Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Samimi Geliyor mu?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Kurumsal sosyal sorumluluk projeleri yani markaların ticari kaygılarını bir tarafa bırakarak Dünya, toplum ve ülke için sorumlu hissettikleri konularda çeşitli projelerle farkındalık çalışması yaratması. Peki bu projeler ne kadar gerçek? İletişimciler tarafından bu çalışmaların sosyal sorumlulukla değil de marka sadakati oluşturmak için herhangi bir PR, reklam olduğu söylenir. Sen ne düşünüyorsun? Markalar bu projelere imza atarken samimiler mi? Mesela en son örnek Finish'in Taner Ölmez ile yaptığı 'Suyun Sonu Görünüyor' projesi.
    eski_bi_tanidik
    Hiç samimî değil
     fuckerfukara
     Hepsi hikaye amaç para
      benita
      Göze sokulan hiçbir hareket samimi değil bana göre
       mevsimlerdensnbahar61
       Bilemiyorum samimi gelmiyor pek
        meyvesebze
        Cok bilinen bir firmada 9 yil yoneticilik yaptim Sosyal sorumluluk adi altinda musterilerden bagis,yada urun isteniyordu.Cok detay vermek istemiyorum.Vaad edilen yardim sonuclarini yonetim ekibi olarak hic goremedik.Hersey mail ortaminda gorsel olarak paylasilirdi.Bu konuda merkez ofis hic paylasim yapmadi
         cinayetvaraga
         Hepsi gerçek ama hepsi şov. hiçbirinin samimiyet gösterdiğini düşünmüyorum.
          okadin
          Ben önce bir etkileniyorum bu projelerden, ilk izlediğimde tanıtım reklamlarını bana bir dokunuyor. Ama biraz irdeledikçe bu konuların markaların umurunda olmadığı anlaşılıyor. Dikkat çekmek, belki bir şeylerin üzerini örtmek, farklı bir reklam çalışması yoluna gitmek için kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına ihtiyaç duyduklarını düşünmekteyim.
           sedefartuny
           Günümüzde kurumsal sosyal sorumluluk projeleri iletişim öğrencilerine öğretilen bir PR çalışmasıdır. Genellikle kriz sonrası dönemlerde imaj tazelemek, markaya olan güveni pekiştirmek için yapılır. Bir çeşit kamuflaj yani. Bir kriz mi var? Herkes markanı mı konuşuyor? Olumsuz bir intiba mı bıraktın? Patlat bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi herkes seni sevsin kafası ile çalışıyor markalar. Biz de yoktur ama yurt dışında samimi ve sağlam örnekler vardır mutlaka.
            mrlawyerkk
            Hiçbiri samimi değil. Hele Finish markasının çalışmaları. Bakın suyumuz tükeniyor projenin adıyla 'Suyun Sonu Görünüyor' siz bulaşık makinesi kullanın ki su bitmesin. Bulaşık makinenizi kullanırken de Finish tercih edin lütfen. Bu yani. İndirgedikleri düzlem bu. Finish yıllardır su dışında bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor mu? Hayır. Neden? Çünkü su tükeniyor mevzusunu bağlamak istediği yer işine geliyor.
             cansevim
             %90 ı SA8000 standardının yükümlülüklerini yerine getirmek için yapıyor
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.