Kıyamet Sonrası Yaşam Hakkında...
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sharaf
   Merhaba arkadaşlar, hakkında yazı yazıcam, fikir önerilerinizi bekliyorum.
    buse01
    Herkes çıplak olucakmış, günahlarımızı annemiz ve babamız yanımızdayken hesap sorulcakmış diye biliyorum ama sadece duyumdan ibaret bunlar..
     muzlu-pasta
     Kıyamet olunca ölücek insanlar biz görürümüyüz Allah bilir ondan sknrada ahirete gitcez mahşer mizan falan olcak sonra cennet ve cehenneme gidicek insanlar öylede devam edicek
      badideasensei
      Kıyamet sonrası demek istediğin eğer değişen ve sarsılan toplum düzeni yani şu bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz türden ise Yaşamaya çalışmak ya da insanlığın varlığını korumaya çalışarak yeniden başlaması. Sıfırdan başlanabilir. Tepe taklak olan insanlığın yeniden düzen kurma arayışı gibi gibi... Geride kalıp insan yaşamını sürdürmek isteyenler belli bir yaş grubu ya da cinsiyet olabilir. Kitap ya da buna benzer bir şeyler yazacaksan eğer fikrim bunlar
       irmak676
       Bence kıyamet sonrası yaşam yok. Sonuçta kıyamet yani. Sen ne yazıcaksın? Roman gibi bişey mi?
        cinayetvaraga
        modern hayattan illellige tersine bir evrilme olacağı aşikar. suyun olmayacağı bir dünyada mermilerle savaşmak pek mümkun olmayacak gibi. Kaynaklar üzerine amansız çatışmalar olabilir. ilkel yollarla yeniden ilkelleşme hesabı.
         otabokolog
         s.t.a.l.k.e.r metro ve Fallout oyunlarına bak
          tsukyomi
          Kıyamet sonrası yaşam derken dinlerin bahsettiği kıyamet mi, yoksa Hollywood tipi apokaliptik bir ortamdan mı bahsediyorsun?
           eski_bi_tanidik
           Iste onu kimse bilemez dostum
            patronicee
            İyi ve kötü kavramına, adaletin sağlanamadığı bu dünyanın finalinde yani kıyamette sorguya çekileceğimiz gün asıl adaletin sağlanacağı zaman. Akli melekleri yerinde olan insanlara neden iyi veya Neden kötü olduğunun, aldığı nefesin bile hesabının sorulacağı zaman. Dünyadaki ektiğimiz tarlanın hasadının öteki dünyada tek tek paylanacağı zaman.
             fuzbing
             yazı yazmana gerek yok copy paste yap:
             https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/sure/75-kiyamet-suresi
             https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/sure/75-kiyamet-suresi
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.