Komik ya da Neşeli İnsanların Mutsuz Olmasına İzin Verilmemesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Böyle bir gerçek var maalesef. Komik insanların ya da sürekli neşeli olan neşe saçan insanların mutsuz olmasına izin verilmiyor bence. Neden mutsuzsun sen ya, normalde her şeye güler geçersin tavrı takınılıyor. Bir insan komik diye umursamaz değildir ama genelde böyle bir algı oluşuyor. Sanki sürekli gülüyor veya güldürüyor diye insanlara umursamazlık özelliğini de yüklüyoruz. Sonra bu kişiler mutsuz olunca hayır sen mutsuz olamazsın tribine sokarak karşı tarafın mutsuzluğunu ya da üzüntüsünü yaşamasına paylaşmasına izin verilmiyor ve buradan kısır bir döngü başlıyor.
    gregory_
    Kimse mutsuz olmasin ki, öyle bir yazdin sanki mutsuzluk herkeste olmasi gereken harika bir durum (ne anlatmak istedigini biliyorum ama ifade sanki sorunlu).
     fairytale-
     O maskeyi zaten mutsuz olduklarını belli etmemek icin takinmiyorlar mi?
      thetalentedmrripley
      Mutsuz olmak değil de böyle bir şeyler düşünüp daldığında ya da boş boş bakındığında hemen senin bir derdin var, yüzün gülmüyor, anlat hadi falan filan. Yok sadece mala bağladım diyorsun inandıramıyorsun da. O kadar ısrar ediyorlar ki artık sen de düşünmeye başlıyorsun ulan acaba gerçekten bir derdim mi var diye.
       diziizlio
       Gerçekten böyle bir gerçek var ama kötü niyetli bir istek değil. O kişiyi hep mutlu görünce garipsiyoruz
        me_out_bye
        Ağızını sevdiğimin kadını. Alışkanlık, o öyle onun buna yeteneği var o bize bunu veriyor diye ondan sürekli onu istemek. Hadi bir daha bizi güldür sen busun bunu yapabiliyorsun ben neşeli değilim Saba neşeli kadın hadi bizi neşelendir. Saba güzel güler hadi gülümse niye üzgünsün? Senin o şeyin iyi sen onu iyi yapabiliyorsun o yüzden yapmaya devam et yap hadi diye beklenti oluyor. Ama insan birden fazla duyguyu içinde barındırabilir ruh hali mod diye bir şey vardır. Biraz bencilce evet bunu yapmak. O da durgun durabilir sürekli enerjik olmak kahkaha atmak zorunda değil. Ama sana o yakışınca toplum sana bu görevi veriyor. Ah! Saba! Güzel gülen kadın. Hadi gül ^_^ gibi.
         sairsel
         Zamanın birinde bir şehirde herkesi güldüren bir palyaço varmış. Herkesi eğlendiren bu palyaço birgün üzgün üzgün otururken adamın biri gelip demiş ki böyle üzgün üzgün oturma herkesi eğlendiren palyaçoya gitsene demiş o da demiş ki zaten o palyaço benim amk!
          kisi
          Tepkilerin gözünüzde abartıldığını seziyorum. İzin verilmiyor vb. ilginç geldi. Daha önce bir şeylere üzüldüğünüz fark edilmediyse ve hatta üzülmek yerine mutluluğunuzun devam ettiği gözlemlendiyse üzüldüğünüz görülünce garipsenmesi normal. Caddeden uçak geçmesi gibi bir durum bu. Kötü bir şey diye değil, yapılmamasını istiyoruz diye değil alışıldık olmadığı için tepki gösterilir.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.