Konya'daki Distopik Köy Projesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   keladam
   Fotoğraflarda Konya’nın baraj altında kalacak olan köyü Dedemli’nin, Meram’da yeniden yapılandırılma projesini görüyorsunuz. Dedemli halkının, ikindi camiisinden sonra yeşilin içindeki köy meydanında çayını içemediği, uzun yollar aşıp köye gelen gurbetçinin dedeli meydanı yerine evlerin arka arkaya dizelendiği bu “simülatör” sokağı gördüğü bir “köy” projesi. Yani yeni köy amerikan banliyösü gibi. Köylüye tarım destek diye çim biçme makinesi verirlerse tamamdır bu iş. Ayrıca size de Açlık Oyunlarındaki oyunu kazanan kişilerin kaldığı yeri hatırlatmadı mı? Bu kadar estetikten uzak ve distopik bir plan ilk defa görüyorum. İçinde yaşayacakların da insan olması durumu iyice garipleştiriyor. Sims bile daha iyi kurgulanmış.
    hogwartsmektubugelmeyen
    Bu nedir ya. Bu nasıl bir tek tipleşme? Bu gerçekten köy mü sizce? İnsanların alışkanlıklarının yerini bu şekilde doldurmak kolay mı?
     strangestar
     Dünyanın en verimli topraklarından birinde yaşıyoruz.Üretim yapıp kendi iç pazarımızda uygun fiyata satmak,tarıma destek vermek için büyük destekler yapılcağına tam tersi Amerika'daki banliyöler bile daha yeşil Alah sonumuzu hayır eylesin
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.