Komünizmin Kale Direği Olan Küba Gidici Mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   uykusuzkurbaga
   Halk ayaklandı ve bu rejimden belli ki bir şey olmayacağını gördü. Merak ettiklerim; 1- Küba güzellemesi artık ülkemizde son bulacak mı ? 2- Komünizm rüyadan başka birşey değil midir ? Not: Benim şahsi görüşüm. Böyle bir rejimin yöneticisi insan olursa rejimin ileri gidemeyeceğini ve halkın özgür olamayacağını düşünmekteyim. Sizin düşünceleriniz nelerdir ? Edit: Not kısmı iğneliyici olmuş onu düzelttim.
    slmbnarda
    isminin hakkını veriyorsun bu saatte başlık açarak amq
     fairytale-
     Bu nizm ile biten ne kadar kelime varsa hiçbirini anlamiyorum, anlayamiyorum
      tsukyomi
      -Öncelikle komünizmin tam uygulanabilmesi için suçun ve rantın sıfırlanması gerekir, ki bu yaşadığımız dünyada imkansıza yakın. -Küba sosyalist bir devlettir. Komünizm olarak görülen tüm devletler sosyalisttir, zira devletin bir düzen oluşturması ve güvenlik için orduyu kullanması gerekir. Devletler sosyalist, insanlar komünisttir. -Dünyaya asker postalı yerine beyaz önlük gönderen Küba'nın yakında tam tersini gönderecek olması insanlığın ayıbı ve kayıbıdır. -Kapitalizm adlı iğrenç canavarın önünde kızıl bir çiçek duramaz tabi, ama canavarın açtığı yaraların dermanı kızıl çiçeğin özündedir, bunu en koyu kapitalistler bile bilir. Bu arada Sosyalizmin Alfabesi adlı kitabı okumanızı tavsiye ederim. İnce ve küçük bir kitap zaten, sosyalizmi ve tabi komünizmi en iyi o anlatır.
       mrlawyerkk
       Birincisi Küba komünizmin kale direği değildir. Bir ikincisi kapitalist dünya ekonomisinde ve bu sistemde komünist yönetim anlayışı mümkün değildir. Ha Küba'da neler oluyor derseniz. Modern zamanların toplumsal hareketlerinden biri derim.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.