51
28.8.2020
Koca Parası Yeme Düşüncesinin Aslında Çok da Kötü Bir Düşünce Olmaması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   pillowtalk
   Kendi ayaklarında durabilmeyi her zaman savunurum amma velakin koca parası yeme fikri çevremdekilere baktıkça git gide daha cazip hale geliyor. Ben kendimi parçalıyorum millet kılını bile kıpırdatmadan son model arabalara biniyor, en lüks evlerde oturuyor, istediği yerde takılıyor, istediğini giyiyor, istediğini yiyor. Bir noktada artık pes dedirtti bana bu durum ya. Hayır yolunu bulsam ve karakterim buna müsaade etse ben de denicem ama olmuyor yani.
    me_out_bye
    Hiç iyi olmaz sizin için. Muhtaç hale gelirsin. Her türlü pis davranışı psikolojik baskıyı yapar sana. Ona mecbur olduğunu, onun imkanları ile yaşadığını anladığı An. Birde üzerine çokta sağlam bir adam değilse kendisi karakteri. Ayvayı yedin. Böyle çok hemcinsin vardır. Ama artık eskide kalıyor neyseki 🤟🏻. Ekonomik özgürlük bağımlı olmama. Bu hayatta en büyük şey. Saf biri bulursan? İki tarafta memnun? Şikayetsiz? İyi ye o zaman madem ne diyelim. 🤷🏻‍♂️. Yorulmana ne gerek aynen.
     noobzac
      bisosyolog
      Valla bana da cazip geliyor
       cinayetvaraga
       Var öyleleri doğru. Böyle tipler de çıkıp eşitlik martavalı okumasın ama. Çünkü ziyadesiyle ezik ve mal gibi görünüyorlar dışardan.
        sinek_valesi
        İşte oldukça çelişkili bir konu.. Bazen ye gitsin be kızım diyorum ama kesin ben yediririm de yine de yiyemem :(
         samyeli90
         Uğraşmadan çabalamadan eline para gelmesi onu çatur çutur yemek herkese cazip gelir
          djsinemovic
          Zengin koca bulmaya yoracağınız kafanızı kariyerinizi bir üst noktaya taşımaya odaklanırsanız sorun kalmaz aslında. Evet çok çok büyük paralar aşırı lüks arabalar çalışarak elde edilecek şeyler değil belki. Ama kaliteli bir kariyeri olan birinin de istediğini yiyip içemediğini arabasının olmadığını görmedim valla ben. Başkasının size vereceği milyonunuz olacağınıza kendi kazandığınız güzel bi hayatınız olsun
           hacisko
           Ben babamdan dahi para isteyemiyorum. Nasıl sömürüyorlar kocalarini bilmiyorum. Tüm gün evde ne yapıyorlar hele onu hiç bilemiyorum.. insanın tek gayesi para olmamalı evet para olmadan hiçbirşey yürümüyor ama çok lüks arabaya binince de bi sik olmuyor. Ben yaptim ben basardim ben aldim demek mukemmel bir his. Asıl kocamız / karımız mesleğimizdir.
            velevkiozge
            bir kadın hatta bir insan asla kendini bu duruma düşürmemelidir. Hayata tek başınıza gelirsiniz ve kimseye kambur olmamalısınız. koca parası yemek tabiri de kadını asalak bir konumda gösteren bir tabir. tabii ki eşler birbirine destek olur evliliklerde ancak bunu başkalarına eleştiri malzemesi yapacak şekilde yapmak ya da erkeğin kadın üzerinde tahakküm kuracağı bir söyleme getirmek doğru değil kanaatimce
             dr.d
             “Koca parası yemek” diyen bir kadın ile evlenirsem en şerefsiz ********** yum.Karıma tabikide ihtiyacı olanı alırım, isteği bir şeyi almaya çalışırım.( mantıklı ise) hediye alırım, restorana götürürüm.Ama böyle bir şey diyen kadın şerefsizin alasıdır.Pis karı.Sabah sabah sinirim bozuldu.
              daisyyy
              Arkadaşlar bu durumu bu kadar büyütmeyin bence. Onun parası senin paran senin paran onun parası. Öyle büyük bir mevzuya dönüştürmeyin parayı.
               benita
               Boşanınca da nafaka diye ağlayacak tiplerdir
                zeynebio
                Sanki anneleriniz koca parası yemiyor!
                 fuckerfukara
                 acun 125 bin lira nafaka verecekse beni de s*kebilir. gıkımı çıkartmam
                  okadin
                  Bu da nereden çıktı şimdi. Ezilmek mi istiyorsunuz? Cicim ayları bitsin ben görürüm o koca parası yiyenleri.
                   ilsasilem
                   vasatlığın ve kalitesizliğin parayla olmaması??
                    _umut_
                    Bu kadar somut ve maddi düşünmek neden ? Gerçekten bir evlilik veya erkekten beklenti artık sadece mal, mülk, lüks, hayat kalitesi mi oldu ? Hayat arkadaşı kavramı bence bu kadar maddi ve ölçülebilir değil ve olmamalıdır.
                     orbitty
                     Hadi yiyorsunuz kınamayayım da hiç mi canınız sıkılmıyor? Ne bileyim en lüks yerde yaşasan dahi insanın bir işi gücü olmayınca daralır boş boş. Veya benim vizyonum dar nasıl para yenir ne zevkler alınır bilmiyorum.
                      haveagoodday
                      Kendime saygım var. Hayır.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.