Manuel Kusma Yöntemi ile 3 Ayda 20 Kilo Vermem ve Hastanelik Olmam
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Uyarayım arkadaşlar, bu yöntemi denemeyiniz. Kontrolü elden kaydederseniz sonu anoreksiyaya, bulimia nervozaya kadar gidebilecek olan bir süreç söz konusu. Sen neden denedin derseniz, kilo verme hususunda sorunları olan, ne yaparsa yapsın kilo veremeyen ve tek çaresi mide küçültme ameliyatı olan ben kontrolü elimde tutarım diye girdim bu topa. Dediğim gibi hedeflediğim kiloya ulaşmak için tek çözüm yolum mide küçültme ameliyatıydı ve ben bunun daha zararlı olduğunu düşündüm nedense. Bu konuda hala fikirlerimin arkasındayım çünkü küçük bir Google aramasında manuel kusmanın iç organlara ciddi zararlar verebileceği bilgisine ulaşabilirsiniz ama mide küçültme ameliyatları için de aynı risk geçerli. Bknz. Seren Serengil. Bugün yaşadığı birçok sağlık sorunu mide küçültme ameliyatı kaynaklı. Ben bu süreci nasıl yönettim derseniz sadece ana öğünlerimden sonra hepinizin bildiği üzere parmaklarımı boğazıma sokarak kustum. Yediğim ana öğünü çıkardım yani. Başlarda çok zorlandım, saatlerce klozetin başında beklemek durumunda kaldım, kusamadım, boğazım tahriş oldu, ilerleyen günlerde midem yanmaya başladı ama vücudum yaklaşık bir-iki hafta içerisinde bu yeni alışkanlığımı kabul etti. Robota bağladım, doyana kadar ye, lavaboya git ve kus. Son zamanlarda bunu yaparken bir şeyler falan izliyordum o derece alıştım. Sanırım sonrasında midem küçüldü ve daha az yemeye daha az çıkarmaya başladım ve başlıkta görmüş olduğunuz hedefe ulaştıktan sonra kendimi frenlemeye başladım. Tabii bu da kolay değildi çünkü yemeklerden sonra artık manuel bir şekilde değil midemin bulanması ile kusuyordum. İşte tam da bu noktada kontrolü elden kaybettim arkadaşlar. Su içsem dahi midem bulanmaya başladı. Yiyemedim, hızla kilo kaybetmeye başladım. Klozetin başından kalkamadım ve hastanelik oldum. Doktorlardan bir ton fırça yedim. Bir psikiyatr ile görüştürdüler beni ve uzun uzun kendime verip verebileceğim en büyük zararlardan birini verdiğimi anlattılar. Bu süreci de bir şekilde atlattım. Şu an herhangi bir sağlık problemim yok umuyorum ilerleyen süreçte de olmaz. Umarım iştahım bu seviyede kalır ve kontrolü elimde tutabilirim. Şu sıralar internette çok karşılaşıyorum bunu uygulayan ve güzelleyen insanlara o yüzden paylaşmak istedim. Dediğimi yapın, yaptığımı yapmayın. Denemeyin.
    mrlawyerkk
    Bu gibi paylaşımlarla insanları yanlış yönlendirmeyiniz lütfen. Birçok genç kadın var bu sitede ve etkilenmeleri çok normal. Evde denemeyiniz uyarıları ile olmaz o dikkatlerini daha çok cezbetmiş oluyorsunuz.
     pazartesi
     Sürekli kusup vücudu zorlarsanı kalp kapakçığındaki zar yırtılır mal mısınız mq.
      kania_
      Bende bunu denemeyi düşünmüştüm iyiki denememişim ama hala aklımda akkıllanmıyorum malesef.Bende yemeklerden sonra kusmaya çalıştımda çok zor ya yemin ederim boğazım filan ağrıyodu en sonunda yapamayacaağımı anlıyıp bıraktım.
       peripedia
       Vay arkadaş deli misiniz ya? Kendinize bunu nasıl yapabilirsiniz hiç mi korkmadınız? Bangır bangır bağırıyor insanlar bu konu hakkında. Hiç mi duymadınız? Duygu Özaslan'ın yaşadıklarınıda mı takip etmediniz?
        horny
        ayyyyy.... bunun ismi bulimia nervosa. yediğiniz şeyler için pişman olmamanızı sağlıyorsunuz ama bu şekilde sağlığınızı çok büyük riske atıyorsunuz. midenizi boşaltıp aldığınız o his aslında tamamen kendinizi kandırmaktan başka bir şey değil. bunun yanında çiğneyip tükürenler bile gördü bu gözler...
         lythlena
         Sağlıklı olduğunuz kilo normal kilonuzdur. Kimseye benzemek bir kalıba girmek için şok diyetler yapmayın. Bunun için ilaçlar da kullanmayın. Uzun vadede kalp, böbrek hasarı organ yetmezliği sorunları oluşabilir. Fit görünmek için formül basit aldığınız kalori harcadığınız kaloriden az olacak. Canının istediğini abartmadan ye ve düzenli spor yap yeter. Bir de tartılmak yerine bir kıyafet seçin, "small" giymekse hedefiniz "small" olsun. Her hafta o kıyafeti deneyin. Kas yağdan ağırdır. Spor yapınca kilonuz azalmayabilir kas kütleniz arttığından. Ama sıkılaşırsınız o yüzden beden ölçüsü hedeflemek daha sağlıklı.
          rahat
          kusura bakmayın kadınlar ama güzellik için sizin gözünüz kör olabiliyor. benim mesela hoşlandığım bir kadın var sürekli fazla kilolar diyor, bana kalsa biraz daha kilo alsa daha güzel gözükür ama o inatla kilo vermeye çalışıyor. yediklerinizi kusmayın rica ediyorum. ayrıca geçmiş olsun.
           sedefartuny
           İtiraf ediyorum bir ara ben de bunu yapmayı çok istedim ama kıyamadım kendimi iyi ki yapmamışım. Bir diş tedavisi ile deli gibi kilo verdim :) mesele iştah arkadaşlar. İştahınızı frenlemeniz gerek. Bunu nasıl yapacağınız da size kalmış.
            selinak
            allah size akıl fikir ihsan eylesin diyorum. kusarak kilo vermek nasıl bir kafa yarabbimmm
             dilaylay92
             benim yaklaşık 8 yıl önce kurtulduğum hastalık evet bulimia bu başka birşey değil 39 kiloya kadar düştüm zayıfladıkça kendimi beğeniyordum ama sonra bayılmarım başladı vücudum da su diye birşey kalmadı ellerimin üstü kurudu morardı zamanla cesete benziyorsunuz ve tabi psikolojinizde bozluyor lütfen sağlığınız için denemeye bile kalkmayın öyle alışıyorsunuz artık midenizi tıka basa doldrup kusmak kontrolden çıkıyor bir süre sonra...ben zamanın da blumia olup çok yediği için midesi patlayan ları da gördüm.şimdi de kilo takıntım devam etse normal kilodayım ama yinede ne yediğimi hep düşünüyorum berbat bir takıntı arkadaşlar
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.