Kovid-19'un Bilinen Tarihten Daha Önce Ortaya Çıkmış Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   İtalya'da yapılan bir koronavirüs araştırmasında, Kovid-19 hastalığına yol açan SARS-CoV-2'nin geçen yıl Eylül ayından bu yana dolaşımda olabileceği belirtildi. Salgının bilinen tarihine göre koronavirüse ilk kez geçen yıl Aralık ayında Çin'in Vuhan kentinde rastlanmıştı. İtalya’da ilk resmi Kovid-19 vakası Şubat 2020’de tespit edilmişti. Milano’daki IRCCS Ulusal Tümör Enstitüsü ve Siena Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada, Eylül 2019-Mart 2020 tarihleri arasında alınan kan örnekleri incelendi. Akciğer kanseri taramaları için 959 kişiden alınan kan örnekleri üzerinde yapılan incelemelerde, Eylül ayında alınan kan örneklerinin bir kısmında da koronavirüs antikorları tespit edildi. 959 kişinin yüzde 11.6’sının koronavirüse karşı antikor geliştirdiği, bunların yüzde 14’ünün de Eylül ayında alınan kan örneklerinin sahipleri olduğu belirlendi. Bu kişilerin büyük kısmının kuzeydeki Lombardiya bölgesinden olduğu açıklandı. Sonuçları “Tumori Journal” isimli tıp dergisinde yayımlanan araştırma, İtalya’da koronavirüsün tespit edilmesinden aylar önce dolaşımda olduğu şeklinde yorumlandı. Araştırmacılar, “Bu çalışma, SARS-CoV-2 virüsünün beklenmedik biçimde erken bir tarihten itibaren, İtalya’da ilk hasta tespit edilmeden aylar önce semptom göstermeyen kişiler arasında dolaşımda olduğunu gösteriyor” diye yazdı.
   https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-54953890
   BBC Türkçe
    sedefartuny
    Aman ne iyi. Bıktım artık bu korona haberlerinden de koronadan da. Büyük olasılıkla doğru bu haber ama o aylarda nasıl ortaya çıktı o zaman bu virüs?
     dedikoduvar
     Ben bu covid'le ilgili neye inanacağımı şaşırdım
      detokssuyu
      E şimdi ne olacak? Tüm soruların cevabı değişti o zaman. Hani Çin tazminat ödeyecekti? Yarasa hikayesi yalan mı oldu?
       peripedia
       Katılıyorum. Ocak ayında çok ciddi bir salgınla karşılaştık. Aylarca hasta yatağından kalkamadı insanlar, yoğun bakım servislerinde tedavi gördü yaşlıların bir çoğu.
        samanyolundan
        olabilir,daha önceden bu hastalık vardı bence
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.