Mansur Yavaş'ın "Ankara'nın 110 Günlük Suyu Kaldı" Açıklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   2021 yine bütün felaket senaryolarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Ülkede her gün anayasa, hukuk, siyaset konuşulurken şu doğa olaylarına zerre önem verilmemesi canımı çok sıkmaya başladı. Bir açıklama da bugün Mansur Yavaş'tan geldi. Paylaşımı sizlerle de paylaşayım.
   https://twitter.com/mansuryavas06/status/1346489951240794114
   https://twitter.com/mansuryavas06/status/1346489951240794114
   Maalesef Ankara'nın da baraj oranları %20'nin altına düşmüş. Bu durum yaz mevsiminde yaşansa neyse sonbahar kış geliyor, düzelir durum derdik ama yaşanan manzarada baharı göremeden barajlardaki su bitiyor. Ne zaman bu hale geldik inanın aklım almıyor. Bu işin sonu nereye gidiyor, onu da bilmiyorum ama gittiği yer iyi değil. Bu konuda da yapılan ciddi bir hareket yok maalesef. Hepimiz sürekli evlerde olduğumuz için de su tüketimimiz artmış olabilir. Ana sebep tabii ki ciddi su israfı ve yağış olmaması. Mansur Yavaş, bu konuda sosyal yardım alanlara 10 tona kadar ton başı su ücreti 1 TL, yüksek tüketimi önlemek için 10 m³ üstü kullanıma kademeli fatura artışı olması gibi bir öneride bulunmuş. Sizce bu öneri etkili olur mu? Ne düşünüyorsunuz?
    mevsimlerdensnbahar61
    Günlük su limiti falan uygulayın daha mantıklı hemen zam neyse,ne diyim Mansur başganım daha yapıcı bir yol beklerdik sizden
     eski_bi_tanidik
     Ahaha suyu boşuna harcayanlar çok demek ki. Onlar utansın.
      eflayilmaz
      Bu gidişle 2021'nin sonunu göremeyeceğiz herhalde
       karolunita-
       çok tepki alıcak ama yapılsın
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.