Kızının Regl Olduğunu Sosyal Medyadan Duyurmak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bisosyolog
   Bugüne kadar gerçekten Ceyda Düvenci'yi özellikle kızına olan yaklaşımı ve mücadelesi konusunda aşırı derecede desteklemiştim. Ancak böyle bir şeyi sosyal medya üzerinden duyurmanın sebebini anlayamadım. Regl, bana kalırsa son derece normal ve sıradan bir şey. Genellikle sünnet ile eş değer görülüyor, hani sünnet erkekliğe ilk adım regl kadınlığa gibisinden ama öyle bir şey de yok. Sünnet müslüman toplumlarda uygulanan bir yöntem. Regl ise sağlıklı olan tüm kadınların yaşadığı bir durum. Bu durum sıradan ve normal ve biz bence bu şekilde asıl farklılaştırıyoruz bunu. Hani mahrem olarak algılanması kadar partiler düzenlenecek olması da saçma bence. Sevinirsin, artık büyüdün dersin aile içinde illa istersen bir şeyler yaparsın ama sosyal medyada duyurmak nedir?
    irmak676
    Size muhabirler gelip aşk hayatınızla ilgili soru sorunca mahrem, özel dersiniz ama kızınızın regl olduğunu açıklarsınız....
     tsukyomi
     Her gün yeni bir şımarıklık.
      nykskaos
      Sosyal medyadan duyurmak ne kadar doğru bilmiyorum. Anne olarak buna o karar veremez. Fakat regl kutlanılası bir evre. Sağlık, insanoğlunun devamı, kadın olmak demek. Ben olsam kızımı kutlar bunu sevdiği ve güvendiği insanlarla da paylaşabileceğini bilmesini sağlardım. Ama sosyal medyadan değil.
       buse01
       Bu arada 9 yaşındaymış kızı, 9 yaşında regl mı olunur ya hormon bozukluğu var galiba
        kaaninteyzesi
        Sünnetle nasıl bir olur ya. 1 kez oluyor sünnet. Biz her ay adet oluyoruz ortalama 40 sene kadar. 🙄 Saçmalamış ceyda
         detokssuyu
         Bir anne olarak duygularını ifade etmiş ne var bunda? Çocuk serebral palsili. Büyük olasılıkla doğduğunda kısa bir ömür biçilmiştir, yürüyemez, konuşamaz denilmiştir. Bir anne olarak bunları yaşadığınızı düşünün ve kızınızın o zorluklardan sıyrılıp genç kızlığa adım attığını. Duygulanmış, paylaşmak istemiş ve yapmış ne var bunda yani?
          naugnarnanmor
          Cahilliktir
           agac-ceviz
           Ya hey allahım tamam herkes özgür ama yeter be regl meme hıyar 31 erkek ve kadınlar bundanmi ibaret bu kadın anne yahu anne benim annem bu durumdan utanmazdı ama yani kızını bu şekilde reklam eden tiksinc
            rarero
            Her ne kadar çocuk da olsa kişisel alanın ve özel hayatın mahremiyetine karşı yapılmış bir saygısızlık olarak değerlendiriyorum bunu. Çocuklar size ait mallar değiller. Onların hayatlarına dair detayları kız veya erkek olsun bu şekilde alenileştiremezsiniz.
             raselika
             Böyle bir şeye neden gerek duyduğunu tam anlayamadım. Kızınızın özeli sonuçta. Kişisel hayatına saygı nerde?
              secretagentzero
              Benim kızım insan olarak doğdu der gibi birşey
               melody-albayrak
               Duyurmak ? napmış açık açık regl olmuşmu demiş kızını tebrik etmiş ne var bundan errrkek olunca 10 yaşına kadar pipini göster muhabbetini yaşıyoruz ama düğünler dernekler çüklü pilav esprileri havada uçuşuyor. Regl denince cinsellik geliyorsa akıllara pipi diyince de cinsellik gelsin o zaman ona da kudurun.
                caresizcare
                Daha neler göreceğiz bakalım
                 samyeli90
                 Bu kadar abartılması saçma sanki kadın kötü bir şey dedi kızım genç kız oldu demiş abartılacak bir durum yok normal bir şey o kadar sorun varken bunu mu konuşacağız
                  kedicikedi
                  Ceyda hanımın dinini bilemeyecegim elbet ama musevilikte olan bir kutlamadır. Neden hep islami cerceveden ve insanların kendi gelenekci yapılardan bakılıyorki olaya..
                   gulfemkaya
                   Ben paylaşımın bu kadar büyütülmesini anlamadım. Kadın kızı hakkında çok sevindiği ve mutlu olduğu bir şeyi paylaşmış. Sosyal medya da zaten mutlu olduğumuz şeyleri paylaşmak için değil mi?
                    yil_42
                    Belki yorumumu okuyanlar beni topa tutacak,cahil diyecekler.Ama edep haya denen bisey var.Gerci bu sanat camiası için geçersiz o ayrı!!Ben regl olduğumda anneme bile diyememistim.Goguslerim belirginleşmeye başladığında babam görecek diye utandigimdan hep bol giyinir ve kambur dururdum.Cunku biz ahlaklı,edepli yetiştik.Bu asla gericilik değil. Ama modernlikle ahlaksızlık arasında ince bi çizgi var.
                     peripedia
                     Ya bize ne arkadaşlar kadın mutlu olmuş, duygulanmış ve kendi sayfasında paylaşmış basın bülteni hazırlamamış, kendi ve kızı için özel olduğunu düşündüğü bir durumu takipçileri ile paylaşmasında ne var? Utanıp herkesten gizlemeli miydi? Öyle uygun görmüş, öyle istemiş ve yapmış. Çok abartmıyor muyuz?
                      bnldrn-
                      ne gerek vardı şimdi buna reklam dan parayı kaldırdınız ailecek bak keyfıne
                       lolipops
                       Bana göre bu tip şeyler özeldir yani ne bileyim sosyal medyadan duyurmak bilemiyorum şahsi olarak böyle bir şey asla yapmam ayrıca tanımadığım insanlardan buna ne
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.