Kürtaj Olmamı İsteyen Sevgilimin Mozambik'teki Eşine Ulaşmam
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Peşin peşin söyleyeyim evli olduğunu bilmiyordum arkadaşlar. Başlarda bir gecelik bir ilişki olarak başlamıştı. Tanışmamız, sevişmemiz, bir yıla yakın birlikte olmamız o kadar ani gelişti ki. "Bu adam evli mi? Bekarım diyor ama bunu nasıl teyit edebilirim?" sorularından hiçbiri aklıma gelmedi. Hoş gelse de asla araştıramazdım çünkü sevgilim Mozambik'li idi. Türkiye'de birlikte yaşadığımız ev dışında bir evi ve ailesi yoktu ama Mozambik'te beş çocuğu varmış beş çocuk. Beş. Beş... ve bir de eş tabii ki. Kürtaj olmamı istediğini başlıktan biliyorsunuz ama benden çocuk sahibi olmak isteyen de bu adam arkadaşlar. Mozambik'teki çocukların hasretinde mi nedir bilmiyorum ama bir yıllık ilişkimizin ilk aylarından itibaren bir bebeğimizin olmasını hep çok istedi ve bunun için çaba gösterdi ta ki ben hamile kalana kadar. Hamileliği sonlandırmamı istedi, uygun bir zaman dilimi değilmiş, bu bebeği aldıracak ilerleyen zamanlarda tekrar yapacakmışız. Arkadaşlar o kadar zoruma gitti ki. Siz şimdi her şeyi peşin peşin öğrendiğiniz için hak etmişsin diyebilirsiniz ama bir ilişkiniz var her şey o kadar güzel ki. Çok romantik bir ilişki, mutluyuz, partnerim bebek istiyor benim de hem yaşım gelmiş hem de ciddi ciddi hazır hissediyorum. Hamile kalıyorsunuz ve adam çocuğu istemiyor. Ne yaparsınız? Aldıracaksın, aldırmayacağım, kavga, bağırış, çağırış derken beyefendi evli olduğunu da itiraf etti. Yıkım üstüne yıkım yaşıyorum yani. Aynı evde yaşıyoruz demiştim ya aslında evi kiralayan erkek arkadaşımdı ben onun yanına yerleşmiştim ama sanırım hamile olduğumdan ben ev bulana kadar evi terketti. Lütfetti yani. Mozambik'teki eşe her şeyi anlatma fikri bu dönemde aklıma düştü. Ya bebeğimden olacaktım çünkü sevgilim evliliği gerekçesiyle bebeği kabul etmiyordu ya da onun evliliğine bir şekilde çomak sokacaktım ama kadın Mozambik'te. Mümkün değil ulaşmam diye düşünürken ev sahibi imdadıma yetişti. Önce komşulardan ev sahibine ulaştım, ev sahibinden kiracısının işvereni olacağımı, değerlendirme aşamasında olduğumu elinde kendisine ve ailesine ilişkin resmi evrak varsa görme şansımın olup olmadığını öğrendim. Yedi ve gönderdi. Bir yıldır hayatımda olan insanın tam adını (uzunluğunu tahmin edersiniz) o an öğrendim. Tesadüf eşinin belgeleri de ev sahibindeydi. Herhalde ilerleyen süreçte yanına almak için. Çocukların da aynı şekilde pasaportlarını görmüş oldum. Üç haftaya yakın geceli gündüzlü stalk yaptım ve buldum. Facebook'tan. Her şeyi anlattığım bir mesaj attım o gün bugündür hala geri dönüş yapmadı bana. Arada açar bakarım. Ulaştım dedim ama belki de hiçbir zaman ulaşamadım. Basit bir isim benzerliği diyeceğim ama 7 sözcükten oluşan bir ismin benzeri olmaz büyük olasılıkla. Kocam Türkiye'de istediğini yapabilir, gözüm görmedi, gönlüm katlansın da demiş olabilir. Hal böyle olunca bebeğimi kaybettim, hayatı boyunca babasının istemediği bir çocuk olmasını istemedim. Çok zaman oldu, hazmettim ve paylaşmak iyi geldi. Sadece bu, başka bir derdim yok.
    karolunita-
    Üşenmedim okudum, özet isteyene 1 like'a özetlerim ghdfhxxzhjfdjfd
     kania_
     Ya olanda sana ve o doğmayan çocuğa olmuş böle insanlarda var tabi umut verip hiç ediyolar İnşallah sana yaşattıklarının daha beterini çeker
      mrlawyerkk
      Mozambik'e gittiğini düşündüm bir an. İyi bari işler o raddeye gelmemiş. Bebeğine çok üzüldüm ama var böyle şerefsizler ne yazık ki aramızda. Sınır dışı edilsin diyorum ben.
       eski_bi_tanidik
       Vay be. Bu erkekler ne kadar sikinsonik varlıklar. Kendi istegine gor3 hareket ediyorlar. Sadece kendilerini düşünüyorlar ve oyuncak gibi oynuyorlar. Iste bu yuzden evlenmeden olmaz tabii :/ Sen hani burun estetiği olmustun nasıl oldu acaba mrk ettim bak aklıma geldi shxjxbjzsjsj
        sadisfekshin
        Mozambikli de arı gibiymiş. Soktuğunu şişirmiş.
         peripedia
         Esra Erol'luk bir olay değil mi ya tam olarak? Gözümün önünde canlandı. Caner Mozambik'ten canlı yayın falan yapıyor. Mozambikli telefonla bağlanıyor. Esra'ya simültan çeviri falan yapıyorlar. Ay çok güldüm. Bu arada geçmiş olsun. Bebeğe çok üzüldüm.
          samyeli90
          Üzüldüm yazık olan bebeğe olmuş bence boşver herifi bir daha görme kendi hayatını kur düzenine bak
           klaramilic
           sana da bebeğe de üzüldüm senin de haberin yokmuş adamın şerefsizliği
            notuds
            demek ki neymiş? evlilik bağlayıcı bir unsurmuş bir güven unsuruymuş.. insanlar yalan söyleyebilir dolandırabilir.. başkasının donuna güvenerek osurmayın.. o adam evli olmayabilirdi sen o çocuğu doğururdun ikinize de sırt çevirip gidebilirdi.. evet romantizm aşk güzel şey ama duygular düşünceleri köreltir ve duygular seni yarı yolda bırakır.. bence düşünmeden harket etmemeyi denemelisiniz.. böylece dünyalar sizin olmasa da başınıza da yıkılmaz..
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.