Maltepe Çöplüğe Döndü! Grevi Haklı Buluyor musunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cokbilmisdegilcokbilen
   Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde Kadıköy'd eişçiler greve gitmiş, en sonunda her birinin maaşı 5 bin küsür lira olmuştu. Şu anda da aynı grevi maltepe yapıyor. Çöpler filan sokaklarda, her yer leş gibi. Aldıkları maaş bildiğim kadarıyla 5 bin küsür. Ben bir yerde uzman olarak çalışıyorum ve aldığım maaş bundan çok daha az. Tam olarak ne istiyorlar ve bu olayı haklı buluyor musunuz?
    1234569
    akp varken göt korkusundan ses çıkaramıyodu bu çöpçüler noldu belediyeler chp ye geçince mi aslan kesildiler ? şimdimi akıllarına geldi grev yapmak ? asgrai ücretin 2800 lira olduğu ülkede adamlar 5500 lirayı beğenmiyor. ücreti beğenmiyosan s.git sen yapmazsan yerine yapıcak milyonlarca insan var. chp nin bu işcileri kovması lazıım yoksa kanser gibi yayılacak.
     mrlawyerkk
     Beyaz yakalı bu emekçilerden daha çok kazanacak diye bir kaide yok. Kıstas yanlış. Herkes ne kadar emek veriyorsa onun karşılığını almalı demek ki çalışmalarının karşılığı bu rakamlar değil ve böyle bir dertleri var.
      moon_night
      Mutluluğu çöpte buldu diye okudum😬😬
       eo110
       Çöp kamyonlarının arkasına bindirecek personel çok kolay bulunmuyor öyle herkes bu iş için sıraya girmiyor yani.Kolay değil koca şehirlerin pisliğini temizlemek.Asgari ücret gibi paralara da yapılacak iş asla değil.Belediyelerde kadrolu işçiler 6-8 bin TL arası maaş alırlar.Taşeron işçilerin ise taban maaşı asgari ücret onun üzerine yaptığı işe göre tazminatlar alırlar. Bu yapılan eylem siyasi görüşlerine göre yaptıkları art niyetli bir şey olabilir bilemem öyleyse kınıyorum ama sokağa çıkıp hak aramadan hak elde edilemiyor maalesef.
        karolunita
        hayır.
         bisosyolog
         Ben de o kadar maaş aşmıyorum valla. Kadıköy belediyesine nasıl girilir ? Enter
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.