Maruz Kalınan Cinsiyetçi Davranışlar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Bizzat çok cinsiyetçilik yasadım bir coğuda zehir yılan akrabalarımdan oldu birgün misafirliğe gittik çok net hatıroıyorum arkadaşlar ben eskişehirde yaşıyorum ama ailem ankarada oturuyordu o zamanlar yengelerim dayılarım amcalarım falan üstlerine çom vazifeymis gibi bir kızın tek başına üniversiteye gitmesinin uygun olmuyucağını nutuk çeke çeke deyip durdular en son büyük amcam "üniversiteye yanlız giden kızların sonları belli" dediğinde "ben senin kızına benzemem" dediğimde sülalede küstlük başlattım ama değdi birazda beyler bayanlar siz anlatın
    ladyfierce
    İyi demişsin, öyle zihniyetlerin yokluğu daha hayırlı zaten. Çok şükür hiçbir cinsiyetçiliğe maruz kalmadım ama bir keresinde aynı takımda olduğum kız arkadaşımın babası sırf forma boyunu kısa bulduğu için onu takımdan almıştı. Eğer o gün ona engel olunmasa şuan bambaşka bir hayatı olabilirdi.
     caresizcare
     Yaa babam ben okursam meslek sahibi bile olaydım beni başka şehirlere göndermezmş Çok başarılı bir öğrenciydim öğretmenim babamla konuştu rica ediyorum okutun ben kendi arabamla götürür getiririm başarılı öğrenci dedi Babam hayır cezaysa ceza hapisse hapis diye izin vermedi Ve yarıda bırakmak zorunda kaldım En büyük cinsiyetçiliği ufacık yaşımda yaşadım hayatımı etkiledi Tabiri caizse içine....
      tsukyomi
      Ailem tarafından hiç uğramadım. Aileyle alakalı tek şansım bu galiba. Ama tanımadığım insanların cinsiyetçiliğine bol bol maruz kaldım. Çiçek böcek düşkünü olmadığım için ilginç, savaşlara, silahlara ve ordulara olan düşkünlüğüm yüzünden erkek, oyun oynadığım için bozuk, cinsellik hakkında çekinmeden konuştuğum için kevaşe ilan edildim. Tüm bunları sevdiğim için de sahte, fake, yalancı durumuna düşürüldüm, bunları erkeklerin gözüne girebilmek için yaptığımı düşündüler. Çünkü çevrelerinde böyle insanlar yok, kendinden ibaret çevreleri. Ne diyelim, Sikkim'e kadar yolları var, yine güzel mekana yolladım bak.
       asit
       Ben uğramadım ama 2 sene içinde kızını ortaokuldan sonra okutmak istemeyen çok baba gördüm. Nefesim kesilene kadar tartışıp ikna ettiğim de oldu, hakaret yediğim de. Olsun, onların kaderi babalarının elinde daha ufacıkken mahvolmasın diye, yine onlar için bu savaşı hep veririm 👊🏻👊🏻
        benita
        Aynı zihniyet benim amcamda da var. Lisede İstanbul gezisi olacaktı 3 günlük, parasını falan da vermiştik. Amcam da beni yalnız yakaladığı bir an “gitme İstanbul’lara gidip ne yapacaksın kız başına, para verdiyseniz ben vereyim size paranızı geri, otur evde” dedi. Ben de gittim babama söyledim. “Ben izin vermişim, kimsenin bunun üzerine laf söyleme hakkı yok” demişti heheh canım babam.
         lydia-bad-mood
         Ergenlik zamanımda en yakın kız arkadaşımla bisiklet sürüyorduk mahallede. Almancı bir amca kızlar bisiklet sürmez demişti.O anda arkadaşımın babası( o da almancı) en iyi senin bilmem gerek Almanya'da herkes bisiklet sürüyor.Bizim kızların ne farkı var onlardan demişti. İnadına o amcanın önünde akşama kadar bisiklet sürmeye devam ettik.
          cinayetvaraga
          Bitmez bunlar bitmez. yanı başımızdalar ve hatta bazen anamız babamız bunlar. Bizim sülale çok geniş. Baba tarafımdan bahsediyorum. Hepsi tarla zengini çukurova çiftçisi, bir kısım memur filan. yani okuma ve okutma oranı yoka yakın. Üni okuyanların oranı çok az. Ben istanbula okumaya gittiğimde küpe takıyordum ama gizli saklı. okula gittim saclarım uzadı, kupeyi daha rahat takmaya başladım, dövme yaptırmıştım. ulan memlekete gittiğimde babamın bazı kuzenleri, hatta amcalarım babama, " aaaaa fikretin kızı gelmiş" gibisinden seviyesiz takılmalar yaptılar. 1 sustum 2 sustum en sonunda bir gün babama bir patladım. Hayatımda dönüm noktasıdır. Ben böyle posta koymadım, rest çekmedim. babam dumur olmuştu. o günden beri soyadını taşıdığım sülaleden kimse ile görüşmem. babam duyat üzülürdü bunlara. amk un çocukları, erkek küpe talamaz, saç uzatamazmış. yani bize de yaptılar muzlu.
           eski_bi_tanidik
           Bizim sülalede de çok var. Su an aklıma gelen kişi babannem. Survivor izliyoruz. Kadınlar adamların yanında durumuymuş onlarla yarışır mjymis kasıklarına kadar giyinmisler kadınların ne isi varmış daha bir suru
            kaaninteyzesi
            Ailem hiçbir zaman yapmadı ,❤️ fakat henüz 10 yaşındayken bisikletle gezerken akrabalarım babama -- kız dediign bisiklete binmez, Allah korusun bir şey olur evlenemez-- gjbi bir şey demişti.bu da babam için son damlaydi.... ( O zamanlar bunun anlamını asla anlamamıştım.) Ama en son babam o amca oğlunun gözlüğünü gözüne geçirmişti onu hatirliyorum. Sonra da oradan taşındık..
             nickimdebileolmaz
             Otobüste kolum bir kadının koluna demişti kadın "dikkat et yoksa bağırırım" demişti.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.