55
28.8.2020
Koca Parası Yeme Düşüncesinin Aslında Çok da Kötü Bir Düşünce Olmaması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   pillowtalk
   Kendi ayaklarında durabilmeyi her zaman savunurum amma velakin koca parası yeme fikri çevremdekilere baktıkça git gide daha cazip hale geliyor. Ben kendimi parçalıyorum millet kılını bile kıpırdatmadan son model arabalara biniyor, en lüks evlerde oturuyor, istediği yerde takılıyor, istediğini giyiyor, istediğini yiyor. Bir noktada artık pes dedirtti bana bu durum ya. Hayır yolunu bulsam ve karakterim buna müsaade etse ben de denicem ama olmuyor yani.
   0
    djsinemovic
    Zengin koca bulmaya yoracağınız kafanızı kariyerinizi bir üst noktaya taşımaya odaklanırsanız sorun kalmaz aslında. Evet çok çok büyük paralar aşırı lüks arabalar çalışarak elde edilecek şeyler değil belki. Ama kaliteli bir kariyeri olan birinin de istediğini yiyip içemediğini arabasının olmadığını görmedim valla ben. Başkasının size vereceği milyonunuz olacağınıza kendi kazandığınız güzel bi hayatınız olsun
     noobzac
     Asalak.
      me_out_bye
      Hiç iyi olmaz sizin için. Muhtaç hale gelirsin. Her türlü pis davranışı psikolojik baskıyı yapar sana. Ona mecbur olduğunu, onun imkanları ile yaşadığını anladığı An. Birde üzerine çokta sağlam bir adam değilse kendisi karakteri. Ayvayı yedin. Böyle çok hemcinsin vardır. Ama artık eskide kalıyor neyseki 🤟🏻. Ekonomik özgürlük bağımlı olmama. Bu hayatta en büyük şey. Saf biri bulursan? İki tarafta memnun? Şikayetsiz? İyi ye o zaman madem ne diyelim. 🤷🏻‍♂️. Yorulmana ne gerek aynen.
       nar_cicegi
       Allah'ın bahşettiği akılla, yetenekle mesleğimi yaparak kendime, yaptığım işe, mesleğime, ülkeme bir şeyler katabilecekken üstelik bunu yapabilecek eğitimi de almışken günlerimi sadece ev işi yaparak geçirirsem bu sahip olduğum zekanın ve eğitimin ziyan edilmesi değil midir? Ben ziyanlığı sevmem mesela. Kadın eşek gibi çalışıp bir yerlere gelmeye çalışıyorsa (tamam bu erkeklerden daha zor , yaygın cinsiyetçi yaklaşımlardan dolayı) erkeğin de o kadar para kazanması için yine eşek gibi çalışması lazım. Erkeklerin bunu kabul etmesine de anlam veremiyorum mesela. Onlara da haksızlık değil mi? Ayrıca kişinin özel hayatı, ailesi bence hayatın yalnızca bir yönü, mesleği işi başka bir yönü, hatta arkadaşları hobileri de diğer yönleri. İşi ordan alırsanız büyük bir boşluk oluşmaz mı? İşten gelen başarı hissi, mesleki tatmin duygusu, birisiyle beraber değil de kendim olarak objektif biçimde fark yaratıyorum bir şeyler başarıyorum hissi olmazsa ben kendimi eksik hissederim mesela, boşluğa düşerim. Evimin arabamın çok lüks olmaması hatta hiç var olmamaları bile bende işimin olmaması kadar büyük bir boşluk hissi yaratmıyor. Kendi kazandığımla aldığım 50 liralık gömleği, ben çalışmazken eşimin alacağı elmas kolyeye binlerce kez tercih ederim.
        cinayetvaraga
        Var öyleleri doğru. Böyle tipler de çıkıp eşitlik martavalı okumasın ama. Çünkü ziyadesiyle ezik ve mal gibi görünüyorlar dışardan.
         rocknrollbabe
         Kukla olmak istiyorsanız buyrun yiyin.
          nar_cicegi
          Ayrıca bknz. Part1
          0
           haveagoodday
           Kendime saygım var. Hayır.
            benita
            Boşanınca da nafaka diye ağlayacak tiplerdir
             hacisko
             Ben babamdan dahi para isteyemiyorum. Nasıl sömürüyorlar kocalarini bilmiyorum. Tüm gün evde ne yapıyorlar hele onu hiç bilemiyorum.. insanın tek gayesi para olmamalı evet para olmadan hiçbirşey yürümüyor ama çok lüks arabaya binince de bi sik olmuyor. Ben yaptim ben basardim ben aldim demek mukemmel bir his. Asıl kocamız / karımız mesleğimizdir.
              bisosyolog
              Valla bana da cazip geliyor
               nar_cicegi
                _umut_
                Bu kadar somut ve maddi düşünmek neden ? Gerçekten bir evlilik veya erkekten beklenti artık sadece mal, mülk, lüks, hayat kalitesi mi oldu ? Hayat arkadaşı kavramı bence bu kadar maddi ve ölçülebilir değil ve olmamalıdır.
                 fuckerfukara
                 acun 125 bin lira nafaka verecekse beni de s*kebilir. gıkımı çıkartmam
                  zeynebio
                  Sanki anneleriniz koca parası yemiyor!
                   daisyyy
                   Arkadaşlar bu durumu bu kadar büyütmeyin bence. Onun parası senin paran senin paran onun parası. Öyle büyük bir mevzuya dönüştürmeyin parayı.
                    velevkiozge
                    bir kadın hatta bir insan asla kendini bu duruma düşürmemelidir. Hayata tek başınıza gelirsiniz ve kimseye kambur olmamalısınız. koca parası yemek tabiri de kadını asalak bir konumda gösteren bir tabir. tabii ki eşler birbirine destek olur evliliklerde ancak bunu başkalarına eleştiri malzemesi yapacak şekilde yapmak ya da erkeğin kadın üzerinde tahakküm kuracağı bir söyleme getirmek doğru değil kanaatimce
                     melisalamia
                     bagimli nufusu birazda boyle kategorize edeyim demenin karsiligidir. neyse ki boyle bir dusunce yapisinda degilim. benim gozumde evlilik, iki farkli hayatin birlesmesi ve her seyin bir olmasi. yine de boyle bir devirde ekonomik ozgurluk cok daha onemli diye dusunuyorum. imkan varken bir seyler ogrenmek, devaminda calismak ve hayatta kendine bir yer edinebilmek icin cabalamayip baskasindan medet ummak aptalliktan baska bir sey degil. mevzu bahis cinsiyetten bile ayriliyo bu noktada.
                      etipufyaren
                      Babamdan dahi para isterken çekiniyorum, kadın veya erkek fark etmez bence insan kendi ayaklarını üzerindr durup hayatını idame ettirebilmelidir.
                       roxannee-
                       Açıkçası ben bırak para yemeyi yedirtirim gibi duruyor. Bugüne kadar öyle oldu çünkü.
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.