206
22.1.2021
Köpeksiz Sokak İsteyenlerin Bencil İnsanlar Olmaları
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   yagmurals
   Böyle bir akım var, sokaklarda köpek istemiyoruz diyorlar. Bir tanesi de benim sitemde yaşıyor. Havalar zaten inanılmaz soğuk ve burada yerlerde hala karlar var. Bu dostlarımıza bir parça ekmek vermeyi bile çok gören insanlara laf anlatmak imkansız. Sokaklarda köpek istemiyormuş, ben senin yüzünü görmeyi çok istiyorum zaten.
    me_out_bye
    Yeni haber.
    https://youtu.be/-9YuAEgJ-Xo
    https://youtu.be/-9YuAEgJ-Xo
     palmiye
     Köpeksiz sokak değil ama insan kendini bi güvende hissetmek istiyor. Sabahın köründe işe gidiyorum ve ciddi anlamda korkuyorum. Özellikle bu aylarda daha saldırgan oluyorlar.
      gregory_
      Hepsinde aynı laf "çocukken beni köpek kovaladı" zarar vermezsen hayvanlar kimseyi kovalamaz, pek pek oyun sanmıştır hayvancık. Bencillik her konuda zirvedir o tip insanlarda.
       me_out_bye
       Bu cumartesi pazar yasak var araçlar çalışmayacak ve yine sürü olup dolaşacaklar ve sahiplendikleri yerden geçen tek tük insanlara saldıracaklar.
        me_out_bye
        https://youtu.be/aFmoFpADUPs
        https://youtu.be/aFmoFpADUPs
        Hayvan sevin peki. İnsanın bir önemi yok.
         me_out_bye
         https://youtu.be/WkdJap2Rbog
         https://youtu.be/WkdJap2Rbog
          me_out_bye
          https://youtu.be/dxeWqG_hJ2w
          https://youtu.be/dxeWqG_hJ2w
          Yaşasın sokak köpekleri dostlarımız! Çocuklar ölsün.
           tachycardia
           Küçüklüğünden itibaren sokakta olan o hayvanlar şuursuz bazı insanlar tarafından taş atılmasına, tekme vurulmasına maruz kalıyorlar çoğu bu yüzden sürekli savunma halindeler ve hırçınlar. Diğer yönden ise köpeklerin sayılarının ve davranışlarının da aşılama vs ile kontrol altında tutulması gerektiği de bir gerçek çünkü verdikleri zarar da büyük boyutlarda olabiliyor maalesef. Tamamen köpeksiz sokak fikri zaten mantıklı değil ama bu insanlara tamamen bencil de diyemem çünkü bu sefer de güvenlik söz konusu, insanlar panik yapıyor o panikle beraber de bir sürü olumsuz sonuç olabiliyor atıyorum köpekten kaçarken yola atlıyor biri araba çarpıyor gibi gibi.
            kania_
            Köpekler insanlardan daha sadık ve daha iyi kalpliler bu sözüm bütün hayvanlar için. Hayvanlar içi bile adalet var ama şu insanlar bir hayvan kadar olamadılar
             me_out_bye
             https://youtu.be/Wy3tIbE-8Fg
             https://youtu.be/Wy3tIbE-8Fg
             1.Kadın suçlu. Yolunda gidiyordu sen nasil yolunda gidersin?? Vicdansız! Hayvanlar aç ac yanında her zaman köpek maması ile gezmeliydi aç dostlarimı doyurmalıydı. 2.Çocuk suçlu. Spor yapıyordu. Sen nasıl spor yaparsın köpek varken ? Tabii ki gaza gelip dostumuz sana saldırabilir. 3. Adam caddede bekliyordu suçlu. Sen nasıl caddede beklersi dostlarimiz aç aç! Vicdansız şerefsiz adam bir lokma bir şey versen hayvana böyle olmazdı. Vesaire vesaire hepsine yazamam şimdi. Ama bu kafa beni hasta ediyor. Aşırı aptalca. Tam kusmalık.
