5
25.9.2020
Kızlar Annelerinin Kaderini mi Yaşar?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sedefartuny
   Farkında olmadan biz kızlar yaş aldıkça annelerimize benziyoruz. Ben de bunu yaş aldıkça fark ediyorum. Başlıkta görmüş olduğunuz 'Kızlar annelerinin kaderini yaşar' tezi de yıllardır konuşulur. Zaman zaman kaderimin, hayatımın annemin hayatına benzemesinden korkar. Zaman zaman da onun gibi bir kadın olmak için azami bir çaba sergilerim.
    azginteke
    Bence hayır. Annesine benzeyen özelliklerinden dolayı hayatlarında çokça ortak noktalar olabilir. Ama kızın kendi fikri vardır, en basitinden nesil farkı vardır. Çocukken ailenin fikir yapısıyla şekillensen de büyüdükçe kendi fikirlerin oluşur. Kendimden örnek verecek olursam annemle ortak noktalarımız olsa da çok uç düşündüğümüz noktalar da baya var.
     meyvesebze
     Bahsettigin sey kader motifi Maalesef hoslanmadigimiz ne kadar yon varsa icsellestirioruz Bi bakmissin annelerimiz gibi davranioruz Bende annem gibi ayni konulari tekrar tekrar anlatmicam derdim.Esimin guvensizligi eklenince birde,ayni seyleri tekrarliorum.İkna etme istegi oluor.
      peripedia
      Hayır. Herkes kendi kaderini kendi elleri ile çizer. Kızlar pek tabii annelerine benzerler ama kader bambaşka bir şeydir. Herkes kendi kaderini yaşar diye şarkı bile var. Ben annemden o kadar farklıyım ki. Aynı düşünmeyiz, tepkilerimiz, tavrımız, hayat felsefemiz her şey ile farklıdır. Bu gibi kalıplara sığınmamak gerek.
       busrawashere
       yaşamamaya çalışıyorum
        ladydisko
        acı bir gerçektir. ben daha çok anneanneme dönüyorum genelde o beni büyüttüğü için aslında sizi kim büyütüyorsa onu örnek aldığımız için ona dönüşüyoruz
         luciferin_kizkardesi
         Allah korusun ama zaten yaşamıyorum ki. Annemi anneannem okuldan 8.sınıfta almış ben dokuza geçtim almadı. yani yaşamıyoruz 😉
          eski_bi_tanidik
          Hayır yaa en en çok korktuğum şey 😱😱 olmasin iyle bişey ya ben kendim olmak istiyorum. Annem çok iyi birisi ama ben kimseye benzemek istemiyorum. Ama zannetmiyorum ben annemden çok farklıyım ve aynı kaderi yaşamak bi sacmalik bence. Niye erkekler değil de kızlar?
           detokssuyu
           Benim annem çok kullanır bu tabiri. Hep güzel bir hayatı olmuş olan annemin kaderine benzesin isterim kaderim.
            cokbilmisdegilcokbilen
            Hayır ben yaşamadım yani, ama giderek benziyorum ona 😊
             dr.rock
             onu bilmiyorum ama erkekler annelerene benzeyen kızlara aşık olur. çünkü onların boynunun dibide anneleri gibi kokar
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.