Liseye Girecek 8. Sınıflara Tavsiyeler -Sosyal/Eğlence Açısından-
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   myheartofstereo
   dio'da liseye girecek en az bir 3 kişi biliyorum -ki daha vardır da bence- şimdi liseye girdik , hiç tanımadığımız bir ortam , bembeyaz bir sayfa , sizce o beyaz sayfayı sosyal açıdan ne çeşit etkinliklerle doldurmalıyız (tekelden kapüşonluyla bira alıp içmek tarzı asdfghjk)
    kania_
    Hiç güzel Bi yer değil şansınız varsa geri dönün sasxasjjsjs
     karolunita
     Geri küçül baştan başla hayata liseden daha b*ktan bir yer yok
      badideasensei2
      Şöyle, LGS'de başarılı olursanız kutlarım ama başarılı olmazsanız da umudunuzu yitirmeyin. Çok üzmeyin kendinizi. Ben pek bir başarı elde edemedim sınavda şimdi adrese dayalı bir okulda eğitim görüyorum ama okulumu seviyorum. Böylesi benim için daha iyi oldu. Notlarınızı çok önemseyin benim gibi olursanız ileride. Bence kimya dışında dersler zor değil. Çalışırsanız sorun yaşamazsınız. Sabahlayın, sürekli ders çalışın da demiyorum ,çaba gösterin ve dersi iyi dinleyin en önemlisi bu. İlk gün kendinizi fazla kapatmayın, girin sınıfa baktınız kendinize yakın biri var tanışın, zamanla illaki tanışacaksınız ama topluluktan soyutlanmamak icin pozitif olun ama en en en en önemlisi kendiniz olun.
       ahpte-pateh
       LGS'yi kasmayın. Kazanamasanız bile karne ortalamanın iyiyse mahalli yerleştirmeye iyi bir liseye gidebilirsiniz. Bir de "Yea şimdi çok çalışırım, nasıl olsa 9'da yan gel yat." diye düşünmeyin. Ben düşündüm, ilk sınavlarda 4 dersten kaldım -Mat, Fizik, Alm ve Biyo-, üstüne sınavı da %4,7 gibi bir şey ile kazanmıştım. Ha bir de, sınavda iyi puan yaptım diye lise de de kesin iyi olur demeyin, olmuyor. Eğer sosyal hayat talebiniz varsa, 9 da olmaz. 9 da çalışmanız gerekir zira yeni liseli olmuşsunuzdur, dersler zorludur. 10 daha rahattır, hala zordur ama alışmışsınızdır. Bundan sonra Mf seçerseniz, bir bilgim yok ama arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla it gibi çalışmak gerekiyor. TM seçerseniz Mat kasmanız durumunda başarı garantidir. Dil sınıfını da bilemeyeceğim, okulumda açılmıyor. Sözelin de bir okulda açıldığını duymadım ama okulunuzda açılırsa "Yauv sözelde de iş yok bea. Tm seçem en iyisi." demeyin, Matta sıçarsınız. İş konusu ise, ülkemizde ne okursanız okuyun iş yok, 91 bin müh işsiz var(dı en son hatırladığım kadarıyla). Yani alan seçiminizi derslerdeki başarılarınızı göre yapın, saçma sapan seylere göre değil. Mesela benim lise tercihindeki en büyük pişmanlığım sosyal bilimler lisesine gitmemek olabilir ya da sözel olan bir okula gitmemek. Neyse ki Mat yapabiliyorum da çok sorun olmuyor ama yaparken hayattan da soğuyorum.
        berat_albayrak_
        Ortaokul ama daha zoru diebilirim,
         moon-night
         küçük bir düzeltme lisenin gireceği*
          eski_bi_tanidik
          İgrenc. Yemin ederim bok gibi. İnşallah pandemi şeyolmaz da seneye de evde geçiririz
           black_390
           9. sınıfım tavsiye vereyim hemen mükemmel online eğitim deneyimlerimden böxcböcböcböxcb lgs den yüksek alamazsanız istediğiniz okula girmeniz çok zor hatta imkansız cidden ortalamanız yüksekse ve yakınlarda güzel okullar varsa çok şanslısınız:) ben ortalamamla anadolu lisesine yerleştim başlarda orayı hiç istemiyordum ama çok sevdim iyiki yazmışım tercihlere öğretmenlerimi falan çok seviyorum :) dersler 8. sınıfta işlenenlerin 2-3 seviye üstü gibi mesela kimyadaki çoğu şey 8. sınıfta azda olsa aşina olunan şeyler matematikde köklü sayılar falan yine var ama ortam hele hele her dönem her dersten verilen sayfalarca performans ödevleri yemin ediyorum stresim bitmiyo performanslarım bitiyo yılsonu projesi geliyo o bitiyo 2. dönem sınavları mayısata diyolar(inş iptal olur performans notlarından karne verseler ztn götümü yırttım güzel yapcam diye) ama ben 1. dönem takdir aldım herzamanki gibi çalışmazsanız yapamayacağınız şey yok.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.