2.6b
22.1.2021
LGBT+ Evlilikler Türkiye'de Yasal Olmalı mı?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   muzlu-pasta
   Şimdi bu aslında birçok ülkede yasal ama ülkemizde değil şimdi dini ve kültürü bir kenara bırakıp objektif bakmamız gerek sizce bu yasal olmalımı yoksa günümüz aile yapısına bir darbe olur mu?
    damat-berat-official
    Türkiye Halkı buna hazır değil.
     imailahorsilahh
     Günümüz aile yapısı diye diye toplum yozlaştırılıyor. Aile elbette ki çok değerli ama her şey tadında güzel. En ufak bir şeyin kenarını köşesini hemen "aile" kavramına değdirmek, uydurmaya çalışmak saçmalıktan ibaret. Gönül ister ki LGBTİ+ evlilikleri yasal olsun, ama bizim dinibütün, etik değerleri olan, kendi hayatları hariç başka herkesin hayatlarıyla ilgilenen, harika insanlarımızın içine o da oturur
      benita
      Sevenleri bi salın artık ya. Yok yaş farkı, yok cinsiyeti, yok bilmem nesi yeter yav
       tsukyomi
       Elbette olmalı. Tabi önce ülkenin insanların özel hayatına burnunu sokmaması gerektiğini öğrenmesi gerekiyor. O da ancak 5-10 nesil sonra gerçekleşecek bir şey, tabi o çok yücelttikleri, sevgi yerine nefreti tercih eden aile yapısı ülkenin fişini çoktan çekmediyse.
        maskoff
        21. yüzyılda gerçekleşmesi çok zor, belki sonlarına doğru bi ihtimal olabilir ama hedef 2053 yani. çok da şeyapmamak lazım.
         asit
         Yasal olmalı tabiki. bu ülke artık bunları konuşmayı ve bu insanların yakasını çoktan bırakmış olmalıydı..Ama bu toplumun sosyal çimentosu din olduğu sürece biraz da zor bırakır gibi..Aile yapısını asıl bozan şey, gram sevgi beslemeden yapılan bilinçsiz evliliklerdir...
          cacarumba
          Olmalı bence, lezbiyen evliliklere dair bir belegesel bile çeksinler.
           mrlawyerkk
           Neden olmasın ki? İnsalar en sevdikleri eşyalar falan ile evleniyorlar. 21. yüzyıl gibi bir gerçek var. Birbirini seven iki insan neden evlenemesin? Kaldı ki bu durum toplumun kurallar koyacağı ya da eleştirebileceği bir durum asla değil. Bize ne?
            cp9
            Cümlemin başında söyleyeyim yazacağım şeyler Müslümanları bağlar. Eşcinsellik İslam'a göre hayasızlıktır. Sapkınlıktır. Medyayla birlikte gençlere sevimli gelen şeyleri kullanarak bazı üst akıllar eşcinselliği nüfus planlaması ve aile yapısını bozmak için hususi olarak yaymaya çalışıyor. Bunu destekleyenlerden birisi de Bill Gates. Kaynak bırakırım aşağıya. Aynı kişi aşı ile kısırlaştırma gibi çalışmalara da destek veriyordu. Kaynağı aşağıya ekleyeceğim. Afrikada binlerce insan bu denemelere maruz kaldı. Dünyanın artan nüfus için yeterli olmadığını söyleyen Rockefeller Kinsey'e talimat vererek kendi vakfınında desteği ile Cinsellik Araştırmaları Enstitüsünü kurdurdu. Daha bir çok örnek var. Gençlerimizden uzak tutmamız gerek bu hayasızlığı "dinibütün" olmaya çalışan bir Müslüman olarak şiddetle reddediyorum. Bu tarz söylemlerle ikide bir kamuoyu yoklaması yapanlar ya finansal destek alıyor ya da propagandaya alet oluyor. Yasal olmalı demeden önce lütfen birazcık araştırın. “Siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere mi yanaşıyorsunuz? (Hayır, öyle değil!) Siz cahillik etmekte olan bir topluluksunuz.” (27/Neml, 55) “Demişti ki: ‘Ben, sizin bu yaptığınız işten nefret ediyorum.’ ” (26/Şuarâ, 168)
            https://tr.sputniknews.com/avrupa/202005181042070340-asi-karsiti-italyan-milletvekili-bill-gatesin-insanliga-karsi-suc-islemekten-tutuklanmasini-talep/
            https://tr.sputniknews.com/avrupa/202005181042070340-asi-karsiti-italyan-milletvekili-bill-gatesin-insanliga-karsi-suc-islemekten-tutuklanmasini-talep/
            https://www.hurriyet.com.tr/gundem/gates-gay-com-a-26-2-milyon-dolar-yatiriyor-6839402
            https://www.hurriyet.com.tr/gundem/gates-gay-com-a-26-2-milyon-dolar-yatiriyor-6839402
            http://arsiv.ntv.com.tr/news/314367.asp
            http://arsiv.ntv.com.tr/news/314367.asp
            https://ilkha.com/guncel/escinsel-lobilerin-aids-oyunu-100066
            https://ilkha.com/guncel/escinsel-lobilerin-aids-oyunu-100066
             ahpte-pateh
             Şimdi olmamalı. Evlerini işaretlerler, saldırırlar her şey olur bu ülkede.
              detokssuyu
              Yasal olmalı mı sorusundan ziyade neden yasal değil sorusu daha anlamlı olur. İki insan neden aynı cinsiyete sahip olduğu için evlenemiyor? Çocuk gelinler var, çocukları evlendiriyoruz birbirini seven iki insan evlenemiyor. Böyle de bir anlamsızlık böyle de bir saçmalık hali bu durum tamamen.
               gizemino
               Seven sevdiği ile evlensin. Bize ne kim kiminle nasıl bir ilişki yaşıyor. Türkiye yasalarına göre senle alakalı hakların büyük çoğu eşinle paylaşılıyor. Demek istediğim hastanede yatıyorsan ilk görme hakkı eşinde oluyor gibi. Çoğu kişi cinsiyet tercihleri yüzünden bunu yaşayamıyor çok üzücü
                eflayilmaz
                Tabii ki olmalı. Türkiye buna hazır değilse de hazır hale gelsin ne diyelim. Herkesin hayatına kimse karışamaz
                 raselika
                 Sevginin cinsiyeti olmaz. İnsanların sevgilerine burnunu sokmak bence korkunç bir şey. İsteyen istediğini sever. Dolayısıyla bence yasal olmalı.
                  sodem
                  işiniz gücünüz yok bi avuç ahlakımız kaldı el birliğiyle onunda a. koyunda kurtulalım. bokunu çıkardınız iyce sapkınlıkta.
                   tayfun-aktoprak
                   Bana uzak olsunda isterse çırağan sarayında 40 gün 40 gece düğün yapsınlar.
                    samyeli90
                    Tabi ki de olmalı
                     hurslandogan....
                     Burası ekşi sözlikte belki de burada hayır...
                      hanmergen
                      Olmamalı.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.