Kız Çocuklarının Küçük Yaşta Tesettüre Sokulması Konusunda Düşünceniz Ne?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   yagmurals
   küçük yaşta ailesi tarafından tesettüre sokulması hakkında ne düşündüğünüzü merak ediyorum. herkes kendi evladını istediği gibi yetiştirme özgürlüğüne sahip mi diyorsunuz? daha aklı ermeyecek yaşta bir bebeğin hayat tarzına kökten müdehale edildiğini mi düşünüyorsunuz?
    mrlawyerkk
    Yanlış kere yanlıştır çocuk kendini kendi bedenini tanımadan bu denli büyük bir karar alamak ve bunu çocuğa dikte etmek neresinden bakarsan bak anlamsız.
     kafatamircisi
     Arap bedevi kültürünün meyveleridir. bu bedeviler 10 yaşından bile küçük kız çocuklarıyla evlilik cinsel ilişki kurabilecek kadar midesizler. pedofili bunlar
      basorexia_
      14yaşındayım ve bunu çekiyorum. ne olur anneler babalar kapatmayın bizleri bize sormadan. acı çekiyorum her gün, yaşıtlarım gibi durmuyorum bile ve inanın bu bizi daha da teşir ediyor markete gidince kasiyer abla diye hitap ediyor bana, dışarıdakki insanlar üni öğrencisi sanıyor bıktım artık. yaşımı hep bastırarak kendimi korumaya çalışmaktan YORULDUM
       catherine-earnshaw
       Üzerlerinde acımasız deneyler yapılan hayvanlar gibiler; savunmasız ve sessizler, daha dünyaya bakış açıları oturmamış, hayatlarıyla oynanan küçük insanlar. Nerede görsem ailelerine karşı içim öfkeyle dolar.
        tsukyomi
        Sorsanız Taliban'la, IŞİD'le inançları aynı değil. Daha çok şey söylerdim de, şimdi gelir iki cükko hümanist bunları savunur falan aman aman. Tiksinerek baktığım manzaradır.
         minmina
         çocuk istismarından başka bir şey değil. tesettüre sokunca sadece başına örtü geçirmekle oluyorsun. bütün kıyafetlerine, oturuşundan kalkışına, oynadığı oyuna kadar karışmış oluyorsun. küçükken annemizin elbiselerini giyer, makyaj yapıp oje sürmesi için yalvarırdık. eminim ki bütün kızların 5-6 yaşlarında böyle fotoğrafları da vardır. ojeli, rujlu, annemizin topuklularını giymiş eğlendiğimiz fotoğraflar. çocuktur merak edip istiyor tabi ki. ama tesettüre sokunca bu tür saf meraklara bile izin verilmiyor ve çocuğun içinde bir ukte olarak kalıyor. bu tür baskılardan sonra çoğu kız çocuğu yetişkin olunca başını açıyor ve çocukluğunda yapamadıklarını anca bu zamanda yapıyor. her şeyin bir yaşı ve rızası var. ancak çocuk isterse izin verin hatta "yaşın küçük biraz düşün biraz daha büyüyünce tesettüre geç" diye yaptığı kararın ciddiyetini düşünmesi için biraz zaman tanıyın. nasıl zorla başı açtırılan kadınlar varsa aynı zamanda zorla kapatılan kadınlar da var bu ülkede.
          sedefartuny
          Küçücük çocuklara neden bunu yaparlar anlamam bu bu bir inanç meselesi ise bırakın da o çocuklar kendi inançlarına kendileri sahip çıksın karar versin.
           badideasensei2
           Bence saçma. Senin evladın diye ona hukmedemezsin Günah ergenlikten sonra yazılıyor diye biliyorum. Ben çocuğum olsa neye inanırsan inan al bunlar kaynaklar(kutsal kitaplar) ya da inanmayadabilirsin anneciğim senin seçimin diyeceğim şahsen.
            mrsnl33
            Küçük yaştan, aile baskısıyla yapılması yanlış bence. Belli bir yaştan sonra, kendisi isterse, başını kapatır zaten.
             cinayetvaraga
             Bu mevzuyu islamiyet sanan yoz beyinler olduğu sürece, zıt düşüncedekilerin ne düşündüğünün önemi yok. biz kendi evlatlarımıza bakalım. ne de olsa onlar da kendileri gibi bir birey yetiştirecek (maalesef ki).
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.