Kulağa Saçma Gelse de İçten İçe İnandığınız Batıl İnançlar Neler?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   venussss
   Batıl inançlar çoğu zaman saçma gelse de bazıları hafızama o kadar kazınmış ki ister istemez inanıyorum. Bardak kendiliğinden kırılırsa, cam patlarsa falan işte kötülüğün gittiğine bi de nazar değme olayına gerçekten inanıyorum. Neden bilmiyorum. Her şeyde anlam arama çabasından kaynaklanıyor herhalde
    egeboi
    ... hiç ... olmadım kalıbı. mesela ben hayatımda hiç kolumu kırmadım, ben bu kış hiç hasta olmadım. bunun gibi cümleleri söyleyince başıma gelecek gibi hissediyorum...
     maybenexttime
     Büyük konuşunca başıma geleceği inancıdır.
      wehrmacht
      ekmek almaya gitmemek için direnip, annenin ben giderim o zaman dedikten sonra gitmesine izin verirsem yol da başına kesin bir şey gelecek inancı. yaş oldu 23, kardeş de isteyemiyoruz artık mecbur gidiyoruz ne yapalım..
       antagonist
       Henüz sonuçlanmamış bir şey için erken sevinirseniz o işte bir pürüz çıkar. İş sonuçlanana kadar sevinmeyin. Sonuçlandıktan sonra da sevinmenin bokunu çıkarmayın.
        yksc
        metafizikle çok arası olmayan biri olan ben hala karanlıkta aynaya bakınca paranormal bir yaşayacakmışım gibi hissediyorum.
         burciko
         Elden ele bıçak alıp vermiyorum, önce uygun biryere bıraktırıp sonra alıyorum.
          kalemini-kaybeden-yazar
          yapmak istediğim bir şeyi birine söylediğim anda gerçekleşemeyecek olması. aksi gibi de ben sohbet edip paylaşmayı seven, çok hayal kuran birisiyim bu yüzden de istemsizce paylaşıyorum sonra da bekle ki gerçek olsun. olmuyor!
           true_false
           gece aynaya batıl inanç olduğu için değil, tırstığım için bakmam. Ama olsun biz yinede batıl inanç diyelim.
            vindemiatrixx
            Gizli bir kötülük yapacaksam, kesin olarak geri döneceğini düşünüyorum. Bazen yapacağım kötülükler kötü insanlara güzel dersler verecek olsa da, sırf bu yüzden kimseye karışmıyorum. Allah'a havale ediyorum.
             euro
             cenabetliğin kötü şans getirmesi
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.