18
19.12.2020
Kovid-19'un Mutasyona Uğraması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dio-gundem
   İngiltere hükümetinin Sağlık Baş Danışmanı Prof. Dr. Chris Whitty, koronavirüsün mutasyon sonucu ortaya çıkan yeni türünün "daha hızlı yayılabildiğini" söyledi. Whitty, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Dünya Sağlık Örgütü'ne bildirimde bulunduk ve durumu daha iyi anlamamıza yardımcı olacak olan mevcut verileri incelemeye devam ediyoruz. Şu anda bu yeni türün daha ölümcül olduğuna ya da mevcut aşı ve tedavileri etkileyebileceğine dair henüz bir bulgu yok. Ancak bu görüşün net bir şekilde teyit edilmesi için konuyla ilgili acil çalışmalar yürütülmesi gerekiyor" dedi.
   https://onedio.com/haber/ingiltere-den-mutasyona-ugrayan-yeni-koronavirus-turu-daha-hizli-yayiliyor-uyarisi-947777
   Detaylar:
    suphelihoroz
    Yeni Covid-19 türünün keşfedilmesi ardından birçok ülke yeniden sınırlarını kapatma kararı aldı. Türün İngiltere'de ortaya çıkmış olması çoğu Avrupa ülkesinin İngiltereden gelecek uçuşları durdurması kararına yol açtı. Sadece İngiltere değil başka 4 Avrupa ülkesinde daha görülen bu türün yayılımının engellenmesi içi bence tam kapanma gerekiyor artık. Ülkemizde bile uçuşlar sıklaşmaya başladı ve alınan önlemler ne kadar yeterli? Yaklaşık bir senedir herkes bu durumdan oldukça çekiyor yeniden distopik bir film havası andıran sokakları görmeye, ölümlerle yüzyüze gelmeye gücümüz var mı? İngiltere daha dört gün önce üçüncü aşamadaydı, şu an 4. aşama olan her yeri kapatma uygulamasına geçmiş. Bunu bize de öneriyorum.
     _gizem_
     anamın dediği vademiz yeterse yapacak bişi yok ama bana en çok koyan da çinlilerin eski yaşamına dönmüş parti veriyor olması (!)
      me_out_bye
      S.min şeyi gitsin diye bekliyoz. Seks partisi veriyor mitoz bölünüyor. Her gece en az 102 çocuk. Pff..
       benita
       Alnımıza ne yazdıysa o
        ladydisko
        bir o eksikti gelsin o da bir ebemizi ziyarette bulunsun
         cokbilmisdegilcokbilen
         Ölüyoruz, anlasanıza..
          gulfemkaya
          İngiltere'deki insanların virüs alarmlarından korkmasından ötürü yine Avrupa'nın dört bir yanına dağılması... Çin, İtalya şimdi de İngiltere. Yaydıkça yayın be kardeşim. Eridik, tükendik burada
           bright-wizard
           Çok kötü şeyler olacak.
            dr.rock
            Amk mun virüsü
             ukurella
             COVİD-20 ile birlikte zombiler geliyor. Bana acilinden kelepir katana lazım satan ulaşsın.
              bisosyolog
              Normal değil mi ? virüsler müthiş akıllı canlılar
               dr.rock
               SARS cov-2 sık mutasyon geçirmiyor, influenza (grip) bu durumu yaratmış olsaydı şu ana kadar ülke nüfusunun 1/3'ü ölürdü ya da fazlası. Risk var mı var, arttıran ne? Vaka sayısı. Her insanda - her bulaşta risk var. Aşıyı bekliyoruz
                cokbilmisdegilcokbilen
                Yeni adı bile var 😌
                 mrlawyerkk
                 Yine bir belirsizlikler silsilesi içerisine düştük. Hadi bakalım hayırlısı. Kimi virologlar aşılar geçersiz diyor kimileri paniğe kapılacak bir durum yok diyor. Defalarca mutasyona uğramış ama bulaş oranı %70 artmış bu bence çok önemli ve kesinlikle panik olunması gereken bir durum. Nur topu gibi Covid-20'miz var.
                  cinayetvaraga
                  Ölmüşüz, toprak atanımız yok.
                   peripedia
                   Hem enseyi karartmamak gerek. Evet bulaşılık oranı artmış ama mutasyon iyi şeylere de işaret edebilir belki. Bir zamanlar yazın mutasyona uğrayacağını ve hayatımızdan çıkacağını umuyorduk. Henüz net bir açıklama yok ama bir umut işte.
                    pillowtalk
                    Gelen gideni aratır derler hep bu sefer ciddi ciddi bunu yaşayacağız gibi duruyor. bildiğim kadarıyla daha ağır bir versiyonuymuş bu. Tedavisi daha zor oluyormuş. Öldürücülük oranı da fazlaymış. Yani umarım 2. pandemiyi yaşamayız kimsenin bunu kaldıracak psikolojisi de yok ekonomik düzen de kaldırmaz bunu.
                     raselika
                     Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir sözünün hakkını virüs de vermeye karar vermiş. DSÖ açıklama falan yapmış ama ben artık umursamıyorum çünkü ne olacaksa olsun artık yıldım. Şunu da artık biliyorum ki hayatımız hep salgın hastalıklarla geçecek...
                      ozymandiase
                      ''Nasıl daha hızlı yayılabilir''in bir açıklaması olmalı ya. Yani bu virüs zaten korkunç bir hızla bulaşıyor. Anladığım ve çıkarım yaptığım kadarıyla bu virüs maske falan da dinlemez o zaman. Öyle bir şeyse dünya olarak sürü bağışıklığı sistemine geçip her şeyi boşveririz mecburen başka bir seçeneğimiz kalmaz çünkü.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.