LGBT+ Evlilikler Türkiye'de Yasal Olmalı mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Şimdi bu aslında birçok ülkede yasal ama ülkemizde değil şimdi dini ve kültürü bir kenara bırakıp objektif bakmamız gerek sizce bu yasal olmalımı yoksa günümüz aile yapısına bir darbe olur mu?
    tsukyomi
    Elbette olmalı. Tabi önce ülkenin insanların özel hayatına burnunu sokmaması gerektiğini öğrenmesi gerekiyor. O da ancak 5-10 nesil sonra gerçekleşecek bir şey, tabi o çok yücelttikleri, sevgi yerine nefreti tercih eden aile yapısı ülkenin fişini çoktan çekmediyse.
     benita
     Sevenleri bi salın artık ya. Yok yaş farkı, yok cinsiyeti, yok bilmem nesi yeter yav
      asit
      Yasal olmalı tabiki. bu ülke artık bunları konuşmayı ve bu insanların yakasını çoktan bırakmış olmalıydı..Ama bu toplumun sosyal çimentosu din olduğu sürece biraz da zor bırakır gibi..Aile yapısını asıl bozan şey, gram sevgi beslemeden yapılan bilinçsiz evliliklerdir...
       detokssuyu
       Yasal olmalı mı sorusundan ziyade neden yasal değil sorusu daha anlamlı olur. İki insan neden aynı cinsiyete sahip olduğu için evlenemiyor? Çocuk gelinler var, çocukları evlendiriyoruz birbirini seven iki insan evlenemiyor. Böyle de bir anlamsızlık böyle de bir saçmalık hali bu durum tamamen.
        cp9
        Cümlemin başında söyleyeyim yazacağım şeyler Müslümanları bağlar. Eşcinsellik İslam'a göre hayasızlıktır. Sapkınlıktır. Medyayla birlikte gençlere sevimli gelen şeyleri kullanarak bazı üst akıllar eşcinselliği nüfus planlaması ve aile yapısını bozmak için hususi olarak yaymaya çalışıyor. Bunu destekleyenlerden birisi de Bill Gates. Kaynak bırakırım aşağıya. Aynı kişi aşı ile kısırlaştırma gibi çalışmalara da destek veriyordu. Kaynağı aşağıya ekleyeceğim. Afrikada binlerce insan bu denemelere maruz kaldı. Dünyanın artan nüfus için yeterli olmadığını söyleyen Rockefeller Kinsey'e talimat vererek kendi vakfınında desteği ile Cinsellik Araştırmaları Enstitüsünü kurdurdu. Daha bir çok örnek var. Gençlerimizden uzak tutmamız gerek bu hayasızlığı "dinibütün" olmaya çalışan bir Müslüman olarak şiddetle reddediyorum. Bu tarz söylemlerle ikide bir kamuoyu yoklaması yapanlar ya finansal destek alıyor ya da propagandaya alet oluyor. Yasal olmalı demeden önce lütfen birazcık araştırın. “Siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere mi yanaşıyorsunuz? (Hayır, öyle değil!) Siz cahillik etmekte olan bir topluluksunuz.” (27/Neml, 55) “Demişti ki: ‘Ben, sizin bu yaptığınız işten nefret ediyorum.’ ” (26/Şuarâ, 168)
        https://tr.sputniknews.com/avrupa/202005181042070340-asi-karsiti-italyan-milletvekili-bill-gatesin-insanliga-karsi-suc-islemekten-tutuklanmasini-talep/
        https://tr.sputniknews.com/avrupa/202005181042070340-asi-karsiti-italyan-milletvekili-bill-gatesin-insanliga-karsi-suc-islemekten-tutuklanmasini-talep/
        https://www.hurriyet.com.tr/gundem/gates-gay-com-a-26-2-milyon-dolar-yatiriyor-6839402
        https://www.hurriyet.com.tr/gundem/gates-gay-com-a-26-2-milyon-dolar-yatiriyor-6839402
        http://arsiv.ntv.com.tr/news/314367.asp
        http://arsiv.ntv.com.tr/news/314367.asp
        https://ilkha.com/guncel/escinsel-lobilerin-aids-oyunu-100066
        https://ilkha.com/guncel/escinsel-lobilerin-aids-oyunu-100066
         imailahorsilahh
         Günümüz aile yapısı diye diye toplum yozlaştırılıyor. Aile elbette ki çok değerli ama her şey tadında güzel. En ufak bir şeyin kenarını köşesini hemen "aile" kavramına değdirmek, uydurmaya çalışmak saçmalıktan ibaret. Gönül ister ki LGBTİ+ evlilikleri yasal olsun, ama bizim dinibütün, etik değerleri olan, kendi hayatları hariç başka herkesin hayatlarıyla ilgilenen, harika insanlarımızın içine o da oturur
          mrlawyerkk
          Neden olmasın ki? İnsalar en sevdikleri eşyalar falan ile evleniyorlar. 21. yüzyıl gibi bir gerçek var. Birbirini seven iki insan neden evlenemesin? Kaldı ki bu durum toplumun kurallar koyacağı ya da eleştirebileceği bir durum asla değil. Bize ne?
           eflayilmaz
           Tabii ki olmalı. Türkiye buna hazır değilse de hazır hale gelsin ne diyelim. Herkesin hayatına kimse karışamaz
            busemylmz
            Ben eşcinsel biriyim ve elbetteki yasal olmasını isterim sevdiğim kadınla evlenip onunla mutlu bir aile kurmayı isterim. Fakat görüldüğü üzere bu platformda bile bir sürü homofobik kişi var. Eşcinsel evliliği savunan bazı yorumlara kusma emojisi falan koymuşlar. Bu durum beni gerçekten üzüyor bizden neden bu kadar nefret ediyorlar anlam veremiyorum. Her gün ağlıyorum,onların bu nefreti yüzünden kendimi çevreme karşı heteroseksüel gibi göstermeye çalışıyorum çünkü biliyorum ki söylersem ağır bir zorbalığa uğrayacağım,sapkın olarak nitelendirileceğim. Umarım insanlar bir gün insanların aşklarına karışmamayı insanları cinsel yönelimlerine göre değil de karakterlerine göre ayırmayı öğrenirler.
             raselika
             Sevginin cinsiyeti olmaz. İnsanların sevgilerine burnunu sokmak bence korkunç bir şey. İsteyen istediğini sever. Dolayısıyla bence yasal olmalı.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.