Koronavirüse Yakalananlara Cezai Yaptırım Uygulansın Görüşü
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Sağlık çalışanı bir arkadaşım ortaya attığı görüş. Son birkaç ay içerisinde koronavirüsle mücadelede her ne kadar olumlu bir ivme yakalamış olsakta aşı hayatımıza girmiş olsada insanların ihmalkarlığından hareketle böyle bir çözüm önerisi getirmiş. Evet yasaklar var ama doktor randevuları, özel izinler gibi durumlarla insanlar yine bir yerden bir yere hareket ediyor, sosyal hayatlarına devam ediyor. Her halükarda uzun bir süre zarfında toplumun tamamı aşılanamayacak. Dolayısıyla henüz aşı olmamış insanlar (aşı olanlar da tekrar hastalanabiliyor) için risk devam edecek. Aşı olanların da rehavete kapılıp kurallara riayet etmeme durumu da var ne yazık ki. Tüm bunların sonucunda radikal bir çözüm önerisi olarak koranavirüse yakalanlara para cezası başta olmak üzere cezai yaptırımlar uygulanması gerektiğini düşünüyor ve hatta böyle bir uygulamanın günün birinde bir ülke ya da ülkeler tarafından hayata geçirileceğine inanıyor. Ben dünyanın baş etmekte güçlük çektiği bir pandeminin faturasının insanlara kesilmesi taraftarı değilim ama kurallara uymayan deyim yerindeyse bile bile lades diyen insanların cezalandırılıyor olmasında bir sorun görmüyorum ki bu da bugün bir şekilde yapılıyor.
    kasarhande07
    Şimdiye kadar çok aptalca şey duydum da bu en aptalcası olabilir. Top 10 kesinlikle
     caresizcare
     Yok devenin nalı
      gregory_
      Iyi bari tedavi etmesinler baska cezaya gerek kalmaz.
       kisacadeniz
       Gereksiz bir düşünce. Herkes sorumsuz değil sonuçta. İnsanlar koronavirüs olduğunu söylemeden nerelere gidiyorlar. Başkasının sorumsuzluğunun cezasını çekmek saçma ve gereksiz
        tsukyomi
        Bunu bir sağlık çalışanı düşündüyse ülke hapı yutmuş demektir. Okumuşunun bile fikirleri garip.
         kania_
         Gelin vurun bizi
          peripedia
          Bugün İngiltere tüm yardımlara ek olarak covide yakalananlara 500 sterlin ödeme yapma teklifini konuşuyor biz ne konuşuyoruz. Birbirlerine bu kadar düşman olan başka bir toplum daha yok sanırım.
           mrs_furby
           Güzel kafa, güle güle kullan.
            kayberkay
            yakında nefes alan insanların ona para ödemesi gerekicek sanırım (umarım ilerde böyle bişey olup da etrafta bunu gezdirmezlerrr)
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.