110
17.11.2020
Koronavirüs Tedbirleri (17 Kasım 2020)
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dio-gundem
   Bakan Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası yazılı açıklama yaptı. Koronavirüs salgınının küresel ölçekte yayılmaya ve ölümlere neden olduğunu kaydeden Koca, "Dünya 11 aydır yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele ediyor. Salgın, küresel ölçekte yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Bugün itibariyle dünya genelinde 55 milyon vaka tespit edildi, 1 milyon 400 bine yakın can kaybı yaşandı. Bu süreçte hiçbir ülkenin bu virüsten bağışık kalması mümkün olmadı. Ülkemizde mart- mayıs ayları arasında yaşanan ilk dalganın ardından vaka sayılarını kontrol altına almayı başardık. Ancak son aylarda, tüm dünyadakine benzer bir seyirle, vaka ve ölüm sayılarında önemli artışlara şahit oluyoruz. Bugün birçok ülke kapanma tedbirleri dahil toplumsal hareketleri kısıtlamalarına yeniden başvurmaya başladı" ifadelerini kullandı. Koca, Türkiye'de genel bir artış eğilimi bulunduğunun altını çizerek, "Son dönemde sürekli dile getirdiğimiz üzere, tüm Türkiye'de genel bir artış eğilimi mevcut. Ancak İstanbul başta olmak üzere ülkemizin genelinde daha ciddi seyrediyor. Birçok ilimizdeki artış, sağlık kuruluşlarımız üzerindeki baskının da artmasına sebep oluyor. Bilim Kurulu'nda artış hızının yüksek seyrettiği illerimizin üzerinde özel olarak durduk. Hastane kapasitelerimize, sağlık çalışanlarımızın koşullarına, uyguladığımız tedavi protokollerine, dünyadaki yeni tedavi seçeneklerine, aşı ve ilaç çalışmalarına yönelik detaylı değerlendirmelerimizi yaptık" açıklamasında bulundu. Kış ayları nedeniyle insanların kapalı alanlarda daha yoğun bulunduğunu ifade eden Bakan Koca, açıklamasına şöyle devam etti: "Kış aylarının gelişi nedeniyle insanlar daha yoğun kapalı alanlarda bulunuyor. Vaka artışında birincil etkenin insan hareketliliği ve toplu mekanlarda bulunma olduğuna dikkat çekilerek alınması gereken kısıtlayıcı tedbirler tüm detaylarıyla masaya yatırıldı. Hastalığın yayılmasını önleyici somut tedbirlerin hayata geçirilmesinin tavsiye edilmesi yönünde karar alındı. Salgınla mücadelede yalnızca kamu kurumlarının çabası yeterli olmaz. Yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının, medyamızın, kanaat önderlerinin ve birer birer her vatandaşımızın sağduyusuna ve katkısına ihtiyacımız var. Unutmayalım, koronavirüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir."
    excelans01
    Plaja gidenler mitinge gidenleri eleştiriyor, mitinge gidenler plaja gidenleri, avmye gidenler düğüncüleri, düğüncüler kafelere gidenleri, vatandaş devleti, devlet vatandaşı suçluyor. Herkes bir birini suçlarken arada olan dikkat eden vatandaşa oluyor...
     peripedia
     Yani? Sonuç? Her seferinde bizleri suçlamaktan vazgeçin artık. Bu yanlış iletişim dilini değiştirin. Yanlış politikaların sorumlusu neden her seferinde biz oluyoruz?
      detokssuyu
      Bugün Erdoğan ile bir toplantısı varmış Koca'nın herkes kısıtlama bekliyor ama bakalım sonuç ne olacak. Hiçbir şey yapmamanız yüzünden sağlık sistemi çökecek.
       sedefartuny
       Geçti artık. O kadar insan hasta oldu tek başlarına bu hastalıkla mücadele etmek durumunda kaldılar, insanlar hayatlarını kaybetti. İsterseniz ülkeyi kapatın geçti artık. Bu yaptıklarınızı biz unutsak bile tarih unutmayacaktır.
