LGBT+ Evlilikler Türkiye'de Yasal Olmalı mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Şimdi bu aslında birçok ülkede yasal ama ülkemizde değil şimdi dini ve kültürü bir kenara bırakıp objektif bakmamız gerek sizce bu yasal olmalımı yoksa günümüz aile yapısına bir darbe olur mu?
    tsukyomi
    Elbette olmalı. Tabi önce ülkenin insanların özel hayatına burnunu sokmaması gerektiğini öğrenmesi gerekiyor. O da ancak 5-10 nesil sonra gerçekleşecek bir şey, tabi o çok yücelttikleri, sevgi yerine nefreti tercih eden aile yapısı ülkenin fişini çoktan çekmediyse.
     benita
     Sevenleri bi salın artık ya. Yok yaş farkı, yok cinsiyeti, yok bilmem nesi yeter yav
      asit
      Yasal olmalı tabiki. bu ülke artık bunları konuşmayı ve bu insanların yakasını çoktan bırakmış olmalıydı..Ama bu toplumun sosyal çimentosu din olduğu sürece biraz da zor bırakır gibi..Aile yapısını asıl bozan şey, gram sevgi beslemeden yapılan bilinçsiz evliliklerdir...
       detokssuyu
       Yasal olmalı mı sorusundan ziyade neden yasal değil sorusu daha anlamlı olur. İki insan neden aynı cinsiyete sahip olduğu için evlenemiyor? Çocuk gelinler var, çocukları evlendiriyoruz birbirini seven iki insan evlenemiyor. Böyle de bir anlamsızlık böyle de bir saçmalık hali bu durum tamamen.
        imailahorsilahh
        Günümüz aile yapısı diye diye toplum yozlaştırılıyor. Aile elbette ki çok değerli ama her şey tadında güzel. En ufak bir şeyin kenarını köşesini hemen "aile" kavramına değdirmek, uydurmaya çalışmak saçmalıktan ibaret. Gönül ister ki LGBTİ+ evlilikleri yasal olsun, ama bizim dinibütün, etik değerleri olan, kendi hayatları hariç başka herkesin hayatlarıyla ilgilenen, harika insanlarımızın içine o da oturur
         mrlawyerkk
         Neden olmasın ki? İnsalar en sevdikleri eşyalar falan ile evleniyorlar. 21. yüzyıl gibi bir gerçek var. Birbirini seven iki insan neden evlenemesin? Kaldı ki bu durum toplumun kurallar koyacağı ya da eleştirebileceği bir durum asla değil. Bize ne?
          eflayilmaz
          Tabii ki olmalı. Türkiye buna hazır değilse de hazır hale gelsin ne diyelim. Herkesin hayatına kimse karışamaz
           busemylmz
           Ben eşcinsel biriyim ve elbetteki yasal olmasını isterim sevdiğim kadınla evlenip onunla mutlu bir aile kurmayı isterim. Fakat görüldüğü üzere bu platformda bile bir sürü homofobik kişi var. Eşcinsel evliliği savunan bazı yorumlara kusma emojisi falan koymuşlar. Bu durum beni gerçekten üzüyor bizden neden bu kadar nefret ediyorlar anlam veremiyorum. Her gün ağlıyorum,onların bu nefreti yüzünden kendimi çevreme karşı heteroseksüel gibi göstermeye çalışıyorum çünkü biliyorum ki söylersem ağır bir zorbalığa uğrayacağım,sapkın olarak nitelendirileceğim. Umarım insanlar bir gün insanların aşklarına karışmamayı insanları cinsel yönelimlerine göre değil de karakterlerine göre ayırmayı öğrenirler.
            raselika
            Sevginin cinsiyeti olmaz. İnsanların sevgilerine burnunu sokmak bence korkunç bir şey. İsteyen istediğini sever. Dolayısıyla bence yasal olmalı.
             hanmergen
             Olmamalı.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.