Küçükken Kur'an Kursuna Gittin mi? Gittiysen Eğer Unutamadığın Bir Anını Bize Anlat!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   turuncu_sapka
   Biz smack down oynuyorduk ve birbirimize acımasızca vuruyorduk ya çok kötü. Camiyi resmen yıkıyorduk
    lovewkoko
    bizim mahallede bir grup vardı böyle dindar mindar. güzel top oynardık onlar her akşam kuran kursuna giderlerdi. ben de gitmek isterdim ama babam izin vermezdi. bir gün sanırım ramazan ayında, bunlar toplaşıp giderlerken ben de arkalarına takıldım. akşam vakti caminin avlusunda toplandılar sonra içeri girdik ki o an ben zıplaya zıplaya yürümeye başladım. camileri biliyorsunuz işte yerler halı ben de çocuğum, parmağım acıyor ama zıplayarak yürüyorum böyle salak gibi. noldu anlamadım arkadaşlardan birisi dedi ki halı kan olmuş. damla damla kan var halıda benim ayağın serçe parmağı girişteki halıyı tutan bir zımbırtı var orada kesilmiş. serçe parmağım nerdeyse düşecek anasını satim öyle bir yarık var ahah. apar topar beni kucakladılar. yaşım 9 sanırım. önce bi pansuman yaptılar. sonra beni evime kadar bıraktılar topluca. babam beni o halde görünce aşırı sinirlendi hem kuran kursuna gitmişim hem de parmağım kopacak nerdeyse. koştur koştur o ayağımı kesen parça paslı mı diye baktık. o parçayı alarak hastaneye gittik hani bir şey olur mu diye. yapılan işlemleri falan hatırlamıyorum aşı falan mı yaptılar neydi bilmiyorum. dikiş de atılmadı ama 2 hafta ayakkabı giyememiştim. benim kuran kursu maceram yani kapıdan içeri girer girmez bitti. daha da adımımı atmadım.
     wanderlust_r
     Çok gittim . Mahallenin çocukları bizim pencereden torpil atıyorlardı . Tabi kankilerle sohbete dalmış olduğumuz için ödümüz patlıyordu her seferinde agzhcjkg
      alengirik
      Gittim gittim. hem de abilerin olduğu yurda yollamışlardı. Günahını almış olmayacaksam şöyle bir şey var; - İl kuran okuma birincisi xx adlı hoca 3 öğrenciye tecavüz etti diye yurttan apar topar gönderilmişti. ( Duydum, doğru mu bilmiyorum. ) - 31 Çekmek ne demek kuran kursunda öğrenmiştim, anneme bas bas bağırıyordum bu durumu 'oralara gönderiyorsun ve ben bunu öğreniyorum' ( Yatılı kuran kursu olunca.. ) - Güzel anılarımdan pek bir şey yok. Çorapları top yapar oynardık falan. He, İlkokul 5. sınıf yazında hafızlığa geçmiştim okul nedeniyle devam etmemiştim. (Şu an sanırım okuyamam elime alsam.)
       jamiryuu
       caminin içinde teke teke çıkmıştım bi çocukla. karşılaştığımızda hep der ne güzel dayak yemiştin benden.
        badideasensei2
        8-12 yaş aralığında 4 sene gittim. Kızın biri Atatürk e küfretti, kavga ettim, çıkış o çıkış geri gelmedim.
         mrlawyerkk
         Bir yaz aktivitesidir bu ya gitmeyenlerin sayısı azdır diye düşünüyorum. Genelde hoca bizi sıra dayağına çekerdi pek de bir şey öğrenemezdik ama iyi sosyalleşirdik.
          kalpci
          elifbetesecimhahıldalzelrasinşınsatdatayıngayınfekafkeflamalinye bu kadar hatırlıyorum
           mrsnl33
           Ilkokul döneminde babam zorla gönderirdi. Bende gizlice milleti örgütlerdim, top oynamaya kaçardık. Iki sene gittim, hoca da en son illallah etti benden, babama " Bu çocuğu bi daha getirme" demiş. O da vazgeçti zaten.
            sedefartuny
            Ben gitmedim ama etrafımda ne kadar arkadaşım kuzenim muzenim varsa hepsi gitmişti çok özeniyordum da nasip olmadı nedendir bilmem.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.