Koronavirüs Tedbirleri (17 Kasım 2020)
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Bakan Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası yazılı açıklama yaptı. Koronavirüs salgınının küresel ölçekte yayılmaya ve ölümlere neden olduğunu kaydeden Koca, "Dünya 11 aydır yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele ediyor. Salgın, küresel ölçekte yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Bugün itibariyle dünya genelinde 55 milyon vaka tespit edildi, 1 milyon 400 bine yakın can kaybı yaşandı. Bu süreçte hiçbir ülkenin bu virüsten bağışık kalması mümkün olmadı. Ülkemizde mart- mayıs ayları arasında yaşanan ilk dalganın ardından vaka sayılarını kontrol altına almayı başardık. Ancak son aylarda, tüm dünyadakine benzer bir seyirle, vaka ve ölüm sayılarında önemli artışlara şahit oluyoruz. Bugün birçok ülke kapanma tedbirleri dahil toplumsal hareketleri kısıtlamalarına yeniden başvurmaya başladı" ifadelerini kullandı. Koca, Türkiye'de genel bir artış eğilimi bulunduğunun altını çizerek, "Son dönemde sürekli dile getirdiğimiz üzere, tüm Türkiye'de genel bir artış eğilimi mevcut. Ancak İstanbul başta olmak üzere ülkemizin genelinde daha ciddi seyrediyor. Birçok ilimizdeki artış, sağlık kuruluşlarımız üzerindeki baskının da artmasına sebep oluyor. Bilim Kurulu'nda artış hızının yüksek seyrettiği illerimizin üzerinde özel olarak durduk. Hastane kapasitelerimize, sağlık çalışanlarımızın koşullarına, uyguladığımız tedavi protokollerine, dünyadaki yeni tedavi seçeneklerine, aşı ve ilaç çalışmalarına yönelik detaylı değerlendirmelerimizi yaptık" açıklamasında bulundu. Kış ayları nedeniyle insanların kapalı alanlarda daha yoğun bulunduğunu ifade eden Bakan Koca, açıklamasına şöyle devam etti: "Kış aylarının gelişi nedeniyle insanlar daha yoğun kapalı alanlarda bulunuyor. Vaka artışında birincil etkenin insan hareketliliği ve toplu mekanlarda bulunma olduğuna dikkat çekilerek alınması gereken kısıtlayıcı tedbirler tüm detaylarıyla masaya yatırıldı. Hastalığın yayılmasını önleyici somut tedbirlerin hayata geçirilmesinin tavsiye edilmesi yönünde karar alındı. Salgınla mücadelede yalnızca kamu kurumlarının çabası yeterli olmaz. Yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının, medyamızın, kanaat önderlerinin ve birer birer her vatandaşımızın sağduyusuna ve katkısına ihtiyacımız var. Unutmayalım, koronavirüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir."
    excelans01
    Plaja gidenler mitinge gidenleri eleştiriyor, mitinge gidenler plaja gidenleri, avmye gidenler düğüncüleri, düğüncüler kafelere gidenleri, vatandaş devleti, devlet vatandaşı suçluyor. Herkes bir birini suçlarken arada olan dikkat eden vatandaşa oluyor...
     peripedia
     Yani? Sonuç? Her seferinde bizleri suçlamaktan vazgeçin artık. Bu yanlış iletişim dilini değiştirin. Yanlış politikaların sorumlusu neden her seferinde biz oluyoruz?
      detokssuyu
      Bugün Erdoğan ile bir toplantısı varmış Koca'nın herkes kısıtlama bekliyor ama bakalım sonuç ne olacak. Hiçbir şey yapmamanız yüzünden sağlık sistemi çökecek.
       sedefartuny
       Geçti artık. O kadar insan hasta oldu tek başlarına bu hastalıkla mücadele etmek durumunda kaldılar, insanlar hayatlarını kaybetti. İsterseniz ülkeyi kapatın geçti artık. Bu yaptıklarınızı biz unutsak bile tarih unutmayacaktır.
        okadin
        Yine kapanışın aman maske takınız, sosyal mesafeye riayet ediniz ile bittiğini tahmin ettiğim bir dizi boş laf var ortada sanıyorum.
         mrlawyerkk
         Nerede tedbir Sayın Bakan? Her konuşmanızı koronavirüs tedbirleri diye medyaya servis ediyorsunuz. Tedbir aldığınız falan yok.
          pillowtalk
          Daha bugün çok yaşlı bir dedem, annemin dedesi, vefat etmiş koronavirüsten dolayı. Cenazeyi alın götürün diye vermişler. Aldıkları tedbir maksimum seviyede bu kadar. Cenazeyi verdikleri insanlar da 60 yaş ve üzeri insanlar. Yani siz tedbir alsanız ne olur almasanız ne olur.
           kuduz-doktor-hektor
           Tedbir değil, virüse yakalanmayın tarzında komik tavsiyelerdir. Çünkü iş işten geçti, sırada sıvamak var.
            cinayetvaraga
            tedbirler nerde babuş? Biz mi göremedik. Hala görüşün, yiyişin, konuşun ama netice yok.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.