Kredi Kartı Kullanmamak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   hogwartsmektubugelmeyen
   25-30 arası bir yaştayım. Bir yerde maaşlı bir beyaz yaka çalışanıyım. Bugün bir tanıdığımla bir sebepten dolayı ödeme yaparken, ödemeyi havale yapabileceğimi, kredi kartı kullanmadığımı söyledim. Çok şaşırdı, çok ilginçmiş bu durum. Türkiye'de kredi kartı kullanmamak mümkün müymüş! E tabi benim bakmam gereken bir ailem yokmuş, ondanmış bu rahatlık. Halbuki ben halamın çocuklarına bakıyorum yıllardır,bir sürü de ödemem var. Olabildiğince ayağımı yorganıma göre uzatmaya çalışıyorum, şimdiye kadar da yettirdim. Çok mu anormal bir durum bilemedim.
    merilolika
    yani tercih meselesi ama abartmadan ve düzenli ödemeyle kullanıldığı sürece kart iyi bence
     thetalentedmrripley
     Bakmakla sorumlu olduğum iki çocuğum var ve sanırım 7 yıldır falan kredi kartı kullanmıyorum. Çok da memnunum bu durumdan, saçmalamış sana bunu diyen.
      cinayetvaraga
      ölçülü kullanıldığı sürece, kişi iktisadını bildiği müddetçe kullanmak fayda bile sağlar. lakin kullanmamakta abes bir durum yok. gayet normal bir tercih. Sıkıntı böyle her duruma yorum yapacak ve her şeyi bilecek kadar kendini bilmeyen insanlarda.
       kisi
       İnternetten bir şeyler almak için lazım oluyor kart. Eskiden ben de kullanmazdım harcamaya teşvik olmasın, ne harcadığımı bileyim diye. Ancak artık internetten bir şey almadan pek olmuyor. Olmaması biraz zorlama oluyor yani artık. Düşük limitli bir tane alıp sanal kartını çıkartmak gerek.
        makeup_melis
        Düzenli kullanıldığı sürece bir zararı yok. sen öyle şunu alam bunu da alam dersen hergun ve hesabinida yapmazsan evine hacizde gelir.
         abdes_terligi
         Zorlayıcı olabilir. Internetten alışveriş yaparken gerekiyor
          gundemss
          Bazen çok iyi bir durum hatta çoğunlukla olacaksa 1 tane veya 2 tane olcak daha fazlası zarar. İdare edebiliyorsan bir zararı yok bence
           gizemino
           Benim hala babaminkini bile aldığımda banka mı kredi mi sorusuna cevap verememle dogru orantı devam ediyor
            kafatamircisi
            3 bankadan ayrı ayrı kredi kartım var banka limitlerini belirtmek istemiyorum bankacılık sicilim en üst seviyede Her defasında arıyorlar limitinizi arttıralım kabul ederseniz şu kadar chip para verelim flan diyorlar Ne zaman da kapatın kartımı kullanmak istemiyorum desem de hattan hatta aktarıyorlar kaptma sebebiniz ne diyorlar diğer banka daha cazip bir teklif verdi sizi kapatırsam bana x miktarda bonus verecek diyorum buraya dikkat) Kapatmayın çalışmaya devam edelim o teklifin 2x miktar bonus verelim diyorlar)) Taktik iyi işe yarıyor deneyin))
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.