmıyor davası başladı. Virüsün vücuda nasıl girebileceğini az biraz araştırarak aklını kullanan bir insan maskesiz bile her ortamda hem kendini hem de çevresini koruyabilir. Maske ek bir önlemdir her zaman. Virüsü garanti %100 engeller diye bir şey de yok. 125 nano metrelik canlıyı hiçbir maske %100 tutamaz. Bu yüzden maske maske diye bağıran insanlar biraz bilinçli davranmak ile ilgilensinler. Zorunlu kalmadıkça dışarı çıkmamak, biriyle konuşurken geçekten 1,5 metre mesafe koymak, sarılmamak, maske taktım diye gidip cafede barda oturmamak, kalabalık değil sakin sokaklardan yürümek v.b.
       eski_bi_tanidik
       Kitap okuma cezası. Ve 1 gün hapis cezasi. Öğrensin nasıl oluyomuş.
        zodyakli
        Virüslü bir insanla bir odaya kapatalımmm. Korkudan ne yapacağını şaşırsın.
         zeynebio
         Üst üste 10 maske taksın da görsün tek maske takmanın zor olmadığını.
          sedefartuny
          Ciddi yaptırımları olması gerekiyor çünkü bunun adı resmen toplum sağlığına kasıt. Bilerek ve isteyerek birilerinin sağlığına kasıt var. Ciddi maddi yaptırımlar olmalı en caydırıcı yöntem bu sanıyorum.
           peripedia
           Kesinlikle, Covid hastaları için bir şeyler yapmaları çok faydalı bir yaptırım olacaktır. O insanlar maske takmamakta ısrarcı olan insanlar yüzünden o servislerde acılar ve tahmin dahi edilemez bir psikoloji ile yatıyorlar. Takın şu maskelerinizi bıktırdınız artık.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.