Kurban Kesmek Cinayet midir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Dini başlıklarıma gösterilen ilgiiyi seviyorum ondan bu soruyu sormak istedim bazı vegan dostlarımız kurban kesmenin cinayet ikduğunu hiçbir sebebten dolayı hayvanların öldürülmemesi gerektigini söylüyor siz ne düşünüyorsunuz kurban olduklarım?
    asit
    Çoğu süper zeka, hayvan kesilirken vahşet der ama biftek ve pirzola önüne gelince gayet etik bir şekilde yer. Ayrıca insan hepçil bi canlı. Eti de otu da yiyoruz. Kesmeden yemek isteyenler de gidip direkt hayvanı dişleyebilir..
     disi.ejderya
     Peki kari kiz kesen erkekler katil mi oluyor??
      strangestar
      Değildir beslenmemiz için önemlidir veya canlı olması da katil yapmaz o yüzden bitkiler de canlıdır.
       myheartofstereo
       yahu herkes vegan değil. ona bakılırsa marulda canlı salatalıkta . bir şekilde beslenmek zorundayız o yüzden katılmıyorum ben.
        berat_redflag
        bitkinin hayatı boyunca ürettiği, sevdiği, ilgi gösterdiği, önce çiçek açtırıp sonra ilgiyle büyüttüğü meyveleri yemek vahşilik ve vanilik değil de nedir..?
         __aliefe35__
         Gelenek
          avci-kiz
          Kurban kesmek islam dininde farzdır,yaşamak için hayvansal bsinler de yememiz gereklidir,ama tabii ki fazlası da cinayettir,mesela kurbanda bir hayvan kesmen gerekip de cozutursan ve 10 koyun kesersen bu artık cinatet olur
           sonnokta
           Kimin ya da neyin kurban edildiğine bağlıdır.
            abdes_terligi
            evet cinayet orada bir hayat kaybediliyor hayvan da olsa. Ama insanlar bir omnivor, et tüketen canlılar. Bir aslanın bir gazeli öldürüp yemesi de cinayet sayılır ama y,yor besin kaynağı olarak kullanıyor. Türkiye şartlarında bir vegan diyetini de sağlıklı olarak devam ettirmek çok zor çünkü vegan protein kaynağı olan besinler bulmak zor
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.