KYK Borçlarının Silinmesini İstemeyenler Neden İstemiyor Buyrun Tartışalım
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   killforyou
   Bu motivasyonun sebebi nedir anlamıyorum. Ben ödedim bu parayı ama şimdi görüyorum ki çocuklar işsiz. İşleri olsa bile aldıkları para borç ödemek için yeterli değil. Yarısı zaten kiraya gidiyor, geri kalanla da ay sonu gelmiyor. KYK borçları silinsin diyorum ama silinmesin diyenlerin motivasyonunu merak ediyorum.
    yabadabadu
    kim ya o istemeyenler?
     busecikcik
     şimdiden bunun derdine düştüm ben de keşke hiç almasaydım
      absurdizm
      benim ped paralarimi versinler yeter
       tenesirpaklayacak
       Borcu alırken iyi tabii... KYKdan sipali alanların kaçı bu paraya gerçekten ihtiyaç duyuyor ? %1'i anca... İhtiyacı olana geri ödemesiz burslar veriliyor zaten. "KYK yatsın içeriz" mantığı ile kafayı çekiyorsunuz. Sonra borçlar silinsin de silinsin... Yok yaaa. DEVLET HER ÖĞRENCİYE GELİR AYRIMI YAPMADAN YARDIM ETMELİDİR. AVRUPADA SOSYAL YAŞANTI İÇİN DAHİ PARA VERİLİYOR. ÖĞRENCİLERİN AYLIK SİNEMA HAKLARI BİLE VAR. BİZDE MEZUNLAR İŞ BULAMIYOR. SEN BORÇ VERDİĞİN PARANIN PEŞİNDESİN DEVLET BABA.
        nickimdebileolmaz
        Silinmesin belirli şartlar karşılandığı da ödensin, işsiz insana bunu öde dersen o da silinsin diye boş beleş fikirler atar ortaya.
         selimkazak
         Ödeyenlerin hakkı ne olacak peki ? Onlara iade olacak mı ?
          acurrr
          orço olmak buna sebep olabilir.
           rocknrollbabe
           Hani sosyal dövlöt idüük.. niye her okuyana burs çıkmadı? Zaten ihtiyacı olana bile çıkmıyordu da.. Neyse…
            zerdustttt
            Çiftçinin traktörünü ineğini icra ile alan devlet, iş adamlarını vergi-prim affını getiren devlet, gariban öğrencinin bursunu bedava yapar mı… sermaye sahiplerine (kendilerine) çalışan iktidar… bırakmaz o parayı… ha şu da var, Zeytin-pamuk toplayarak sanayide çalışarak borcunu ödeyen de var.. ojeli tırnakları ile siktiri-boktan okudukları bölümle evde koca bekleyenler daha çok silinsin diyenler…
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.