12
10.11.2020
Kitapların Filmlere veya Dizilere Uyarlanması Konusunda Ne Düşünüyorsunuz?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   rosemary_
   Açıkçası bazı türk romanlarının uyarlanan dizileri sayesinde ünü duyulmuş ve okunmuş kanısındayım. Mesela yaprak dökümü.
    imailahorsilahh
    Bazıları kitaptan uyarlama olduğunun farkında bile değil. Bu daha mühim konu... üzücü:(
     cinayetvaraga
     Bir nesil kitapları dizilerden sonra tanıyor ve kitabı sadece tv karşısındaki şaklabanlıklar, rezillikler, kepazeliklerle değerlendiriyor. Tv şovları modern zamanlarla yoğuruluyor neticede, kitabın yazıldığı zaman çizgisinde pek yansımıyor ekrana. O yüzden esinlenilen kaynaktan öte değil bizim türk dizileri. Lakin sinemaya uyarlanan çok güzel uyarlamalar da yok değil.
      busrawashere
      Türkçe çevirilerde de çok fazla değişim oluyor ergen kitabı me earl and the dying girl'de çok fazla saçma sapan hata vardı
       kanadadabiryusuf0
       En büyük fark harry poter, nefret ederim o seriden ama kitabını okudum filmini izlemek istedim film de kitabın %30'u geçiyor.
        benita
        Filmler asla kitap ile aynı tadı vermiyor sığ kalıyor kitaba göre ama ben okuduğum karakterleri izlemeyi seviyorum genel olarak.
         mevsimlerdensnbahar61
         Benim için Çalıkuşu güzeldi severek izledim
          nobodyy1
          Bazen arada büyük farklar olabiliyor. En nefret ettiğim şey. Sineklerin tanrısı mesela. Kitabı beğenmedim, belki filmi iyidir dedim ama işte.. hayal kırıklığı. Yani yapıyorsanız düzgün yapın o filmi/diziyi.
           meyvesebze
           Once film/dizi cekilio sonra kitap yazilio sananlar var😂 Kitabi okuyup filmi izliosam tahmin etmek sıkıcı oluo.Bide benim gozumde canlandirdigim sahneler karakterler farkli olunca uzuluorum. Filmi izleyip kitabi okuosam bu seferde izledigim karakterleri kitaba koyuorum.Kendim hayal edemiorum.Yine sonu tahmin edilince skio
            ladydisko
            kitaptan kitaba değişir o mesela hem okuyup hem filmin beğendiğim şu ana kadar az film var love story, call me by your name ve gone with the wind not: pride & prejudice derdim ama keira knightley'in oyunculuğunu beğenmiyorum
             mehmet_08
             Marslının kitabı filmden çok daha iyi. Filmi de iyi tabi
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.