Kültür ve Turizm Bakanlığı Kararı ile Bazı Müzik Korolarından 'Türk' İsminin Kaldırılması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Şanlıurfa'daki Devlet Türk Halk Müziği Korusu'nun adı Şanlıurfa Sıra Gecesi Müzik Topluluğu olmuş. Sıra geceleri bu ülkenin bir değeri eyvallah zaten bu yüzden Türk Halk Müziği deniliyor bu değerlerin tamamına. Elazığ'daki Devlet Klasik Türk Müziği Korusu olmuş Elazığ Kürsübaşı Müzik Topluluğu. Liselerde oluşturulan sanat topluluklarının isimleri gibi değil mi? Bundan da mı Araplar rahatsızlık duydu? Bir değersizleştirme operasyonudur sürüp gidiyor ve her alana sirayet ediyor. Biz belki ekonomi gibi kişi hak ve özgürlükleri gibi birçok sorunu gelecek zaman içerisinde düzeltebileceğiz ama bu ideolojik hareketlerin bıraktığı hasarları onarmak çok güç olacak çok.
    sedefartuny
    Kaldırın, ülkenin adından da Türk ibaresini kaldırın. Bu gidişatın sonu orası zaten. Bu saatten sonra bu kültürel yıkım asla düzeltilemez zaten. Çabalarının da bu olduğunu düşünüyorum.
     badideasensei
     Tam bu haldeyiz , bu kadar şeyi yapanların bizden olma ihtimali? Türküm demekle Türk Doğruyum demekle doğru Çalışkanım demekle çalışkan olunmuyormuş ya hani öyle diyorlardı Bazıları it gibi korktuğundan diyemiyor bile.
      strangestar
      Sevre doğru yol alırken vol bilmem kaç
       kayaca
       Yanlış bir karar olmuş. Bence kaldırılmasa daha iyi olurdu ama vardır bi bildikleri demekten başka aklıma şuan bir şey gelmiyor.
        eflayilmaz
        Koroların kendi isteğine bağlı bir değişiklik değilse kesinlikle çok sıkıntılı bir durum
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.