Kokular Size Ne Hissettiriyor?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   zelo_army
   Ben kokulardan çok etkileniyorum ya. Acayip yerlerde çok acayip kokular alıyorum. Geçen arka binadan irmik helvası kokusu aldım (arka bina boş ve harabe) ve anneme yapması için yalvardım. Bir kokuyu asla unutamıyorum. Bazen pasta kremasındaki süt kokusunu alıyorum, boş krema kabı yalamak istiyorum bazen kış mevsiminde çilek... Bazen sadece boya kokusundan dolayı duvar kemiresim ya da ağır metal kokusu yüzünden trabzan dişleyesim geliyor... Benim bu koku hissiyatım tüm aileyi mahvediyor yıllardır. Başka bir arkadaşım birkeresinde onu köpek kovaladığını ve sonrasında zor bela eve kaçtığında annesinin arkadaşıyla otururken kahve yaptığını ve o kokuyu her aldığında kendini gerçekten evinde,güvende hissettiğini söylemişti. Size ne çağrıştırıyor kokular?
    sedefartuny
    Şöyle ki o kokuyu o an hangi ruh hali ile ya da an ile duyumsuyorsan doğrudan o geliyor aklına koku hafızası böyle bir şey.
     uzgunsaripapatya_
     bazı kokular izmirdeki evimizi hatırlatıyo bana. mesela limon ağacımız vardı ben her ne kadar limon sevmesem de dldldld ama o ağacın kokusunu aldığımda eski evdeki zamanlarımı hatırlıyorum çok güzeldi mini mini tüllü etekleri giyip ördeğimiz cengizle bahçede koşturuyodum ldlsşsçw
      peripedia
      Genelde başımı ağrıtıyor benim kokular ya güzel ya da çirkin koku farketmez.
       sairsel
       Geçtiğimiz Kasım ayında coronavirus atlattığım için o zamandan beri koku alma düzenim çok bozuldu bu konuda iyi hissetmiyorum.
        lutfen-ama
        Bi burnum olduğunu hissettiriyor mutlu oluyorum Voldemort olarak da doğabilirdim. ❤️👃🏼❤️
         darkomikhanem
         ben koku alamiyorum malesef
          bizimkiz
          tüm anılarımı canlandırıyo genelde koktuğu için bişi canım çekmez ama bir şeyin kokusu beni çocukluğuma kadar götürebilir 3 saniyelik bir görüntü bir an canlanır gözümde dedemin balık kokan elleri ilk evimizin ahşap kokusu eski evimizde mahallede halı yıkayan teyzeler arap sabunu kokusu ilk öpüştüğüm çocuğun parfüm kokusu :)
           samyeli90
           Geçen yanımdan geçen adamın sigara kokusu bana babamı hatırlattı Avonun bir tane deodorantı var böyle kırmızı Aspire artık üretmiyor anneannemin kokusu kullanmaya kıyamıyorum 😟 Arka komşu hep mangalda türk kahvesi yapar onun kokusuda bizim mutfağa kadar gelir canım çeker yaparım bir tane kendime Saçma gelecek ama kedimin kokusunu çok seviyorum güzel kokuyor kötü kokmuyor Ve tabi ki kitap kokusu bayılırım bir kitaba başlamadan önce kokluyorum ama normalım yani korkacak bir şey yok 😂 Yeni kesilmiş çim kokusuda midemi bulandırır Böyle marketlerde deterjan satılan reyona girince hapşırma nöbeti tutar habire hapşırırım
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.