Kürtaj Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dedikoduvar
   Bu başlığı, dio'daki kişilerin kürtaj hakkında ne düşündüklerini merak ettiğim için açtım çünkü gerçekten çok sıkıntılı bir konu ve bir şey söylemek de bir hayli zor. "Başına gelene kadar fikir sahibi olmanın kolay olduğu" bir konu da diyebiliriz buna. Ayrıca, bu başlığı açan kişi olarak bu konudaki düşüncelerimin sürekli değiştiğini de belirtmek istiyorum. Kendi fikrimi söylemem gerekirse: İnsanlar bazı ihmalleri sonucu veya yanlışlıkla hamile kalabiliyor. Bu durumda en çok kadın zor durumda kalıyor. Kişinin kendisinin bir bebeğe bakmaya hazır olmaması, partnerinin bebeği istememesi gibi elverişsiz durumlar sonucu; kişi kürtaj seçeneğini düşünüyor. Bu durumda, "bir canın yaşama hakkı ve kendi bedeni üzerinde karar verme" gibi bir çelişkili durumda kalınıyor. Bu çelişki de haliyle; bu durumu, verilebilecek en zor kararlardan biri yapıyor. Televizyonlarda, haberlerde görüyoruz. Dünyaya getirip çocuklarını sokaklara bırakıp onların hayatlarını mahveden ebeveynler var. O mahvolan hayatlar belki de dünyaya geldikleri için lanet ediyorlar. Böyle bir durum yaşanmaması adına bu sorumluluğu alamayacak kişilerin böyle bir tutum sergilemektense kürtaj olabileceklerini düşünüyorum.
    yusufusludur
    çok sıkıntılı bir konu ne desen falso ben gidiyorum
     palmiye
     Sonucu kişinin vicdanına kalmış bir durum.
      mehmet_08
      Evet yasal bir hak ve olmalı. Yılda 1 den fazla yapılmamak şartıyla
       imailahorsilahh
       Aklıma kürtaj dede geldi. Laiklik elden gidiyeahh.
        gizemino
        Kadının kendisinin rahatlıkla karar verebileceği bir konu olmalı kürtaj olup olmama hakkı.
         me_out_bye
         Kaşıkla kazıyıp atıyolarmış tabaktan. Böyle tarif edince biraz korkunç oluyor. Ama hakkıda şimdi kadın insanın. Kimse istemediği bir çocuk dünyaya getirmek zorunda değil. Bu ona bir işkence olur.
          comealongpond
          Çocuk doğurup bakmayan çok ana baba var, başıboş gezen ve büyüyünce çok kötü olan insanlar var.bence aldırmak isteyen aldırsın tabi böyle bir durum olmaması için kondom diye bir şey var ama ha oldu da hamile kaldı diyelim o çocuk güzel şartlarda büyümeyecekse hiç gerek yok doğurmaya yani
           ladydisko
           şuna ben çok sinir oluyorum eğer toplumda birisi kürtaj olucaksa vazgeçirmeye çalışanlar var ya mesela genç bir kız niye bebek doğurmak istesin okuyor genç hazır değil gelmiş vazgeçirmeye çalışıyor sanki sen bakacan sanane. bu kadının en doğal hakkı bakıcak olan o onun sorumluluğu
            cinayetvaraga
            Yasal mevzuata göre kişinin kendi hür iradesi ve vicadanına kalmış. yani şu kadar aylığa kadar diye konulan sınırdan bahsediyorum.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.