65
15.1.2021
Kürtajı Pozitif Gösterme Çabası
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   muzlu-pasta
   Öncelikle bu başlığı açmamın sebebi herhangi bir kürtaj durumunu olumsuz gösterme değil fakat youtibeda bir video gördüm kürtaj olan kadınlar hikayelerini anlatıyordu bu zamana kadar bir skrun gok sonra yorumlara indim ve bir yorum gördüm hayatımda okudjğum en saçma yazılar arasında ilk 10'a falan girer herhalde bir kadın olarak evet kürtaj olup olmamak bizim kararımız ve bizim vicdanımızı ilgilendiren birşey ha ben asla yaptırmam (sağlık ile ilgili bir durum yoksa tabiki) ha başka kadınlar öyle düşünmez yaptırır ama Ünsal bey burda kürtajı r savunmak için çok saçma örnekler vermiş bir beslenme uzmanı olarak hemen açıklığa kavuşturayım 1-Bir insanın başka bir hayvanı öldürüp yemesi doğal seçilimle binlerce yıldır gelmiş birşeydir ve bu insan türünü aşşağılık yapmaz biz yemesek zaten başka bir yırtıcı onları yerdi. 2-Tavuk yumurtaları döllenmiş ve döllenmemiş olmak üzere ikiye ayrılır bizim yediklerimiz döllenmemiş olanları. 3. 2 aylık bir cenin yaşayan bir varlıktır onu insan sıfatı yerine koymassak ahmaklık etmiş oluruz ha aldırıp aldırmamak annesini ilgilendirir. 4.maddi manevi kürtaj nedenleri varsa 82728182 tane yani kişi bir çocuğa bakamaycagını biliyorsa korunmanında 8384838382 tane yöntemi vardır en kolay yòntemi diyip bir zahmet içe gelmeyin ya da bimde prezervatif 10 lira. Bilgilendirme bu kadardı umarım bundan sonra yazılarınızı beyninizi kullanarak yazarsınız tşk dostlar birazda sizin görüşleri alalım
    ali-vercetti
    kürtaj cinayettir. çocuk istemiyorsanız kondom kullanın aptal aptal şeyler yapmayın. tatlıSu hümanistleri sizi..
     gregory_
     Çocuk için hangisinin iyi olacağı düşünülerek alınması gereken bir karar.
      nickimdebileolmaz
      ok
       asit
       dediğin gibi muzlu, sağlık problemleri dışında ben de yaptırılmasına karşıyım. ayrıca eleman sağlam saçmalamış, kebap, yumurta falan.. iyi bari kebapla eşdeğerse, çocuğa iki yumurta kırıp yiyelim amk..
        caresizcare
        Az önce ne okudum lan
         nickiharuto
         Ünal aslan 7 ay önce doğmuş sanırım onu aldırabiloyor muyuz?
          bahadir-kislalioglu
          tanımadığın adamla durumun yoksa sevişmeyeceksin sonra böyle uğraşırsın çok üzülüyorum kadınlara hemen kandırılıyorlar
           detokssuyu
           Bey amca ne demek istemiş asla anlamadım. Beyin ishali sanırım aklına geleni olduğu gibi yazmış. Bir konuda da ağzımızı açmasak, yorum yapmasak olmaz mı ya? Yok ama her konuda fikir beyan edeceğiz hatta fikirlerimizi dikte edeceğiz.
            sedefartuny
            Kürtaj neden pozitif gösterilsin ya da negatif gösterilsin ki. Kadının kararıdır bakın eşlerin de demiyorum. Kadının kendi kararıdır. Youtube yorumları zaten bir çöplükten farksız üzerine konuşmaya dahi değmez.
             emre_akdag
             Kürtaj bence sadece annenin sağlığını büyük oran da etkileyecek ölümle sonuçlanacak durum varsa yapılmalı. Beyinsiz ebevynlerin suçunu neden masum bebekler çekiyor ki korunun arkadaşım korunun
              ozymandiase
              Gerçekten istenmeyen bir çocuk ebeveynlerin izni dahilinde belirli süreler içerisinde alınabilir. Bunun kararı da kimseyi ilgilendirmez. O çocuğun sorumluluğunu siz almıyorsunuz. O yüzden karışma hakkınız da yok.
               rarero
               Kürtajın bir hak olduğunu düşünen taraftayım. Sonuçta bunun kararı o çocuğu dünyaya getirecek olan kadının ve çocuğun babasının kararı. Sağlık sınırları çerçevesinde kesinlikle olması gerekendir. Çocuk dediğin aa süpriz oldu ama yapacak bir şey yok mecbur bakacağız kafasıyla olacak bir şey değil.
                apollonia-corleone
                Ben açıkçası düzgün bakılamayacak,sevgi göremeyecek bir çocuğun doğurulmaması taraftarıyım.Kadın istemiyorsa kürtajı savunuyorum yani öyle doğur devlet bakar hikaye.Yukarıda okuduğum yazıya gelince hayatımda gördüğüm en saçma kürtaj savunması.
                 tyliebee
                 Peki olaya şu açıdan bakalım. Doğum kontrolden haberi olmayan, umursamayan, hali hazırda 700 tane çocuğu olan cahil insanlar çocuk yapsın yapsın, bakamasınlar. Dilenci olarak sokaklara salsınlar, o çocukların hayatlarında travmalar yaşansın, sonra o çocuklar büyüsün ve travmatik olaylarla psikolojileri bozulmuş toplum zararlısı bireylere dönüşsün ve bu döngü aynen böyle devam etsin. Ama kürtaj cinayettir, değil mi ? İleride dünyaya gelmemeyi tercih edecek çocuklar üretmek mi "yaşam hakkı" sizce ? Yeri geldiğinde bazı insanlara "döl israfı" demeyi de bilirsiniz ama.
                  cemilonr
                  Bir canlıyı bir insanı öldürmenin pozitif bir yanı olamaz cehalettir o cahiliye döneminde kız çocuklarını diri diri mezara gömenlerin torunları sokakları doğmadan öldürmenin doğduktan sonra sokağa bırakmanın peşinde yazık çok yazık
                   patronice24
                   Ünal Aslan, keşke seni aldırmak hala mümkün olsa...
                    birdetroitfani
                    Hahahaah sağlam saçmalanmış. 2 aylık cenini neden adam yerine koymuyosun kıyamamanız için illa gözleri açık agu muhu anne mi demesi lazım? Sonuna kadar karşıyım eğer anne hayatini riske atıcak bi problem varsa başka
                     nykskaos
                     Sadece sağlık sorunu değil. Maddi açıdan kötü durumda olup korunduğu hâlde hamile kalan, tecavüzle hamile kalan, hem korunmayıp hem de anne ya da baba olamayacak insanların aldırması çok daha iyi. Doğacak çocuğun maddi manevi sorumluluğu alınabilecekse yapılmalı o çocuk. İleride hırsız, katil, bağımlı, evsiz, mutsuz ve başkalarını da mutsuz edecek bireyler yetişmesin. Yeterince sorunlu insan var zaten.
                      samyeli90
                      Eğer ki çocuk istemiyorsan çeşit çeşit korunma yolları var bir kaza olurda hamile kalınırsa istenmiyorsa aldırılır yani bu da kişinin kendi kararı yani pozitif ya da negatif diyemem
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.