Marmara Üniversitesi'nde "Tayyip'e Sor" Şıklı Final Sorusu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   arasserin
   Belki bugün Twitter'da görmüşsünüzdür. Marmara Üniversitesi'nde Ekonomiye Giriş dersinin final sorusunda öğretim görevlisi Bülend Nami Nomer sorularından birinde "Ayakkabı almak istiyorsun ama çok pahalı. Ne anlama gelir?" sorunda "Tayyip'e sor" şıkkına yer vermiş. Fındık üretimi ve ticareti hakkında sorduğu bir başka soruda ise "Tayyip her zaman kazanır" şıkkına yer vermiş. Olay bir öğrencinin Twitter üzerinden soruları paylaşmasıyla patlak veriyor. Bu durum üzerine Marmara Üniversitesi'nin Nomer'den istifa etmesini aksi halde görevden alınacağına dair bir uyarıda bulunduğu iddia ediliyor. Ayrıca üniversite resmi olarak yaptığı açıklamada Nomer hakkında idari soruşturma başlattığını şu sözlerle açıkladı: Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nden bir öğretim elemanının 2547 sayılını kanunun 40'a maddesi ile görevlendirildiği Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde, Introduction to Economics I dersinin test olarak yapılan final sınavındaki seçeneklerden bazılarında Sayın Cumhurbaşkanımızın adına yakışıksız bir biçimde gönderme yapıldığı ve öğrenciler üzerinde algı yaratılmaya çalışıldığı iddiaları üzerine adı geçen hakkında derhal idari soruşturma başlatılmıştır." Marmara Üniversite öğrencisi değilim Nomer hocayı tanımıyorum. Sadece sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla mizah kullanmayı seven bir öğretim görevlisi olduğunu gördüm. Açıkçası hocayı tanımadan da bunun tamamen mizahi bir açıklama olduğunu ve siyasi bir propaganda yapılmadığı düşünüyorum. Başta Marmara Üniversite Siyasal Bilimler Fakültesi öğrencileri olmak üzere üniversitenin birçok topluluğu ve öğrencisi de Bülend Nami Nomer'in yanında olduklarına ve onu savunacaklarına dair birçok açıklamada ve paylaşımda bulunuyor. Siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
    ggggggg
    Esprili biri olabilir ama bir siyasetçiye özellikle başkana, bir üniversite hocası olarak, kendi sınavında espri yapmak yeri değil bence. Sonuçta siyasetçilerle istenildiği gibi dalga geçen Amerika 'da yaşamıyoruz.
     ggggggg
     Bu arada bence aynı sorunun d şıkkı daha komik
      yagmurals
      tayyip always wins de güzelmiş. hocaya gg diyelim 🙃
       mrs_furby
       Bu mevsimde soğuk olur Silivri.
        gulfemkaya
        Muhtemelen kimsenin sorularını paylaşmayacağına güvendiği için öğrencilere mizah amaçlı yapmıştır ama içinde bulunan Türkiye koşullarında böyle şeylere gerek var mıydı gerçekten adamın iki soru yüzünden bütün kariyeri gidiyor :( üzücü
         bisosyolog
         Mizahi olmuş. Silivri soğuktur bu zamanda.
          ukela
          Bence emekli olası gelmiş , gider ayak eğleneyim demiş , 2023'te CHP'den milletvekili adayı olur muhtemelen.
           rocknrollbabe
           Nt hoca nt
            pazartesi
            Aöf daha zarif giydiriyor😁 okurken sorunun sonuna gelince diyorsun aa bahsedilen yer Türkiye.🤣
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.