Mart Ayıyla Birlikte Kafe ve Restoranların 45 Dakika Sınırlamasıyla Açılması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Kesin bir açıklama gelmemekle birlikte bugün ortaya şöyle bir iddia atıldı. Uzun süredir kafe ve restoran sahipleri ve çalışanları mekanlarının ne zaman açılacağına dair endişelerini paylaşıyorlardı. Bu konuda Sağlık Bakanlığı toplantılarında birtakım öneriler geliyormuş. Bugün bu önerilerden biri bütün haber sitelerinde ve sosyal medyada yayıldı. Bu öneriye göre kafe ve restoranların iç mekanın %30 ve dış mekanın %50 kapasite ile açılması ve oturma süresinin 45 dakika ile sınırlandırılması planlanmış ayrıca bütün mekanlara girişlerde HES kodu zorunluluğu da getireceklermiş.
   https://www.hurriyet.com.tr/gundem/kafe-ve-restoranlar-icin-yeni-oneriler-kapali-mekanda-45-dakika-41741360
   Kaynak
   Ben de artık mekanların sıkı önlemlerle açılmasından yanayım. Denetleme başarılı olursa bence artık ekonomik anlamda restoran ve kafelerin açılması gerekiyor. Aylık 1000 tl gibi bir destekle özellikle büyük şehirlerdeki mekanlar bir aylık kirasını bile karşılayamazken çoğu mekan da kapanıyor. Zaten herkes sokaklarda. Bu yüzden bana mantıklı geldi açıkçası. Siz ne düşünüyorsunuz?
    arasserin
    Mart ayıyla birlikte okullar da kademeli olarak açılıyor zaten. Bütün önlemler yine birden gevşetilerek vaka sayılarının birden artması sorununu getirecek. Kısır bir döngünün içine girdik hayırlı olsun
     kisacadeniz
     Ha kafede oturulmuş ha karşısındaki bankta. Kimse kuralları çok takmıyor ki. Birlikte yemek içmek isteyen herkes yine sağda solda beraber takılıyorlar. Esnafın cebine biraz para girsin ben destekliyorum
      mrlawyerkk
      Gelsin 45 dakika sonra hesap isteyip başka bir adisyonla bir 45 dakika daha oturmalar. Artı bu virüs 45 dakikada 45 kişiye bulaşır çok rahat. Hani hazine esnafın emrindeydi buna mı döndü iş şimdi?
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.