4
24.7.2020
Maske Takmayan İnsanlar Kişilik Bozukluğu mu Yaşıyor?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sedefartuny
   Prof. Dr. Arif Verimli: “Maske takmayı reddetmek patolojik bir davranış olup kişilik bozukluğudur. Antisosyal, borderline, narsistik kişilerde aykırı davranmak, otorite ve kurallara karşı çıkmak bir tanı kriteridir.Maske takmayanların acilen psikiyatrik tedaviye ihtiyacı var. Bu kronik bir suçlu davranışıdır.” Sence insanlar neden maske takmak istemiyor?
    sozdedegilgozde
    Sıcak sıcak sıcak :( ama her şeye rağmen yine de kurallara uymak gerekiyor. yine de maske takmıyorlar diye insanları damgalamak da doğru olmayabilir.
     plazacalisani
     Valla takmak çok zor. İşe gidip gelirken fenalık geçiriyor insan. Bazen boğulacak gibi oluyorum. Ancak yine de mutlaka takıyorum. Çünkü benim keyfim başka birinin sağlığından daha önemli değil.
      detokssuyu
      Hiçbirimiz maskelerimiz ile mutlu değiliz. Özellikle sıcak havalarda maskenin ağzımıza yapışıyor olması, makyaj bırakmıyor olması ve uzun süre kendi nefesimizi solumamız hoş durumlar değil. Ancak zorundayız. Hayatımızda Corona yokmuş gibi davranamayız. Maske kullanmadan normal hayatına devam eden çok insan var. Bu durumu ben de sağlıklı bulmuyorum. Neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz? Siz ölümsüz müsünüz? Kendini düşünmüyor olabilirsin ama toplum sağlığını neden düşünmüyorsun? Burada gerçekten de bir kişilik bozukluğu görülüyor.
       okadin
       Evet doğru söylüyor. Hastalığın kol gezdiği bu zamanda neden maske takmıyorlar? Bir sorunları olduğu kesin. Bunalmış olabilir, nefes almak için çenesinin altına indirebilir. Bu durum da risk teşkil ediyor ama maskeden bir haber olan insanlar var. Hiç mi korkmuyorlar, hiç mi vicdani yük duymuyorlar. Var bir problemleri demek ki.
        noobzac
        Hastalıkları hakaret olarak kullanan bir hekim :/ Daha mesleğine saygısı yok ne diyeyim.
         mrlawyerkk
         Otorite ve kurallara karşı çıkmak bir kişilik bozukluğu mudur tartışılır. Ama bu kadar ehemmiyetli bir durumda kendi sağlığını ve toplum sağlığını hiçe saymak çok yanlış. Bu karşı duruşun psikolojik sebeplerinden çok kültürel bir nedeni var. Bana bir şey olmaz algısı çok yüksek bizim toplumunuzda.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.