Koronavirüs Hastası Kadın, Sahilde Yakalandı: 'Ölmek İstemiyorum'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Antalya'da oturan Dilek M. 5 yaşındaki kızı ile Konyaaltı Sahili'ne geldi. Kızı denize girerken plajda oturan Dilek M., "Ölmek istemiyorum" diye bağırdı. Çevresinde denize girenlerin "Sıkıntın nedir" sorusuna koronavirüs olduğunu ve ölmek istemediğini belirtti. Sahildekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis çağrıldı, cankurtarana bilgi verdi. Cankurtaranlar iple kadın ile kızının çevresinde 3 metre boşluk kalacak şekilde güvenli alan oluşturdu. Olay yerine gelen polisin gerçekleştirdiği kimlik kontrolünde kadının evinde izole halde kalması gerektiği belirlendi. Kızı yanında zaman zaman ağlayan kadın gözyaşı dökerek, çocuğuna sarıldı. Dilek M., "Ölmek istemiyorum. Güzel günler görmek istiyorum" diye ağladı. Sahildeki tatilcilerden bazıları plajdan uzaklaşırken bazıları da aldırış etmeden güneşlenip, yüzmeye devam etti. Sahildeki çoğu kişi de telefonuyla kadını görüntülemeye çalıştı. Sağlık ekiplerinin sahile gelmesi beklenirken sahilde görevli belediye personeli kadının yakın çevresini dezenfekte etti. Koruyucu elbise, eldiven ve maskesini takıp sahilde kadınla görüşen sağlık personeli gözyaşı döken Mutatoğlu'nu teselli etti. Kadının "Ölmek istemiyorum" sözü üzerine sağlık personeli elini tutmasını istedi. Sağlık personeli gözü yaşlı kadının elini tutarak ona destek verdi. Kadın ve kızının elini bırakmayan sağlık çalışanı, anne ve kızı teselli ederek ambulansa götürdü. Hasta kadın ambulansa giderken sağlık çalışanlarının insanları iyileştirmesini istedi. Kadının yanında sahile getirdiği iki valiz ise dezenfekte edildikten sonra polis tarafından kaldırıldı. Dilek Muratoğlu ambulansa bindirilerek kontrol için Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.
    hickurusu
    :(( çok üzüldüm.. Bunu yaşamamak için dikkatli ve hayatı dolu dolu yaşamalıyız sanırım
     me_out_bye
     Ama kızına bulaştırıyorsun abla ? Duygusal olarak zor bir durum anladım ama insan böyle davranmamalı.
      okadin
      Bu haber bu hastalığın insan psikolojisini nasıl berbat ettiği ile doğrudan ilgili. Ne desem bilemiyorum. Umarım en yakın zamanda sağlığına kavuşur ve sağlıkla sarılırsın kızına.
       ilsasilem
       Ablam sen olayı çok yanlış anlamış ve yanlış yer ve zamanda dramaqueenlik yapıyorsun. Yapma.
        dr.d
        Kıza da bulaştı.hay q. Hem abla sen be böyle hareketler falan yapıyosun kaç yaşına gelmişsin . Bi çeki düzen ber kendine. 70 yaşında insanlar bu kadar korkmuyor aq
         matruskaa
         Ölmek istemiyorum. Ama öldürmek olabilir. Bu süreçte herkesin kendini önemseyip, cevreyi umursamadığını da görmüs olduk.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.