Kitap Deyip Geçmeyin! Kitap Okumanın Çok Önemli Faydaları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sozdedegilgozde
   Kitap okumanın insanın kişisel gelişimindeki önemi ilkokuldan beri öğretmenlerimiz ailemiz tarafından bizlere anlatılır ancak ülkemizde kitap okuyan insan sayısı çok az. Ben genelde arkadaşlarıma kitap hediye ederim bundan da çok keyif alırım. Çünkü kitapların insanları birbirine yakınlaştırdığına, ilişkileri iyileştirdiğine inanırım. Peki, sizce nedir kitap okumanın faydaları? Onedio da bu konuda çok güzel bir içerik oluşturmuş:
   https://dio.onedio.com/baslik/kayseri-de-iranli-bir-vatandasin-ingiliz-bayrakli-havlusunun-gundem-olmasi-1004145?t=date&f=all&p=1
   https://dio.onedio.com/baslik/kayseri-de-iranli-bir-vatandasin-ingiliz-bayrakli-havlusunun-gundem-olmasi-1004145?t=date&f=all&p=1
    atavratfenerbahce
    çok haklısın arkadaşım bununla ilgli Franz Kafka'nın bir sözünü biliyorum, şöyle diyordu: Bir kitap, içimizdeki donmuş değerleri parçalayacak bir balta olmalıdır.
     nobody1
     Kitap okumak iyidir...
      ozanesi
      Ben çoğunlukla bilimsel kitaplar okuyorum. Doğal olarak bilgi birikimimin artması şeklinde olumlu bir dönüşü oluyor bana bu durumun. Ancak başlığı okuyunca çocukluğum geldi aklıma.. Okuduğum kitaplar, orda büründüğüm- sahiplendiğim karakterler, olayları yorumlayışım.. Çocuk Ozan'ı düşünüyorum da, okuduğum her kitaptaki her yeri gittim, gördüm, ilginç yemekler tattım, bazı duyguların ne hissettirebileceğini hayal ettim, olayları farklı açılardan görebilmeyi öğrendim. Şimdi biraz bile gelişikse hayal gücüm ya da 28 yaşına gelmeme rağmen Amazon kelimesini duyduğumda 'Amazon'da Bir Serüven' adlı macera kitabını okurken kafamda canlanan sahne geliyorsa aklıma hep okumaya borçluyum. Kitap okumak size bir bilgi katmaz sadece, yeni gözler, yeni özellikler de kazandırır. Çok önemlidir, kıymetlidir okumak. Başlık için teşekkürler, mutlu oldum böyle görüp geçmişe de gidince.. :)
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.