Kürtajın Yasal Olması Gerektiğine İnanıyor musun? Evet veya Hayır Diyorsan Neden?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sardunya
   Ülkemizde 10 haftalık üzeri gebeliklerin kürtajla sonlandırılması yasal değildir. Buna istisna oluşturan tek durum gebeliğin anne sağlığını tehdit etmesidir. Anne sağlığını tehdit eden bir durum oluşursa, kurul kararı ile on hafta üzeri gebelikler kürtaj ile sonlandırılabilir. Durum böyle ülkemizde. Peki ya sizce kürtaj yasal olmalı mı? Nedenleriyle tartışmaya davetlisiniz :)
    fairytale-
    Kimsenin yasama hakkını elinden alamazsınız! 5 dklik zevk için . Yasal olmasın ki her önüne gelen hamile kalıp aldirmasin( istisna durumlar hariç; tecavüze uğramış bir küçük kız ve hamile kalması gibi. )
     android_dahaiyi
     kadının bedeni kendisi karar vermeli bence. kimsenin beden sahibi haricinde fikir belirtmesine gerek yok. o nedenle destekliyorum. evlilerse de kocasına danışılmalı sadece. (gerçi şu anda danışılıyor mu bilmiyorum) eğer desteklemeyen birisi varsa ve erkekse şu iki şeyi söyleyin: -karını aldatıyorsun ve birlikte olduğun kadın hamile kaldı ne yapacaksın? -anana, bacına tecavüz etseler, çocuğu doğursun mu yani? bunları söyleyince tepkisine bakın. öyle kalıplarla yetiştirilmişler ki kendi çıkarına ters düşen bir durum söz konusu olduğunda ne diyeceklerini bilemiyorlar.
      peripedia
      Tabii ki de yasal olması gerek. Bir anne adayı bebeği dünyaya getirmek istemiyorsa getirmemelidir. Sonrası hem anne hem bebek için çok daha tehlikeli ve sıkıntılı olabiliyor.
       me_out_bye
       Ortadaki duruma bakılmalı. Ona göre yasal olmalı. Bir yargı merceği olmalı, toptan yasal gel şişir şişir karnını gel parasını ver çocuk katliyamı yaptır değil. Bunu yasak kılarsanda hem olayın içindeki kişiler hem belkide doğacak çocuğa işkence olabiliyor. Böyle iyilik yapılmaz. Ötenazi sorusuyla benzer. Bir insan yaşamak istemiyorken onu zorla hayatta tutmak "iyilik" midir? Doğru olan şeyi yapmak mıdır ???
        ahmetsakar
        tabii ki haktır ve yasal olmalıdır. yok kalbi atıyormuş yok canmış kimse palavra okumasın. yıllardır komada olan michael schumacher de yaşıyor ona bakarsan. yaşamak bu değil ya da yaşam artık adı her neyse. anne adayı kendisini psikolojik olarak hazır hissetmiyor olabilir. maddi durumlarında yaşanan kötü durum sebebiyle güvende hissetmeyebilir. eşiyle yaşadığı sorunlar yüzünden kaygılanabilir ya da istemeyebilir amk ya. yok canmış kalbi atıyormuş falan geçiniz. bok gibi hayata adım atacağına hiç atmasın bebek. doğum tarihimiz o zaman anamızın babamızın sikiştiği tarih olsun o zaman hayat öyle başlıyorsa. saçma sapan bir yasak. kendime yakışmayacak kadar mantıklı konuşmaktan nefret ediyorum. güzel kızları dm'ye beklerim. see ya!
         tsukyomi
         Yasal olmalı. 3 aya kadar canlı kıvamında bile olmayan bir şey için acıtasyon yapmayın. Doğum kontrol hapına rağmen doğmuşum ben, bedelini fazlasıyla ödedim, hala da ödüyorum. Spirale rağmen doğanlar var, kondom zaten yırtılabilen bir şey. İstenmeyen çocuğun ilerideki psikolojisini düşünüyor musunuz? Hayır. Kolpa hümanistlikler ve bencilliklerinizle sadece kendinize güzelleştiriyorsunuz hayatı, doğan çocuğa değil. Ne yapacağımızın hesabını da size vermeyelim artık ya.
          detokssuyu
          Gelişimini henüz tamamlamamış bir cenin bebek değildir burada bir anlaşalım cenin olması için bile belirli bir süre geçmesi gerekiyor doğal olarak ebeveynin ve özellikle annenin kararı çok çok daha önemli bu noktada.
           killforyou
           Herkes yasal olmalı diyorsa neden hala yasak bu?
            kalpci
            Kesin, net, tartışmasız yasal olmalıdır, 10. haftaya kadarda yasaldır
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.