              makeup_alp
              İlkokul zamanlarımda sokağın başındaki bir evde bir köpek vardı. Elimde de poğaça falan vardı, dedim biraz koparayım da vereyim karnı açtır diye, verdim, önüne attım, sonra yemeye başladı. Bende eve doğru gideyim dedim artık, bir kaç adım attıktan sonra arkama bir bakayım dedim köpek arkamdan benim üzerime doğru geliyor. Bir an korktum ne yapacak acaba diye hemen topukladım koşmaya başladım, kaçıyorum. Belli olmaz ne yapacağı şimdi. Nefes nefese kaldım eve gelene kadar, arkamdan hala geliyor, oyun mu sanıyor ne sanıyorsa artık. :) evin kapısını açtığım gibi kapıyı kapattım hemen. Kapının önünde 5-10 dakika bekledi ve ondan sonra gitti. sokak köpeklerine benziyordu, sahipli değildi sanırım. ben her zaman kedileri sevmişimdir, köpekleri de çok seviyorum ama saldırgan köpekleri değil.
               cacarumba
               Sokak köpeğini istememek bence sokakta yaşıyanların sersefil oluşundan dolayı mantıklı gibi.
                mrlawyerkk
                Bu ses ilk Ankara Batıkent'ten yükseldi sonrasında da sokak hayvanlarının toplu olarak zehirlendiği haberini aldık. Evet çeteler halinde dolaşan ve aç oldukları için insanlara saldıran köpekler var. Ama bu köpeksiz sokaklar istemekle çözülmeyecek o hayvanları besliyor olsak soğuktan koruyabiliyor olsak bunların hiçbiri olmayacak aslında. Ama nefret saçmak öfke kusmak daha kolaylarına geliyor.
                 arasserin
                 Sokakta köpek istemeyenler sokağa çıkmasınlar o zaman. Hayvan düşmanlarının bu şuursuz tavırlarını çekmiyorum ben.
                  gizemino
                  Sokaktaki hayvanların birilerine saldırmak ve asileşmelerin altında yatan tek sebep sürekli olarak dayak yemeleri ve hırpalanmaları. Onlar da birer canlılar ve insanlar gibi korktukları şeylere karşı hırçınlaşıyorlar. Hayvanlara da canlı muamelesi yaparsak inanın çocukları, kadınları herkesi korurlar. Bizim yurdun köpekleri ben geç saatte dışarı çıkınca gideceğim yere kadar benimle yürür, marketteyken bekler sonra benimle yurda kadar yürür içeri girdiğimi görünce tekrar yatardı
                   roar
                   İnsanların fobisi olamaz mı arkadaşlar? Köpeklerden korkan çok fazla insan ve sokakta başıboş dolaşan çok fazla sayıda köpek var. Evet ben de seviyorum hatta besliyorum ama bu korktuğum gerçeğini değiştirmiyor. Hem sokaklar hayvanların yaşaması için gerekli koşullara sahip alanlar değil.
                    rarero
                    Onların da bir canı olduğunu unutmamak lazım. Elimizden geldiğince yiyecek ve yuva konusunda gayret gösterelim.
                     tayfun-aktoprak
                     Çok tartışmalı aslında kimisi köpeklerden dehşet korkar kimisi çok sever. Korkan insan için köpekli bir sokaktan geçmek cehennemde safari turuna çıkmak gibidir ( Bi ara bende böyleydim yürüdüğüm sokağı değiştiririm o derece, sonra aştım) seven için zaten bir problem yok. Yaşanılan çevre çok etkiliyor tabi, öncelikle ailelerin çocuklarına hayvanlara sevgi göstermesi gerektiğini öğretmesi lazım. Yoksa bu çocukların çoğu beyinsiz primatlar gibi kediye köpeğe taş atıp kovalıyor haliyle köpekler ve kediler artık otomatikman savunma haline geçiyor gelene geçene saldırıyor. Kuduz veya başka hastalıklar taşıma riski zaten fazla. Ne hayvanlara birşey yapabiliyorsun ne de korkan insanlara yapabiliyorsun. İki ucu b*klu değnek.
                      diocubacito
                      Saldırmayanlarda sorun yok, saldıranlar biraz sorun çıkarıyor
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.