1
30.7.2020
Koronavirüs Test Sonuçlarının TÜİK Verilerine Dönmesi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   roxannee-
   Bu ara her şehirde arttığına şahitlik ettiğimiz hastalık sayılarının Türkiye genelinde azalıyor görünmesi üstüne bir de yoğun bakım hasta sayıları yerine ağır hasta oranı vermeleri kafaları daha da karıştırdı. Birçok doktor bu her gün paylaşılan verilerin gerçeği yansıtmadığını söylüyor. Sizler neler dio'sunuz?
    sedefartuny
    Ben de gerçeği yansıttığını düşünmüyorum açıkçası. Bir arkadaşımın yakını korona virüsü kapmış hastalanmış. Adamda da kalp hastalığı varmış ve öldüğünde de ölüm sebebine korona değil de kalp krizi yazmışlar. Bu tür hikayeleri duyunca bu verilere inanamıyorum.
     rocktribe
     Mecburen itibar edilmesi gereken verilerdir ancak turizm sezonu etkilenmesin diye verileri düşük gösterecek bir şeyler yapılıyor olabilir. Tabii bu iyidir demiyorum ama salgına karşı dünyanın genel tavrı bu yönde. İngiltere tekrardan ne olursa olsun kapanmayacağını açıkladı. Yani bir yerden sonra kalan sağlar bizimdir diyecekler. Herkes kendine azami dikkat etse. Yapılması gerekenleri yapsa verileri konuşmaya bile gerek kalmayabilirdi ama kimsenin bu işi içselleştirdiğini görmüyorum. Bitecek gibi düşünmek bile hata bence.
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.