Kız Çocuklarının Küçük Yaşta Tesettüre Sokulması Konusunda Düşünceniz Ne?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   yagmurals
   küçük yaşta ailesi tarafından tesettüre sokulması hakkında ne düşündüğünüzü merak ediyorum. herkes kendi evladını istediği gibi yetiştirme özgürlüğüne sahip mi diyorsunuz? daha aklı ermeyecek yaşta bir bebeğin hayat tarzına kökten müdehale edildiğini mi düşünüyorsunuz?
    badideasensei2
    Bence saçma. Senin evladın diye ona hukmedemezsin Günah ergenlikten sonra yazılıyor diye biliyorum. Ben çocuğum olsa neye inanırsan inan al bunlar kaynaklar(kutsal kitaplar) ya da inanmayadabilirsin anneciğim senin seçimin diyeceğim şahsen.
     mrlawyerkk
     Yanlış kere yanlıştır çocuk kendini kendi bedenini tanımadan bu denli büyük bir karar alamak ve bunu çocuğa dikte etmek neresinden bakarsan bak anlamsız.
      me_out_bye
      Resimdeki yaşlarda sıkıntı yoktur. Çunku daha olayları anlayacak kapasitede değildir bu yuzden farketmez kafasına dinazor kulagı taçı taksanda başörtüsü taksanda saçlarına röfle yaptırsanda farketmez. 13 yaş gibi ergenlik denen dönemde bunu diretmeleri ve çocuğun okul çağında olması surekli kalabalik olan her çeşit insanın bulunduğu toplumsal bir alanda bulunması. Ve böyle nasıl denir? Kişi kendini beğendikçe hoş gozuktukçe ozguveni yerine gelebilir ve kendisini koruyabilir. Aslında toplumda iyi gozukmeye calişmamizin sebebi kendimizi korumaktır. Tam bu donemlerde kıza tam beceremediği bişeyi diretince, çocuk çocukken ayrı durumlara sürükleniyor çoğu içine kapanıyor. Zararlıdır. Şahsi düşuncem 18 yasına kadar nasıl kimse birey olarak gorunmuyorsa 18 20 ye kadar kapanmaya zorlanmamalı bu tek yol tek çaresi gibi gosterilip kişiye gereksiz zararlarda bulunulmamali. Her şeyi affeden Allah bu kdr masum bir şeyide kişi bir karar verip 18 20sinden sonra ister oyle yaşar ister boyle. Boyle yaşamaya kendi aklı gonlu rizasiyla karar verdiginde o gelişme asamalari icin kusura bakma tanrım dediginde Bunu anlamayıp anlayıs gösterilmeyip aşırı buyuk bir kabahat olup Cehenneme gidecegini sanmam. Ben kızım olursa kapatmam başını. (Öyle bi planım yok tabi şu an olsaydı yapacagim şey)
       kafatamircisi
       Arap bedevi kültürünün meyveleridir. bu bedeviler 10 yaşından bile küçük kız çocuklarıyla evlilik cinsel ilişki kurabilecek kadar midesizler. pedofili bunlar
        tsukyomi
        Sorsanız Taliban'la, IŞİD'le inançları aynı değil. Daha çok şey söylerdim de, şimdi gelir iki cükko hümanist bunları savunur falan aman aman. Tiksinerek baktığım manzaradır.
         mrsnl33
         Küçük yaştan, aile baskısıyla yapılması yanlış bence. Belli bir yaştan sonra, kendisi isterse, başını kapatır zaten.
          cinayetvaraga
          Bu mevzuyu islamiyet sanan yoz beyinler olduğu sürece, zıt düşüncedekilerin ne düşündüğünün önemi yok. biz kendi evlatlarımıza bakalım. ne de olsa onlar da kendileri gibi bir birey yetiştirecek (maalesef ki).
           ralph-nir
           sonuçta kendi iradesiyle yapmış olduğu bir davranış değil normal bulmuyorumm
            basorexia_
            14yaşındayım ve bunu çekiyorum. ne olur anneler babalar kapatmayın bizleri bize sormadan. acı çekiyorum her gün, yaşıtlarım gibi durmuyorum bile ve inanın bu bizi daha da teşir ediyor markete gidince kasiyer abla diye hitap ediyor bana, dışarıdakki insanlar üni öğrencisi sanıyor bıktım artık. yaşımı hep bastırarak kendimi korumaya çalışmaktan YORULDUM
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.