Kurban Geleneği Nasıl Başladı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sananea8k
   Ben ikna oldum. xd
    moon_night
    Şimdi yazacağım paragrafı okurken büyük ihtimalle "Duyar kasma ahaha." diyeceksin ama zerre umurumda değil. Birilerinin dini/ değerleri ile dalga geçmek sizi mutlu mu ediyor? Bu komik mi sence? Cevabın "Evet." ise, bence sorunları olan birisin. Ne olursa olsun karşındakini de, onun neler hissedeceğini de düşünmen gerekmez mi? Gerekir değil mi? Gerekir tabii ki. Neye inanıyorsun bilmiyorum fakat umarım saygı duyman gerektiğini biliyorsundur -ki bana bilmiyormuşsun gibi geldi-. "Duyar kasmam" bitti teşekkürler.
     absurdizm
     şu şekilde anlatayım. İbrahim peygamber ve karısının çocuğu olmuyormuş. İbrahim peygamber o kadar çok çocuk istiyormuş ki en sonunda "Allah'ım eğer bana bir çocuk verirsen onu senin için kurban edeceğim."demiş. gel zaman git zaman çoooook uzun zaman sonra çocuğu olmuş. rüyasında verdiği bu söz hatırlatılmis. ilkinde şeytanın söylediğini düşünüp bir şey yapmamış ama 3. kez gördüğü zaman el mahkum yapmak zorunda kalmış -yolda çocuğu İsmail'in kurban edeceği yere götürünceye kadar çok olay var ama kısa keseceğim-. kurban edeceği yere varınca sonunda oğlunun başını taşa yaslamış ve bıçakla kesmeye çalışmış ama bıçak kör bıçağa dönüşmüş. taşa vurduğunda ise taşı paramparça ediyormuş bıçak. sonra sırf sözünü tuttuğu için gökten bir koç indirilmiş. sırf bir insanın canına kıymasin diye. arkadaşlar bu size saçma bir destan gibi gelmesin. kuranı Kerim de bile bu olayları biz bir şeylerden örnek alalım diye anlatılıyor. bu hikayede ise verdiğimiz sözün önemi ve bir insanın canına kıyılmamasi gerektiğini anlamamız gerekiyor. ama bazıları taş*ak geçiyor. ayıp yapmayın....
      mrsnl33
      Islam tarihi hakkında küçük bir araştırma yaparsan öğrenirsin,ama amacın öğrenmek değil,dalga geçmek galiba
       me_out_bye
       Tanrıya şükretmek ona bir şeyler yapabilmek sunmak. Onun adına bir şeyler. Kurban kesilmesi söylenmiş ve etraftakilerle paylaşılması özellikle aç ve fakir olanlarla. Güzel bir sistem döngü. İbadet etmek isteyen kul > God > Kurban > parası olan ibadet etmek isteyen > Kurban > etrafa fakirlere gıda. You got it ?
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.