12
10.11.2020
Kitapların Filmlere veya Dizilere Uyarlanması Konusunda Ne Düşünüyorsunuz?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   rosemary_
   Açıkçası bazı türk romanlarının uyarlanan dizileri sayesinde ünü duyulmuş ve okunmuş kanısındayım. Mesela yaprak dökümü.
    mevsimlerdensnbahar61
    Benim için Çalıkuşu güzeldi severek izledim
     benita
     Filmler asla kitap ile aynı tadı vermiyor sığ kalıyor kitaba göre ama ben okuduğum karakterleri izlemeyi seviyorum genel olarak.
      kanadadabiryusuf0
      En büyük fark harry poter, nefret ederim o seriden ama kitabını okudum filmini izlemek istedim film de kitabın %30'u geçiyor.
       mehmet_08
       Marslının kitabı filmden çok daha iyi. Filmi de iyi tabi
        busrawashere
        Türkçe çevirilerde de çok fazla değişim oluyor ergen kitabı me earl and the dying girl'de çok fazla saçma sapan hata vardı
         cinayetvaraga
         Bir nesil kitapları dizilerden sonra tanıyor ve kitabı sadece tv karşısındaki şaklabanlıklar, rezillikler, kepazeliklerle değerlendiriyor. Tv şovları modern zamanlarla yoğuruluyor neticede, kitabın yazıldığı zaman çizgisinde pek yansımıyor ekrana. O yüzden esinlenilen kaynaktan öte değil bizim türk dizileri. Lakin sinemaya uyarlanan çok güzel uyarlamalar da yok değil.
          ladydisko
          kitaptan kitaba değişir o mesela hem okuyup hem filmin beğendiğim şu ana kadar az film var love story, call me by your name ve gone with the wind not: pride & prejudice derdim ama keira knightley'in oyunculuğunu beğenmiyorum
           imailahorsilahh
           Bazıları kitaptan uyarlama olduğunun farkında bile değil. Bu daha mühim konu... üzücü:(
            meyvesebze
            Once film/dizi cekilio sonra kitap yazilio sananlar var😂 Kitabi okuyup filmi izliosam tahmin etmek sıkıcı oluo.Bide benim gozumde canlandirdigim sahneler karakterler farkli olunca uzuluorum. Filmi izleyip kitabi okuosam bu seferde izledigim karakterleri kitaba koyuorum.Kendim hayal edemiorum.Yine sonu tahmin edilince skio
             nobodyy1
             Bazen arada büyük farklar olabiliyor. En nefret ettiğim şey. Sineklerin tanrısı mesela. Kitabı beğenmedim, belki filmi iyidir dedim ama işte.. hayal kırıklığı. Yani yapıyorsanız düzgün yapın o filmi/diziyi.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.