Kürtaj Protestolarının Giderek Artması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   minmina
   özellikle de amerikada protestolar artıyor kürtaj yasağına karşı. amerika bir yerden beklemezdim doğrusu ama onlarda da hristiyanlar kürtaja karşı çıkıyormuş. bakınız yine din. özellikle tiktok gibi mecralarda kadınlar bununla alakalı videolar çekmeye başladı. bedenimden uzak dur diye. ki özellikle de bazı ülkelerde doğum oranının düşmesiyle kadınların kürtaj hakkı gasp edilmeye başlandı. çocuk olsun da nasıl oluyorsa mantığıyla. bana göre seçim kadında elbette ama bu da böyle çok basit bir şey olarak görülmemeli. korunmamayayım, çocuk olursa da aldırırım gibi basit bir düşünce yapısı olmamalı insanlarda. biraz da sorumluluk almasını bilmeliler
   https://www.dw.com/tr/abdde-binlerce-ki%C5%9Fi-k%C3%BCrtaj-hakk%C4%B1-i%C3%A7in-y%C3%BCr%C3%BCd%C3%BC/a-61680606
   haber
    leb
    istenmeyen bir bebeğim dünyaya gelmesindense kürtaj çok daha insani
     basorexia_
     hadi diyelim bu yaşımda (15) hamile kaldım. devlet alacak mı benim çocuğu? bana maaş verecek mi hamilelik sürecinde? her şeyimi karşılayacak mı amk? salın bi insanları. kürtaja hayır diyen devlet yüzünden bugün dünyadayım. istenmeyen bir çocuğum, son anda babam sayesinde hayatta kalmışım. ama keşke doğmasaydım. en azından öldüm der susardım ahirette ama şimdi çektiklerimi bi ben bilirim bir de tanrım.
      elmkafa
      Bir tane de benden olsun: Alkol Karşıtı kimliği ile tanınan Cm Punk çıktığı AEW Dynamite şovunda üstünde "Kürtaj hakları insan hakları" yazılı tişört ile çıkmıştı.
       silivri
       Karar kimsede değil. Toplum yargılar, Devlet emreder, birey uygular. Sistem böyle işler. Nüfus tehlikeye girer ve kırmızı alarm verilirse, ne penisinizi bir delikten çıkarabilirsiniz ne de karnınızdaki şişlik diner.
        sedefartuny
        Bu karar kadının kararıdır ve onun dışında kimse ne olursa olsun söz hakkı değildir. Bu gibi dayatmalar da çok utanç vericidir bence.
         orientexpress
         Kürtaj gayet insani ve yeni nesillerin daha sağlıklı bir ortamda büyümesi için gerekli bir durum, tabii ki zamanında yapılan kürtajdan bahsediyorum. Eh iş kürtaja kalana kadar doğum kontrol yöntemlerini kullanmak ise kadının ve erkeğin ruh sağlığı açısından daha iyi olur. Yalnız teorik olarak bunun da kürtajdan farkı yok, rahme tutunmuş bir embriyoyu yok etmek veya o embriyonun en başından tutunmasini engellemenin bilimsel açıdan pek de bir farkı olmamalı. Peki kürtaj hakkı tüm hamilelik boyunca devam eder mi, tabii ki hayır. Belli bir süreden sonra karnındaki de bir bireye dönüştüğünde onun yaşam hakkı üzerinde kimsenin karar verme yetkisi kalmamış olur.
          selondi
          esirgeme yurdunca kalan çocukların yaşadığı travmalar, dertler bunların hiçbirisini umursamayıp kadın bedenindeki küçük bir hücreyi önemsiyor gibi gözükmek zaten durumu özetliyor. Kürtaj karşıtları sadece kadın bedeninin üstünde söz sahibi olmak istiyor.
           peripedia
           Gerçekten dünya üzerinde en son yasaklanacak konu olabilir bu ya. Bakın o kadar ciddiyim ya bizim bedenimiz üzerinde devletler, hükümetler nasıl söz hakkı olabilir.
            samyeli90
            Kürtaj kesinlikle yasal olmalı özellikle 18 yaş altı için daha kendi çocuk nasıl bakacak o çocuğa Yetişkin bireyler için istenmeyen bir çocuk olduğunda o çocuğa hayatı cehenneme çevirirler o yüzden karar insanlara bırakılmalı bence
             eliff04
             bazen istemeden olabiliyor, yada yaşı daha çok küçük oluyor (18 altı) o kişiler nasıl çocuk bakacak!? Daha geçen gün libyalı birinin çocuğunu doğurur doğurmaz 9.kattan aşağı atarak öldürdüğü haberini okudum. Bu yasak böyle devan ederse sonu bu. Kimseye zorla çocuk baktıramazsınız sonuçta. Doğduktan sonra öldürülmektense daha yaşamıyorken ölsün.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.