Küçük Bir Hatırlatma: Burası Sahip Olduğumuz Tek Yer
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   hayatimsirtcantamda
   Bazı insancıkları anlayamıyorum. İnsancık diyorum çünkü henüz insan olduklarını düşünmüyorum. Bu insancıklar yere tükürüyor, çöp atıyor, ağaç dikmedikleri gibi ağaçları kesiyor, hayvanlara zarar veriyor. Yani dünyamıza iyi bakmıyor bu insancıklar. Onlara hatırlatma yapmak istiyorsan dio'la.
    cinayetvaraga
    İyice endüstriyel yaşamın ortasında boğuluyoruz. çıkış yok. bilinçlenmeyecekler, para için dünyayı mahvedecekler. çok acı.
     me_out_bye
     Çünkü herkes anı düşünüyor. Sadece kendisini.
      nobodyy1
      2 Yüzyıldır yaşadığımız yerin hakkını fazlasıyla alıyoruz, sonuna kadar zarar veriyoruz. Tam bir çöpüz resmen. Ve bir şey yapmamak yerine daha da beter ediyoruz. Biz doğasız yapamayız, ama bu Doğa bizsiz ne milyarlar ömür geçirdi... Gelip her yeri yeşil-mavi'den gri'ye çevirdik, bizden daha beter bir canlı olmadı, yok ve olamaz.
       _umut_
       İnsan dünyanın parazitidir. Hastalığıdır. Kanseridir. Bu türün üyesi olduğum için cidden utanıyorum. Düşünce ve irade üstünlükleri bize bunlar için verilmiş olamaz. Bu kadar bencil, ileri görüşsüz, sürekli tüketip üretmeyen bir varlık kainatta yoktur belki de. Bir de marsa koloni kuruyorlar. Dünya yetmedi oranın da içine edelim diye. Bir bilim insanı demişti ki " marsa koloni kurmaya çalışacağınız çabanın çok daha azını dünyayı düzeltmeye harcasaydınız çoktan kurtulmuştu " diye. Fakat bizim gözünün önünü görmez ileriye bakan türümüz hep yükselelim, hep gelişelim arkamızda bıraktığımız her türlü pislik dursun orada kafasında. Böyle bir tür bence bırakın gezegendeki en üstün tür olmayı ( ki bazı süper egolu amcalarıma göre evrendeki en üstünüz ) kendi dışkısını toprağa gömen kedi ve köpekten bile alçak bir türüz. Çocuklarımıza bırakacağımız bu toprak yığını doğa olmayacak ve bize çok güzel sövecekler. Tüm kaynakları sonsuzmuş gibi kullanan insanlar şimdilik keyfine baksın. Çünkü bunlar son ürünler. Çocuğu yada torunu yüksek ihtimalle hiçbir doğal kaynağı kullanamadan geberip gidecek
        zimbo
        bir arkadaş dünya da yaşadığımızı mı vurgulamış bana mı öyle geliyor
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.