Mabel Matiz Klibinin Yasaklanması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   hzlbld
   Mabel Matiz yeni klibiyle sosyal medyada gündem oldu. Gündem olma nedeni ise klibin eşcinselliğe özendirdiği iddiası. Kliple ilgili bir çok farklı gündem konusu açıldı, tartışıldı fakat en son iddialara göre rtük klibi yasaklamış. İlgili konu şu twitter geçiyor:
   https://twitter.com/dailyislamist/status/1542881365389152256
   https://twitter.com/dailyislamist/status/1542881365389152256
   Konunun gündeme gelme şekli ise bir babanın şu şekilde bir yazısı oldu: az önce tv açıkken 6 yaşındaki oğlum mabel’in son klibini izledi. ne yazık ki yetişip kanalı değiştiremedim. haliyle bana sorular sormaya başladı. neden bir erkek diğer erkeğin dizinin dibinde oturuyor, neden 2 erkek sarılıyor, neden klipte hiç kadın yok vb. gibi. inanın ne cevap vereceğimi bilemedim. kadın oyuncu bulamamışlardır oğlum, bu iki amca da kardeşler annelerini kaybetmişler o yüzden üzgünler dedim. inandı mı bilmiyorum.. daha fazlasını okumak isterseniz:
   https://eksisozluk.com/m-matizin-karakol-klibini-izlemiyoruz-kampanyasi--7326725?a=popular
   https://eksisozluk.com/m-matizin-karakol-klibini-izlemiyoruz-kampanyasi--7326725?a=popular
   İşin ilginç yanı klibi izleyenlerin 'ee eşcinsellik nerde' diye belirttiği yorumlar. Gündemde bu kadar ekonomi, zam, geçinememe, hayat şartları, cinayet ve daha nice rezil konular varken, dizilerde kadınlar aşağılanıyorken, rtük'ün bu kararı, gündemin bu klip olması haklı olarak çok eleştirildi. Peki siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
    jarlvarg
    bu ülkenin irili ufakli tüm yöneticilerinin, iktidarinin ve onu yalakalarinin, muhalefetinin ve onun yalakalarinin topunun ..... ...., ugrastilari seylere bak ya. kliple escinsel olacak da olsun ya kime ne aq.
     silivri
     Adamın oğlu Sezercik galiba. Aptalca sorular sorar, yetişkinleri parmağımda oynatırım.
      patiklipengui
      Aptallar, bdsm klibi tv'de oynarken sıkıntı etmemişlerdi. Klipte eşcinsellik de vurgulanmıyor biraz edebi biraz da sembolik olarak sözlerle beraber incelemek gerekiyor. Tabi RTÜK'ün başındaki kara cahiller ne bilsin tasavvufu ne bilsin edebiyatı ne bilsin sembol inceleyip derin bakmayı, gerçi eleştirenlerin çoğu da bilmiyor ya neyse.
       charly
       Sadece evden basit işler yaparak her hafta 3500 € ile 4000 € arasında kolayca kazanıyorum. Geçen hafta bu işten 3865€ kazandım. Şaşırtıcı ve yapması kolay iş ve bundan düzzenli gelir inanılmaz. Hepinize bu işe yarı zamanlı olarak katılmanızı ve bu siteyi takip ederek tam zamanlı gelirden daha fazlasını kazanmanızı öneririm... ...........................>>>>>>>>>>>>>>>>> O­­­r­dC­­a­­­­s­h.C­­OM
        kojiro-
        Calma,cirpma,hak yeme,adaletsizlik gibi kavramlar gormezden gelinip ahlak kavramini cinsellikten ibaret sayan bizim gibi toplumlar da yetisen bireyler icin bu gibi seylerin goze batmasi olagan maalesef,
         pazartesi
         3-6 yaş arası uzmanlık alanım. Şu klibi sınıfta seyrettirsem bu soruları sormazlar zira iki amcayı arkadaş zannederler. O çocuk ne yaşamış da "ilişki" kavramını ve o kavramın toplumca norm kabul edilen kurallarını öğrenmiş? Bu tip sorular genelde ihmal ve istismarı işaret eder. Olay araştırılmalı. 5-6 yaş kafasıyla yorumlasak klibi: erkek öğrencilerin en sevdiği klip olur çünkü kız yok. Erkek klibi derler hatta. Kızlar izlemesin onlara yasak falan diye hava atarlar. Sarılma dize yatma öpme vs çocuklar yetişkinler gibi cinsel anlama değil sevgi ve arkadaşlığa yorarlar. Zira cinselliğin ne olduğunu bilmedikleri için bilmedikleri şeye yoramazlar. O anlamda bir yaşantıları henüz yoktur. Ancak ve ancak bir erkek tarafından tacize uğrayan çocuk, bu kliple yaşadıklarını anlamlandırabileceği umuduyla bu soruları sorar.
          blue33
          Kaldırılması iyi olmuş bi ahlak kaldı elimizde onu da almasınlar bari bu tarz davranışları hayatımızda normalleştirmeye çalışıyorlar ondan sonra niye aldattı niye böyle oldu dizilerde videolarda her şeyi normal gibi göster sonra neden böyle oluyoruz
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.