Kurduğunuz Devlet Nasıl Olurdu?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   _poseidon_
   eo110 eo110 • 7 Mar 1- Anayasanın değiştirilemez ilk 5 yasası ne olurdu? Veya bu anayasaya "değiştirelemez" diye bir şart getirir miydin? 2- Hangi yönetim şeklini tercih ederdin? 3- Eğitimde özel ve devlet okulları olmasına müsaade eder miydin? 4- Seçtiğin yönetim şeklinde seçme - seçilme durumu varsa seçmen için yaş veya eğitim gibi başka kriter şartı koyar mıydın ? 5- Bunlara ek olarak veya farklı olarak neleri tercih ederdin? Bunlar Sorular Benimki bu: 1.Madde: Gayrimüslümler bu Devlette Yaşayamaz ! 2.Madde:Devletin Dini İslamdır. 3.Madde:Erkekler Sakal bırakmaya Kadınlar Başörtüsü Takmaya Mecburdur ! 4.Madde:Devletin huzurunu bozan ırkçı hareketler yapmanın cezası müebbettir. 5.madde:Eşcinsellik bu devlette yasaktır. 2.Otoriter Monarşi 3.Okulları kapatıp medreseler açardım. 4.Babadan oğula geçiyor monarşide. 5.Vergi Olarak zenginden çok fakirden az vergi alırdım.
    mrsnl33
    Ben,senin kuracağın devletin....
     me_out_bye
     Sikseler yaşamam.
      tsukyomi
      Böyle bir cehennem kurduktan iki dakika sonra ABD demokrasi getiriyor yalnız. Rusya'yla Türkiye de kopuşuyor oradan arada. Sonra Taliban benzeri örgütler peydah olup seni kurduğun ülkeyle birlikte indiriyor. Hiç şaşmaz.
       me_out_bye
       1- Anayasanın değiştirilemez ilk 5 yasası ne olurdu? Veya bu anayasaya "değiştirelemez" diye bir şart getirir miydin? = Evet. 2- Hangi yönetim şeklini tercih ederdin? = Demokratik seçim. 3- Eğitimde özel ve devlet okulları olmasına müsaade eder miydin? = Evet. 4- Seçtiğin yönetim şeklinde seçme - seçilme durumu varsa seçmen için yaş veya eğitim gibi başka kriter şartı koyar mıydın ? = Evet. 22 yaşını geçmiş ve üniversite mevzunları. Temel egitimler oy kullanamaz. Oy kullananlar belli bir egitim üzeri olmalı ve toplumda belli önemli rollari icra eden kişilerden oluşmalı. 5- Bunlara ek olarak veya farklı olarak neleri tercih ederdin? = Çok uzun şimdi uğraşamam. Ver yetkiyi gör etkiyi.
        gregory_
        var bundan arap yarimadasinda acaip mutlular bok icinde, ugrasma sen de bas git oraya mutlu ol.
         ececim_
         yapacağın işi s.keyim senin
          silmarillion
          Müslüm dinleyemeyenlere gayrimüslüm deniyordu galiba değil mi? O zaman ben senin devlette yaşayamayacağım tüh be yazık oldu:)
           su-i-zan
           “Halk içinde mu’teber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihânda bir nefes sihhat gibi”
            abdes_terligi
            1. Bu soru için çok düşünmem gerek ve anayasayı güzelce analiz etmem gerek, ama evet anayasanın en az bir kısmına değiştirilemez şartı getirirdim. İçeriğe bağlı olarak hepsine de bu şart getirilebilir. 2. Demokrasiyi seçerdim, ama parti sistemine ve siyasete bazı katı kurallar koyardım. Örneğin siyasetçilerin hitap şekli ile ilgili olarak din ile alakalı yorum veya beyanda bulunmalarını tümüyle yasaklardım, çünkü din ile yönetim ayrı durmalıdır yoksa gördüğünüz gibi cahil halkı kontrol etmek için Allah'ın adını ağızlarından eksik etmiyorlar. 3. Müsaade ederdim, hatta okul olayını iyice özelleştirirdim, özelleri kanunen devlete bağlı ve denetim altında yapardım. Devlet okulları azınlıkta kalırdı. Böylece bi sike yaramayan insanlar üniversite okumaz, haliyle de asgari maaşlı iş için işverenler de üniversite mezunu şartı koşma lüksünü bulamazlardı. Aklı çalışan burs kazanır, devletten destek alarak okurdu yine. Çalışmayan da bölüm okumazdı ama yine de devlet kurslarına girerek belirli alanlarda sertifika sahibi olabilirdi. Yani oturup ders yapma lüksü olmayan insanlar da yetenekleriyle sertifika sahibi olup güzel iş bulabilirler. 4. Lider adaylarının İngilizce, Türkçe ve üçüncü bir dili bilmeleri şart. Üçüncü dil ise dünyanın en popüler dillerinden biri olmalı. Eğitim olarak da ülkeyi yönetmeye aday olacağına göre ona göre özel dersler veren bir kurumdan yüksek dereceyle mezun olmuş olması şart. Yok öyle alakasız dandik bölümden mezun olup ülke başına geçmek. Minimum başvuru yaşı 28, maksimum ise 50 olurdu. 50 yaşın üzerindeki bunaklar lider olmasın lütfen yeni nesilleri anlayamıyorlar zaten. Oy verecekler ise Lise mezunu olmalı, IQ testi ve akıl sağlığı testinden belli bir puan almalı. Yaş sınırı da minimum 18 maksimum ise 50 olmalı. 5. Ekstra olarak a- Bu devlet dinsizdir. b- Herkes istediği dini kendi içinde yada ibadet merkezlerinde başkalarını rahatsız etmeden yaşayabilir. c- Din ile alakalı tarikat, kurs, vs açılması yasaktır. Din ile alakalı dersleri devlet internet üzerinden ücretsiz vermektedir. Bu dersler en yaygın 10 dini inançla ilgili temel ve objektif bilgileri içermektedir. d- Sakal, başörtü, vs kişinin kendi isteğine bağlıdır ve bir insanı bunları yapmaya zorlamak suçtur, para cezası vardır. 15 yaşından küçük kızlar başörtü takamaz, çünkü kendi iradeleriyle takma olasılıkları gerçekten çok düşük. e- Irkçı veya ayrımcı herhangi bir hareketin para cezası bulunur. f- Cinsel kimlik ve cinsel yönelim olarak LGBTQ geçerlidir. Heteroseksüel veya LGBTQ bireyler birbirlerine zarar vermemelidir veya saygısız bir şekilde konuşmamalıdır. Nefret suçlarının cezası uzaklaştırma ve para cezasıdır. LGBTQ bireyler için her ilde bir sığınak bulunmaktadır ve sağlık çalışanlarının yaptığı testlerden geçen trans bireyler 18 yaşın altındalarsa hormon engelleyicisi kullanabilirler, 18 veya üstü yaşta iseler cinsiyet değişim terapisine girebilirler. Sigorta tarafından karşılanmaktadır.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.