Kızlar Annelerinin Kaderini mi Yaşar?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Farkında olmadan biz kızlar yaş aldıkça annelerimize benziyoruz. Ben de bunu yaş aldıkça fark ediyorum. Başlıkta görmüş olduğunuz 'Kızlar annelerinin kaderini yaşar' tezi de yıllardır konuşulur. Zaman zaman kaderimin, hayatımın annemin hayatına benzemesinden korkar. Zaman zaman da onun gibi bir kadın olmak için azami bir çaba sergilerim.
    peripedia
    Hayır. Herkes kendi kaderini kendi elleri ile çizer. Kızlar pek tabii annelerine benzerler ama kader bambaşka bir şeydir. Herkes kendi kaderini yaşar diye şarkı bile var. Ben annemden o kadar farklıyım ki. Aynı düşünmeyiz, tepkilerimiz, tavrımız, hayat felsefemiz her şey ile farklıdır. Bu gibi kalıplara sığınmamak gerek.
     dr.rock
     onu bilmiyorum ama erkekler annelerene benzeyen kızlara aşık olur. çünkü onların boynunun dibide anneleri gibi kokar
      cokbilmisdegilcokbilen
      Hayır ben yaşamadım yani, ama giderek benziyorum ona 😊
       detokssuyu
       Benim annem çok kullanır bu tabiri. Hep güzel bir hayatı olmuş olan annemin kaderine benzesin isterim kaderim.
        eski_bi_tanidik
        Hayır yaa en en çok korktuğum şey 😱😱 olmasin iyle bişey ya ben kendim olmak istiyorum. Annem çok iyi birisi ama ben kimseye benzemek istemiyorum. Ama zannetmiyorum ben annemden çok farklıyım ve aynı kaderi yaşamak bi sacmalik bence. Niye erkekler değil de kızlar?
         luciferin_kizkardesi
         Allah korusun ama zaten yaşamıyorum ki. Annemi anneannem okuldan 8.sınıfta almış ben dokuza geçtim almadı. yani yaşamıyoruz 😉
          azginteke
          Bence hayır. Annesine benzeyen özelliklerinden dolayı hayatlarında çokça ortak noktalar olabilir. Ama kızın kendi fikri vardır, en basitinden nesil farkı vardır. Çocukken ailenin fikir yapısıyla şekillensen de büyüdükçe kendi fikirlerin oluşur. Kendimden örnek verecek olursam annemle ortak noktalarımız olsa da çok uç düşündüğümüz noktalar da baya var.
           meyvesebze
           Bahsettigin sey kader motifi Maalesef hoslanmadigimiz ne kadar yon varsa icsellestirioruz Bi bakmissin annelerimiz gibi davranioruz Bende annem gibi ayni konulari tekrar tekrar anlatmicam derdim.Esimin guvensizligi eklenince birde,ayni seyleri tekrarliorum.İkna etme istegi oluor.
            ladydisko
            acı bir gerçektir. ben daha çok anneanneme dönüyorum genelde o beni büyüttüğü için aslında sizi kim büyütüyorsa onu örnek aldığımız için ona dönüşüyoruz
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.