Mandalina mı Portakal mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Arkadaşlar mandalina mevsimi geldi yakındır portakallar da ortaya çıkar. Bazı insanlar hiç turunçgil sevmiyor onları zaten anlayamıyorum da sizin favoriniz hangisi. Ben portakalcıyım açıkçası hem suyu müthiş hem de genel olarak yemesi daha keyifli. Her yönden kullanılabiliyor.
    kisacadeniz
    net bir şekilde mandalina alır, hemen açabiliyorsun bir kere portakal gibi yok bıçak derdi yok suyunun dökülme muhabbeti yok
     mrsnl33
     Portakalın suyunu seviyorum, ama yine de mandalina derim.
      leb
      mandalina ama yeşil olcak
       melina26
       Portakalı çok severim ama elime aldığım anda kabuğunu soymadan kaşınmaya başlıyorum o yüzden yemiyorum uzun zamandır o yüzden Mandalina
        kisi
        Mandalina daha pratik oluyor. İllâ seçeceksek mandalina derim. Portakalı da direkt yemekten çok yoğurtla yiyiyorum. Bir kase yoğurdun içine portakal doğruyorum. Boyut size kalmış da ne kadar küçük doğrarsanız o kadar çok portakal suyu yoğurda karışır. Küçük kestiğinizde hem daha çok zar parçalamış olursunuz, hem de daha çok yüzey alanı elde edersiniz. Bu karışıma bir de bal eklenince baya güzel oluyor. Ben uğraşmıyorum da başka meyveler vs. de eklenebilir. Portakal çok sulu olduğu için ana malzeme. Mandalina tanelerinin zarı çok lastiki, içi çok sıvı olduğu için portakal kadar iyi olmaz.
         esseref
         portakalı soyması zor o nedenle mandalina
          eksi_pirasa
          portakal bence. mandalinadan tat alamıyorum
           innocentghost
           Mandalina her daim daha pratik bir meyvedir. Portakal gibi seni yormaz. Küçük olduğundan dolayı cep boy özelliğini taşır her yere mandalina taşıyıp her yerde yiyebilirsin.
            diziizlio
            Mandalina diyorum portakalın suyu daha güzel. Portakalı sıkıp içeceksin mandalinayı da yiyeceksin
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.