        okadin
        Yine kapanışın aman maske takınız, sosyal mesafeye riayet ediniz ile bittiğini tahmin ettiğim bir dizi boş laf var ortada sanıyorum.
         mrlawyerkk
         Nerede tedbir Sayın Bakan? Her konuşmanızı koronavirüs tedbirleri diye medyaya servis ediyorsunuz. Tedbir aldığınız falan yok.
          pillowtalk
          Daha bugün çok yaşlı bir dedem, annemin dedesi, vefat etmiş koronavirüsten dolayı. Cenazeyi alın götürün diye vermişler. Aldıkları tedbir maksimum seviyede bu kadar. Cenazeyi verdikleri insanlar da 60 yaş ve üzeri insanlar. Yani siz tedbir alsanız ne olur almasanız ne olur.
           kuduz-doktor-hektor
           Tedbir değil, virüse yakalanmayın tarzında komik tavsiyelerdir. Çünkü iş işten geçti, sırada sıvamak var.
            cinayetvaraga
            tedbirler nerde babuş? Biz mi göremedik. Hala görüşün, yiyişin, konuşun ama netice yok.
             pillowtalk
             Yine enfes tedbirler geldi. Şimdi koronavirüs düşünsün.
              rarero
              Toplamda 3 dakika içerisinde net olmayan şekillerde açıklanan tedbirlerdir. Ama artık alınması gerekiyordu. Çok rahat hareket etmeye başladık. Herkese artık "bulaşsın da ne olacaksa olsun" düşüncesinde artık. Umarım faydasını görürüz.
               egeboi
               ülke winamp'taki linkin park şarkıları misali loop'a girdi.
                ozymandiase
                Tedbirler kapsamında virüsün en bulaşıcı olduğu saatlerde (hafta sonu 20.00-10.00 arası) sokağa çıkmamız ve kafelerin paket servise geçmeleri hariç değişen herhangi bir şey olmadı. Nasıl önlem bunlar anlayabilmiş değilim.
                 raselika
                 Zaten cumartesi günü evde oturan ezik insan modeline fazlasıyla uyduğum ve 0 sosyal hayat ilkesini benimsediğim için beni çok da ilgilendirmeyen bir karar oldu. Haftada 1 dışarı çıkabiliyordum o da yalan olacak bu gidişle. Ne yapacağız bu kadar asosyalliği ne tarafımıza bir şey yapacağız ben artık kararını yüce milletimize bırakıyorum...
                  eyup-ejoop-parali
                  tartismaya gerek dahi yok, tum dunya virus yuzunden kapanmaya gidiyor ama bir farkla ! devlet vatandasina bakabiliyor, evden cikma sagligina dikkat et ben sana bakabilirim diyebiliyor ! bizde de kasa bombos oldugu icin kizim sana soyluyorum gelinim sen anla seklinde yok paket servismis de yok kiraathaneymis, sinemaymis .. arkadas madem kan dograyacaksin milletin ekmegine, hakikaten kapat her yeri herkesi 1 ay full ! boyle boluk porcuk yalandan onlem, hikaye .. muz cumhuriyeti covid le sinanma surum bilmem kac 000738948720497
                   ege-c.-dogan
                   8 lere Neden Kapandı Okul 12 lere neden kapandı onlar biliyor artık ve sınavları var ?
                    roar
                    Gelen yasaklar bundan sonra gelecek olanların fragmanı gibi geldi bana. Yine ilk zamanlardaki kısıtlamalara doğru yol alıyoruz sanki. Bana da öyle geliyor olabilir tabii.
                     bastimaminoasidi
                     Tedbir demeyelim de tedbircik diyelim tedbir var bir de tedbircik var
                      johnnybravo
                      Bu ekonomik koşullarda bu kadar alabildiler, diyecek bir şey yok
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.